Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana specyfikacji wyposażenia czyli braki tego co było w pre kontra dodatkowe pozycje w lci nieznacznie zmieniają koszt wyposażenia opcjonalnego, których poszczególne ceny się nie zmieniły. Symboliczna kwota, nie wiem czy w całości pokryje upust za opóźnienie….;)

Choć pewne elementy wchodzą w wyposażenie standardowe a wcześniej były płatne, ale o tym już wiemy…

Podobno nic nie jest na restrykcjach.


Czyżby działanie marketingowe? Lub wynik upraszczania wyposażenia i możliwych konfiguracji….



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrane w pierwszym tygodniu czerwca 330! sportline - zamówienie z początku października.

Nie pisze tego żeby zdenerwować tych co nadal czekają ale żeby były tutaj jakieś pozytywne wiadomości, że jednak ludzie odbierają zamówienia.

Od kiedy zamówiłem samochód to śledziłem każdy wpis z tego wątku i byłem pełen obaw bo miałem na umowie koniec marca, później pierwszy tydzień kwietnia (co wiązało się z rezygnacja z aktywnego tempomatu nad czym ubolewam bo ponoć dopiero ma się produkować od lipca - w zamian wziąłem elektryczna klapę bagażnika), później sytuacja z wojną i przesuniecie terminu na pierwszy tydzień maja i w końcu dobra wiadomość w połowie maja że już w transporcie do Polski.

Wszystkim życzę powodzenia i cierpliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrane w pierwszym tygodniu czerwca 330! sportline - zamówienie z początku października.

Nie pisze tego żeby zdenerwować tych co nadal czekają ale żeby były tutaj jakieś pozytywne wiadomości, że jednak ludzie odbierają zamówienia.

Od kiedy zamówiłem samochód to śledziłem każdy wpis z tego wątku i byłem pełen obaw bo miałem na umowie koniec marca, później pierwszy tydzień kwietnia (co wiązało się z rezygnacja z aktywnego tempomatu nad czym ubolewam bo ponoć dopiero ma się produkować od lipca - w zamian wziąłem elektryczna klapę bagażnika), później sytuacja z wojną i przesuniecie terminu na pierwszy tydzień maja i w końcu dobra wiadomość w połowie maja że już w transporcie do Polski.

Wszystkim życzę powodzenia i cierpliwości :D

 

Ile czekałeś od statusu 182 do dostarczenia auta do dealera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrane w pierwszym tygodniu czerwca 330! sportline - zamówienie z początku października.

Nie pisze tego żeby zdenerwować tych co nadal czekają ale żeby były tutaj jakieś pozytywne wiadomości, że jednak ludzie odbierają zamówienia.

Od kiedy zamówiłem samochód to śledziłem każdy wpis z tego wątku i byłem pełen obaw bo miałem na umowie koniec marca, później pierwszy tydzień kwietnia (co wiązało się z rezygnacja z aktywnego tempomatu nad czym ubolewam bo ponoć dopiero ma się produkować od lipca - w zamian wziąłem elektryczna klapę bagażnika), później sytuacja z wojną i przesuniecie terminu na pierwszy tydzień maja i w końcu dobra wiadomość w połowie maja że już w transporcie do Polski.

Wszystkim życzę powodzenia i cierpliwości :D

 

Ile czekałeś od statusu 182 do dostarczenia auta do dealera?


Znałem tylko status 111 i 112, później nie było juz mowy o statusach a bardziej pozytywne info ze auto już w transporcie do PL, ze auto na parkingu w PL, dosłownie kilka dnia to trwało od kiedy handlowiec złożył zamówienie na dostarczenie auta do dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później pierwszy tydzień kwietnia (co wiązało się z rezygnacja z aktywnego tempomatu nad czym ubolewam bo ponoć dopiero ma się produkować od lipca - w zamian wziąłem elektryczna klapę bagażnika),

 

Ech jak ja uwielbiam te sprzeczne informacje o restrykcjach. Moje M340i wyprodukowało się 16 maja z aktywnym tempomatem, za to bez klapy i HUD'a. Mam wrażenie, że dealerzy albo sami do końca nie wiedzą, albo te restrykcje zmieniają się tak szybko, że ciężko nadążyć z modyfikacją zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice. Kiedy odbiór? Czekamy na jakąś fotkę ;D

 

Niestety nie wiem, z kierowcami też jest problem, ale o tym pewnie wiedzą tu wszyscy. Żeby umilić sobie oczekiwanie domówiłem jakieś akcesoria M, typu tylny spoiler i nakładki progów.


Auto innego forumowicza wyprodukowało się tydzień wcześniej, i odebrał w ostatni piątek (u tego samego dealer'a), więc liczyłem na ten piątek, ale ciągle cisza w eterze.


Zdjęcia obiecuję wstawić jak tylko odbiorę, choć pewnie dodatkowo to wkurzy tych ciągle oczekujących ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś info od swoich dealerów....

Mój nadal milczy, nie wiem co tym myśleć...

Przecież im dłużej będziemy oczekiwać, tym trduniej im będzie sprzedać samochód w ustalonej cenie...

Ja dostałem potwierdzenie że moje zamówienie wyprodukuje się już jako LCI, podobno dostałem slot na lipiec, ale nie mam jeszcze przydzielonego konkretnego tygodnia. Dowiedziałem się też, że zamówienia pre LCI mają mieć priorytet. Ciągle nie wiem jednak co z ceną, to podobno ma sie wyjaśnić w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś info od swoich dealerów....

Mój nadal milczy, nie wiem co tym myśleć...

Przecież im dłużej będziemy oczekiwać, tym trduniej im będzie sprzedać samochód w ustalonej cenie...

Ja dostałem potwierdzenie że moje zamówienie wyprodukuje się już jako LCI, podobno dostałem slot na lipiec, ale nie mam jeszcze przydzielonego konkretnego tygodnia. Dowiedziałem się też, że zamówienia pre LCI mają mieć priorytet. Ciągle nie wiem jednak co z ceną, to podobno ma sie wyjaśnić w czerwcu.

 

Wszyscy wszystkim obiecali lipiec... :) Pozyjemy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bmw powinno płacić za podwyżki stóp procentowych :wink:

Jak ktoś zamawiał auto rok temu to nie było zagrożenia podwyżek więc niewielu myślało o stalej stopie przy zamowieniu. Dodatkowo zmiany leasingowe ale to akurat objęło wszystkich i teraz zakup droższych samochodów staje się bezsensowny finansowo i pomału trzeba być desperatem lub napalonym nastolatkiem żeby kupić takie auto w tym chorym kraju :)

Edytowane przez --==maly==--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy Ci co dostali informacje od dilera w tym Ja ze nasze zamowienia zostały przerobione na LCI ale w ciąż nie dostały aneksu w tym Ja :)

Maja ten sam planowany tydzień produkcji?

Sprawdzałem u zaprzyjaźnionego handlowca z innego salonu mój numer order to mam zaktualizowany status 6 czerwca na 27 tydzień roku czyli wypadało by to jakoś początek lipca..

I zastanawiam sie czy przypadkiem narazie systemy bmw szaleją i wszyscy co mają przerobione produkcję na lci aktualnie mają 27 tydzień?

A dopiero bliżej lipca większość z nowu spadnie na 105 :)

Jak możecie to dowiedzcie się od swoich handlowców jakie macie aktualnie statusy i przewidziane terminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, bo u mnie nic automatycznie nie przeszło na LCI i trzeba było wrzucić nową konfiguracje do systemu. Podobno BMW poinformowało salon, że jeśli produkcja ma być na lipiec, to trzeba pilnie wrzucić nową konfiguracje (może to dlatego że miałem sportline?). No a aneksu też nie mam, bo nie wiadomo co z ceną, ale z tego co mówił handlowiec to nie jest to przeszkoda dla fabryki żeby wyprodukować auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, bo u mnie nic automatycznie nie przeszło na LCI i trzeba było wrzucić nową konfiguracje do systemu. Podobno BMW poinformowało salon, że jeśli produkcja ma być na lipiec, to trzeba pilnie wrzucić nową konfiguracje (może to dlatego że miałem sportline?). No a aneksu też nie mam, bo nie wiadomo co z ceną, ale z tego co mówił handlowiec to nie jest to przeszkoda dla fabryki żeby wyprodukować auto.

 

Automatycznie nie przeszło, oczywiście salon musiał wprowadzić zmiany w systemie, u mnie tez był sport line i to zmienili i mam w systemie już jako LCI z statusem 112 na 27 tydzień roku, aneksu nie chcą przesłać bo tak jak mówisz nie wiedzą kto weźmie na siebie tą różnice w cenie i czekają na potwierdzenie bmw stąd takie opóźnienie w tych aneksach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi powiedzieli, że aneks nie jest potrzebny, konfig zostaje jaki był, cena się nie zmienia, termin - nie wiadomo

Konfig moze i zostanie, ale zmieni sie numer kodowy samochodu, ktory masz w umowie na pierwszym miejscu. Wiec, jesli wyprodukują lci to dostaniesz produkt niezgodny z umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi powiedzieli, że aneks nie jest potrzebny, konfig zostaje jaki był, cena się nie zmienia, termin - nie wiadomo

Konfig moze i zostanie, ale zmieni sie numer kodowy samochodu, ktory masz w umowie na pierwszym miejscu. Wiec, jesli wyprodukują lci to dostaniesz produkt niezgodny z umowa.

 


To samo wczoraj odpisałem mojemu dilerowi, ze cieszę się ze moje zamówienie jest zmieniona na LCI ale wymagam przesłania aneksu ponieważ aktualne zmiany w zamówieniu są niezgodę z umowa która podpisałem w Grudniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.