Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, może ktoś z was się jak uzyskać kontakt do kierownika regionalnego (Area Sales Manager) który jest odpowiedzialny za nadzór salonów w województwie mazowieckim, chodzi o Bawarię Motors. Niestety po licznych zgłoszeniach, pismach etc. BMW Polska milczy. Tak, wiem jest opcja przez Linkedin, ale to opcja ostateczna. Pod koniec czerwca będzie nagrywany materiał na jeden z kanałów YT zajmującym się tematyką motoryzacyjną jestem już po wstępnych rozmowach. O mojej sytuacji będzie głośno zapewniam was. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem informację od dealera, że będzie utrzymana poprzednia cena i nie muszę dopłacać (Dostali potwierdzenie od Centrali). Moje zamówienie zostało wprowadzone w bank order ale nie mają alokacji i nie wiadomo kiedy będzie. Mój status zamówienia przez cały czas od końca zeszłego roku był na 047 więc rozumiem, że nigdy nie przypisali alokacji na moje zamówienie. Podobno nie wszedł na produkcję bo były restrykcję raz na HUD, raz na Kamery360 ale widzę, że były zamówienia, które produkowały się w maju z wyposażeniem takim jak kamery 360, HUD, H&K, elektrycznie zamykana klapa bagażnika czy Driving Assistant Professional. M340i z Inchcape Poznań https://www.mdecoder.com/decode/wba5u91030fn01925?fbclid=IwAR3LbYXURXI_Ic7RE6MnZ1fRYQikeLy62bP6vdx5XSzZFJlLSFmg_Jv-tVo


Czy ktoś ma podobną sytuacje jak ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem informację od dealera, że będzie utrzymana poprzednia cena i nie muszę dopłacać (Dostali potwierdzenie od Centrali). Moje zamówienie zostało wprowadzone w bank order ale nie mają alokacji i nie wiadomo kiedy będzie. Mój status zamówienia przez cały czas od końca zeszłego roku był na 047 więc rozumiem, że nigdy nie przypisali alokacji na moje zamówienie. Podobno nie wszedł na produkcję bo były restrykcję raz na HUD, raz na Kamery360 ale widzę, że były zamówienia, które produkowały się w maju z wyposażeniem takim jak kamery 360, HUD, H&K, elektrycznie zamykana klapa bagażnika czy Driving Assistant Professional. M340i z Inchcape Poznań https://www.mdecoder.com/decode/wba5u91030fn01925?fbclid=IwAR3LbYXURXI_Ic7RE6MnZ1fRYQikeLy62bP6vdx5XSzZFJlLSFmg_Jv-tVo


Czy ktoś ma podobną sytuacje jak ja?

 

Najgorsze jest to, że mogą Cię tak przeciągać do woli. Domyślam się, że miałeś dobry rabat i warunki finansowania. Dealer rozlicza się z importerem po aktualnych cenach, więc wiadomo co mu się bardziej opłaca. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wieczne zbywanie przez handlowca skończyło sie… wycofaniem zaliczki i wzięciem samochodu w transporcie. Konfig trochę inny, ale za to pre-LCI bez ID8 i w kolorze Individual. No i cena praktycznie ta sama. Jeśli ma sie mozliwosc, a zamowienie nie było składane tak dawno temu to chyba proponowałbym uczestnikom forum takie wyjście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja też odpuściłem zamówienie (M340i), zwrot zaliczki bezproblemowy, i M3 jutro kończy okres docierania silnika :D.

Tylko wszystkie M3 dostępne od ręki są praktycznie po cenie katalogowej czyli dużo drożej niż wlasny konfig z rabatem więc to też słabe wyjście zwłaszcza jak ktoś zamówił przed podwyżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie cierpliwość się skończyła, każdy z nas idąc do salonu zamawiał super auto którym chciał się cieszyć, wiele miesięcy czekania, kłamstwa doradców oraz ich przełożonych to negatywnie rzutuję na całokształt. Obecnie zamówienie auta to wieczne proszenie się o informację i ciągłe czekanie czy jaśnie Pan doradca znajdzie czas i odpiszę. Ja osobiście się nie dziwię, że koledzy zrezygnowali ewidentnie dealerzy robią z nas idiotów. Fajnie, że się udało wam anulować zaliczkę/zamówienie na forum jest 3 kolegów którym dealer nie chce oddać zaliczki i każę czekać powołując się Ogólne Warunki Sprzedaży. Sprawa dotyczy tego samego dealera z którym mam spór, jest propozycja nagrania wspólnego odcinka na temat praktyk jakie stosuję dealer marki PREMIUM. Mam nadzieję, że razem poruszymy temat i skończy się bezkarność dealera.


Pozdrawiam


Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na M340i miałem jakieś 12% rabatu, na M3 wyszło jakieś 9.5% finalnie. Mniej, ale auto było gotowe, i nie żałuję.

 

Ja odpuściłem zamówienie z września na m4 i wziąłem m4 z nadanym VIN u innego dilera pod koniec kwietnia. Tak samo bez problemowo zwrot zaliczki, pieniądze wyszły praktycznie identyczne.

Mi brakuje do dotarcia jeszcze ponad 1k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie cierpliwość się skończyła, każdy z nas idąc do salonu zamawiał super auto którym chciał się cieszyć, wiele miesięcy czekania

 

Czekanie - to dotyczy relacji Centrala BMW PL <-> Fabryka. Nikt tu praktycznie nie ma dojścia a pisząc maila do centrali dostajemy zdawkową odpowiedź lub wcale. Dealer nie ma tu nic do rzeczy praktycznie. Oni sami nie wiedzą do końca co się dzieje że 1 auto produkuje się w 4 miechy a inne w 14. Ja gdy spytałem kogoś kto pracuje w fabryce o co chodzi to też nie wiedział. Powiedział żebym mu podał VIN to mi coś może powie. Ale jak mu mam dać VIN jak moje zamówienie ciągle spada na z 112 na 105 xD Nie ma VINu.

Reasumując, polecam cierpliwość, modlitwę, lub Audi RS3 (dla tych czekających na BMW M340i) ;D

 

na forum jest 3 kolegów którym dealer nie chce oddać zaliczki i każę czekać powołując się Ogólne Warunki Sprzedaży. Sprawa dotyczy tego samego dealera z którym mam spór

 

A ta sprawa z kolei jak najbardziej dotyczy tylko i wyłącznie cygańskich dealerów...

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto, wiedząc świadomie że zamawiam LCI, ale jeszcze wg konfiguratora pre-LCI, pod koniec kwietnia tego roku, wczoraj wskoczyło na status 112. :shock: Nawet dealer mnie zapewniał, że wg info z centrali to aut zamawianych w tym okresie należy się spodziewać dopiero styczeń/luty 2023. Produkcja jest planowana na lipiec tego roku. Oczywiście uprzedził mnie, że będą obsuwy raczej na 100%, bo WSZYSTKIE ich zamówienia pre-LCI (a moje się do takich kwalifikuje) otrzymały dokładnie ten sam termin. I jest bardziej niż prawdopodobne, że to się rozłoży w czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również status 112, produkcja 28 tydzień, wcześniej dostałem informację, że na 100% nie dostanę Pre Lci, gdy nie zgodziłem się dopłacić do LCI nagle informacja, że auto się wyprodukuję. Dealer Bawaria Motors Gdańsk nie potrafi określić czy mam gwarancje ceny, zamówienie z 10.2021 czekają na informację od importera. Rabat jaki dostałem na 340d to 12,5%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.