Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

aktualizacja z mojej strony,


tak jak na poczatku kwietnia auto dostalo termin produkcji na 19 tydz roku - tak dzisiaj dostalem telefon od handlowca ze auto wypadlo z produkcji i jest w statusie poczatkowym.

 

Jaki silnik?

 

330i

U mnie identyczna sytuacja, usunięte lędźwie został HK wersja 330i i wypadł drugi raz z produkcji. Zamówienie pod koniec stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f03d471054bbe0c5.jpg


Wczoraj ok 19:00. S8 okolice Olesnicy. Zjechałem na postój i drugi raz złapałem go pod Wieluniem na DK74. Ja odbiłem na Częstochowę a on pojechał dalej na Bełchatów. Ktoś rozpoznaje swój samochód? :lol: :lol:


W środku była jedna czarna G20 M340i. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f03d471054bbe0c5.jpg


Wczoraj ok 19:00. S8 okolice Olesnicy. Zjechałem na postój i drugi raz złapałem go pod Wieluniem na DK74. Ja odbiłem na Częstochowę a on pojechał dalej na Bełchatów. Ktoś rozpoznaje swój samochód? :lol: :lol:


W środku była jedna czarna G20 M340i. :P

 

Szkoda ze nie tanzanit tej 340 :8)

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to update u mine:

Zamowiony 318i pod koniec grudnia. Produkcja wielokrotnie przesuwana. Koniec końców nie wyprodukowali:-)


Odbior drugi tydzień maja.

Zdaje mi nie ze tylko bez podparcia u pasażera, aczkolwiek tego pewien nie jestem. HK ani haka holowniczego nie zamawiałem.

 

Moja "końcówka grudnia" wciąż w fabryce. Chyba zrezygnuję... ale już tyle czekałem. Sam nie wiem.

 

U mnie zamówienie - koniec stycznia - odbiór - jak się uda przyszły tydzień (auto już w salonie) - więc miesiąc przed terminem (nie zamawiałem niczego z restrykcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nie mialo ani 488 ani 48z, mimo ze bylo zamowione z podparciem ledzwiowym. Ale regulacja boczkow za to w obu fotelach byla. Dolozone podparcie do fotela kierowcu przez serwis. Roznica przy moich plecach jest wyczuwalna. Boczki w fotelu pasazera ratuja troche sprawe ale to nie to jeszcze. Jak ktos ma problemy z kregoslupem to bez ledzwi slabo to widze

 

Przez serwis BMW? Mi powiedzieli, że raczej nie da się dołożyć.

Jak sie nie da :roll: jak u mnie w serwisie mi dolozyli zanim odebralem samochod. Chyba kwestia dobrych checi i zaintetesowania

 

Kris - w którym serwisie dołożyli Ci podparcie lędźwiowe? Musiałeś coś za to ekstra dopłacić?

Ja mam 48Z, nie mam 488 i nawet sam dealer nie jest dzisiaj w stanie powiedzieć jakie wyposażenie fotela przyjdzie w samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZK Motors Kielce

W razie czego proponuje rezerwowac czesci bo wiem ze proponuja to juz innym klientom, a czesci w magazynie centralnym mysle ze az tak duzo nie ma

 

Ty nie miałeś ani 48Z, ani 488 w swoim VINie, prawda?

PS. Ile płaciłeś za dołożenie podparcia? Wiązało się to z "pruciem" fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli mówiąc prucie. Fotel trzeba rozebrać ale żadne szwy i tapicerki nie są „prute” bo fotele są rozbieralne.

 

Czekam cierpliwie na komunikat od dealera jutro, jak przyjedzie to nich auto, w co tak naprawdę są fotele wyposażone. Bo już różne wersje słyszę odnośnie tych 488 i 48z - jedni piszą, że trzeba mieć jedno i drugie by było podparcie i boczki w fotelu kierowcy, inni - że niekoniecznie.

Tak czy siak będzie walka, jak nie będzie nigdzie ani boczków regulowanych, ani podparcia. Nie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, jest taka zależność:


488 - masz oba fotele z podparciem lędźwiowym i boczkami

488 + 48Z - masz tylko fotel kierowcy z lędźwiami i boczkami, natomiast fotel pasażera tego nie ma.

48Z - nie masz lędźwi i boczków ani u kierowcy ani u pasażera


Chyba że się mylę, to poprawcie mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, jest taka zależność:


488 - masz oba fotele z podparciem lędźwiowym i boczkami

488 + 48Z - masz tylko fotel kierowcy z lędźwiami i boczkami, natomiast fotel pasażera tego nie ma.

48Z - nie masz lędźwi i boczków ani u kierowcy ani u pasażera


Chyba że się mylę, to poprawcie mnie ;)

 

No też tak myślałem, ale dzisiaj mnie uświadomiono, że 488 dotyczy obydwu foteli przednich, a 48z tylko pasażera i nie można wrzucać tego do jednego worka.

Sam już nie wiem, jutro mój samochód ma być u dealera, mają sprawdzić co poszczególne fotele mają i będę podejmował decyzję co robimy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem, ale dzisiaj mnie uświadomiono, że 488 dotyczy obydwu foteli przednich, a 48z tylko pasażera i nie można wrzucać tego do jednego worka.

Sam już nie wiem, jutro mój samochód ma być u dealera, mają sprawdzić co poszczególne fotele mają i będę podejmował decyzję co robimy dalej.

 

Ok, to powodzenia i daj znać jak poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem, ale dzisiaj mnie uświadomiono, że 488 dotyczy obydwu foteli przednich, a 48z tylko pasażera i nie można wrzucać tego do jednego worka.

Sam już nie wiem, jutro mój samochód ma być u dealera, mają sprawdzić co poszczególne fotele mają i będę podejmował decyzję co robimy dalej.

 

Ok, to powodzenia i daj znać jak poszlo.

 

Oby się nie skończyło jutro wieczorem na szukaniu nowej C klasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, jest taka zależność:


488 - masz oba fotele z podparciem lędźwiowym i boczkami

488 + 48Z - masz tylko fotel kierowcy z lędźwiami i boczkami, natomiast fotel pasażera tego nie ma.

48Z - nie masz lędźwi i boczków ani u kierowcy ani u pasażera


Chyba że się mylę, to poprawcie mnie ;)

 

Jestes bardzo blisko, ale jednak potrzebna jest korekta:


488 - masz oba fotele z podparciem lędźwiowym i boczkami

-> Taki wariant obecnie niemozliwy do zamowienia. Pewnie niektorzy pamietaja, ze jeszcze pare miesiecy temu w konfiguratorze podparcie ledzwiowe przod kosztowalo 1100 zl (przynajmniej w M340i), a obecnie kosztuje 700 zl. BMW po cichu obnizylo cene tej opcji, nie zmienilo natomiast jej nazwy i stad wynikaja nieporozumienia. Te 700 zl placi sie za dolozenie regulacji ledzwiowej wylacznie u kierowcy. Jednoczesnie obecnie ta opcja 488 wymusza zaznaczenie opcji 48Z, co widac dopiero, gdy dealer wstuka i przygotuje zamowienie na swoim papierze.

Uwaga: W konfiguratorze istenieja fotele opcjonalne M (opcja 711) (dla M340i / M340d). Takie fotele istnieja wylacznie z regulacji ledzwi i z regulacja szerokosci. Osobiscie myslalem, ze w ten sposob poradze sobie z problemem braku funkcjonalnosci u pasazera. Niestety, przy probie wrzucenia auta do zamowienia w fabryce okazalo sie, ze dla M340i juz tez nie przechodza te fotele. Teoria glosi, ze nie chcieli blokowac produkcji M3, ktore to ma je w standardzie. A ze brakuje tych foteli rowniez, to nie mozna ich zamowic do M340i / M340d, mimo ze widnieja w konfiguratorze, nawet u dealera.


488 + 48Z - masz tylko fotel kierowcy z lędźwiami i boczkami, natomiast fotel pasażera tego nie ma.

-> Dokladnie. Fotel pasazera nie ma wtedy ani regulacji ledzwi, ani szerokosci boczkow. Sa wtedy dwie zaslepki w fotelu pasazera. Co gorsza, z tego co sie dowiedzialem, wtedy fotel pasazera nie ma nawet tej wkladki pod ledzwia. Czyli to nie jest tak, ze dostaje sie fotel o tym samym ksztalcie, tyle ze bez mozliwosci przestawienia pozycji tego wałka pod ledzwiami, tylko fotel ma inne wyprofilowanie.


48Z - nie masz lędźwi i boczków ani u kierowcy ani u pasażera

-> Inaczej. Jezeli chodzi o fotel pasazera, to nie masz ani ledzwi, ani szerokosci (tak jak w punkcie wyzej). Jezeli chodzi o fotel kierowcy, to nie masz ledzwi, poniewaz nie doplaciles 700 zl, ALE masz regulowana szerokosc boczkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem, jest taka zależność:


488 - masz oba fotele z podparciem lędźwiowym i boczkami

488 + 48Z - masz tylko fotel kierowcy z lędźwiami i boczkami, natomiast fotel pasażera tego nie ma.

48Z - nie masz lędźwi i boczków ani u kierowcy ani u pasażera


Chyba że się mylę, to poprawcie mnie ;)

 

Jestes bardzo blisko, ale jednak potrzebna jest korekta:


488 - masz oba fotele z podparciem lędźwiowym i boczkami

-> Taki wariant obecnie niemozliwy do zamowienia. Pewnie niektorzy pamietaja, ze jeszcze pare miesiecy temu w konfiguratorze podparcie ledzwiowe przod kosztowalo 1100 zl (przynajmniej w M340i), a obecnie kosztuje 700 zl. BMW po cichu obnizylo cene tej opcji, nie zmienilo natomiast jej nazwy i stad wynikaja nieporozumienia. Te 700 zl placi sie za dolozenie regulacji ledzwiowej wylacznie u kierowcy. Jednoczesnie obecnie ta opcja 488 wymusza zaznaczenie opcji 48Z, co widac dopiero, gdy dealer wstuka i przygotuje zamowienie na swoim papierze.

Uwaga: W konfiguratorze istenieja fotele opcjonalne M (opcja 711) (dla M340i / M340d). Takie fotele istnieja wylacznie z regulacji ledzwi i z regulacja szerokosci. Osobiscie myslalem, ze w ten sposob poradze sobie z problemem braku funkcjonalnosci u pasazera. Niestety, przy probie wrzucenia auta do zamowienia w fabryce okazalo sie, ze dla M340i juz tez nie przechodza te fotele. Teoria glosi, ze nie chcieli blokowac produkcji M3, ktore to ma je w standardzie. A ze brakuje tych foteli rowniez, to nie mozna ich zamowic do M340i / M340d, mimo ze widnieja w konfiguratorze, nawet u dealera.


488 + 48Z - masz tylko fotel kierowcy z lędźwiami i boczkami, natomiast fotel pasażera tego nie ma.

-> Dokladnie. Fotel pasazera nie ma wtedy ani regulacji ledzwi, ani szerokosci boczkow. Sa wtedy dwie zaslepki w fotelu pasazera. Co gorsza, z tego co sie dowiedzialem, wtedy fotel pasazera nie ma nawet tej wkladki pod ledzwia. Czyli to nie jest tak, ze dostaje sie fotel o tym samym ksztalcie, tyle ze bez mozliwosci przestawienia pozycji tego wałka pod ledzwiami, tylko fotel ma inne wyprofilowanie.


48Z - nie masz lędźwi i boczków ani u kierowcy ani u pasażera

-> Inaczej. Jezeli chodzi o fotel pasazera, to nie masz ani ledzwi, ani szerokosci (tak jak w punkcie wyzej). Jezeli chodzi o fotel kierowcy, to nie masz ledzwi, poniewaz nie doplaciles 700 zl, ALE masz regulowana szerokosc boczkow.

 

Fajnie napisane, dzięki.

W VINie mam tylko 48Z, ale w zamówieniu 488. I wtedy nie dopłaciłem dodatkowo 700zł, ale prawie 1200zł.

Nie wiem jak mój dealer rozwiąże problem, ale bez podparcia nie odbieram. To, że ktoś nie dopilnował podczas produkcji i przede wszystkim o tym fakcie nie poinformował - jest tutaj najgorsze. Gdybym sam nie zajrzał na forum i przez to nie dopytał dealera (ale już po wyprodukowaniu się auta), żyłbym w nieświadomości do dnia odbioru. Za to nie daruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48Z - nie masz lędźwi i boczków ani u kierowcy ani u pasażera

-> Inaczej. Jezeli chodzi o fotel pasazera, to nie masz ani ledzwi, ani szerokosci (tak jak w punkcie wyzej). Jezeli chodzi o fotel kierowcy, to nie masz ledzwi, poniewaz nie doplaciles 700 zl, ALE masz regulowana szerokosc boczkow.

Czyli w sumie tutaj nie miałem pełnej wiedzy. Dzięki za super wyjaśnienie :) Wlasnie mowili mi ze może obejściem będzie zamówienie foteli M, ale to dodaje dodatkowe 14 tys do konfigu (4.5k fotele + 7 z hakiem skora na fotelach + 2.3k sentatec na desce). No i ludzie piszą, że te fotele są twarde i niewygodne. Fotele sportowe z lędźwiami były dla mnie jak najbardziej ok. Macie jakieś doświadczenia z fotelami M? Ja niestety nie siedziałem w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zamówieniu z początku lutego fotele sportowe kosztowały +2500 a teraz kosztują +2200, może to właśnie wynikać z tego że w fotelu pasażera nie ma już elektrycznej regulacji szerokości oparcia ? A tak w ogóle to elektryczne sterowanie ustawień fotela pasażera pozostała czy też jest to usunięte w ramach "dodatkowych funkcji fotela pasażera" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.