Skocz do zawartości

Harman Kardon vs HIFI - opinie


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

A czy Hi-Fi to nie też HK tylko że bez logo oraz slyszalną różnicą w odbiorze? Ktoś to potwierdzi? Fajny wątek. Opinia od Diav jak najbardziej pomocna.

 

Gdzieś na bimmerpost czytałem, że producentem głośników do Hi-Fi jest również Harman Kardon. Nie mniej jednak, jak na moje ucho Harman gra dużo lepiej (i to bez gry przestrzennej) i w szerszym zakresie. Jak dla mnie HK jest wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mialem dzisiaj w koncu pobawic sie i posluchac hk w mojej 340. Powiem ze jestem nim troche rozczarowany. Brakuje basu i to bardzo i moc systemu tez jest bez szalu....za to wysokie i srednie to y bez zarzutu. spodziwealem sie po ustawieniach wg siebie czegos lepszego. Skoro tak gra hk to strach pomyslec o postawowym audio....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czekamy na fotki Kriss :) 1- oceń ostatecznie po 3 tygodniach

2- w odróżnieniu od VAG cokolwiek się dzieje tu , to dopiero powyżej 70% skali głośności

3- jak będziesz wygłuszał drzwi , to na pewno dodatkowy bonus jakości audio będzie , zwłaszcza basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mialem dzisiaj w koncu pobawic sie i posluchac hk w mojej 340. Powiem ze jestem nim troche rozczarowany. Brakuje basu i to bardzo i moc systemu tez jest bez szalu....za to wysokie i srednie to y bez zarzutu. spodziwealem sie po ustawieniach wg siebie czegos lepszego. Skoro tak gra hk to strach pomyslec o postawowym audio....

 

Podstawowe audio to nieporozumienie i nie powinno byc wogole oferowane bo nie licuje z segmentem premium.

Natomiast bas i moc mozna relatywnie latwo i tanio podkrecic za pomoca dedykowanych zestawow Gladena/Audison.

Glosniki 2,5k, wzmacniacz 2,5k, robocizna 1k - za 6k bedziesz mial zestaw o ~polowe mocniejszy od H/K.

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj w koncu pobawic sie i posluchac hk w mojej 340. Powiem ze jestem nim troche rozczarowany. Brakuje basu i to bardzo i moc systemu tez jest bez szalu....za to wysokie i srednie to y bez zarzutu. spodziwealem sie po ustawieniach wg siebie czegos lepszego. Skoro tak gra hk to strach pomyslec o postawowym audio....

 

Podstawowe audio to nieporozumienie i nie powinno byc wogole oferowane bo nie licuje z segmentem premium.

Natomiast bas i moc mozna relatywnie latwo i tanio podkrecic za pomoca dedykowanych zestawow Gladena/Audison.

Glosniki 2,5k, wzmacniacz 2,5k, robocizna 1k - za 6k bedziesz mial zestaw o ~polowe mocniejszy od H/K.

 

Czytajac komentarze odnosnie naglosnienia, mozna by wysnuc wniosek, ze na forum sami audiofile... Przed odebraniem swojego auta z podstawowym naglosnieniem, naczytalem sie wlasnie takich opinii i byem przerazony, ze popelnilem najwiekszy blad zycia niedoplacajac za wyzszy model glosnikow. Przed oczami stanęło mi audi z mojego e46 z 1999 roku, w ktorym glosniki byly tragiczne i obawialem sie, ze będzie dokladnie to samo i w tym modelu.

Z napieciem oczekiwalem dnia, w ktorym odbiore auto i po wlaczeniu radia moje uczy zaczną krwawic. Ku mojemu zdumieniu nic takiego sie nie stalo. Glosniki graja czysto i wystarczajaco glosno. Nie rozumiem, skąd takie opinie na temat tego systemu naglasniajacego.

Chociaz moze to mi slon na ucho nadepnął...

Edytowane przez Konop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od oczekiwan i tego co mies wczesniej. System gra poprawnie ale szalu nie robi, dynamika i tony wysokie i srednie sa ok naprawde, basu jest za malo i dopiero od 70proc glosnosci go slychac i troche czuc...hk w volvo za podobne pieniadze gra zdecydowanie lepiej, nie mowiac o zestawie bw..dynaudio w vw uwazalem za przecietne ale po wydluszeniu drzwi zaczelo grac jak trzeba. W audi tez jest lepiej, ludzie w usa narzekali po przesiadce i teraz rozumiemmo czym mowili. Tak ze audio jest ok ale zestaw premium to nie jest zdecydowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od oczekiwan i tego co mies wczesniej. System gra poprawnie ale szalu nie robi, dynamika i tony wysokie i srednie sa ok naprawde, basu jest za malo i dopiero od 70proc glosnosci go slychac i troche czuc...hk w volvo za podobne pieniadze gra zdecydowanie lepiej, nie mowiac o zestawie bw..dynaudio w vw uwazalem za przecietne ale po wydluszeniu drzwi zaczelo grac jak trzeba. W audi tez jest lepiej, ludzie w usa narzekali po przesiadce i teraz rozumiemmo czym mowili. Tak ze audio jest ok ale zestaw premium to nie jest zdecydowanie

 

Pewnie masz rację. Ja przesiadłem sie z Octavii 3, w ktorej nagolosnienie bylo sredniej jakosci, ale mi wsytarczylo. Przesiadajac sie na G21 uznalem, ze przeciez nie moze byc gorsze i faktycznie nie jest. A ze nie jestem audiofilem, mysle, ze jak wiekszosc uzytkownikow samochodow, to moim zdaniem jakosc dzwieku jest przyzwoita. Chociaz nie mam porownania z systemami z innych marek i tu zapewne jest punkt wyjscia do dyskusji, czy BMW odstaje od konkurencji czy nie. Ale w tym temacie juz nie mam wiedzy więc sie nie wypowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj w koncu pobawic sie i posluchac hk w mojej 340. Powiem ze jestem nim troche rozczarowany. Brakuje basu i to bardzo i moc systemu tez jest bez szalu....za to wysokie i srednie to y bez zarzutu. spodziwealem sie po ustawieniach wg siebie czegos lepszego. Skoro tak gra hk to strach pomyslec o postawowym audio....

 

Podstawowe audio to nieporozumienie i nie powinno byc wogole oferowane bo nie licuje z segmentem premium.

Natomiast bas i moc mozna relatywnie latwo i tanio podkrecic za pomoca dedykowanych zestawow Gladena/Audison.

Glosniki 2,5k, wzmacniacz 2,5k, robocizna 1k - za 6k bedziesz mial zestaw o ~polowe mocniejszy od H/K.

 

Czytajac komentarze odnosnie naglosnienia, mozna by wysnuc wniosek, ze na forum sami audiofile... Przed odebraniem swojego auta z podstawowym naglosnieniem, naczytalem sie wlasnie takich opinii i byem przerazony, ze popelnilem najwiekszy blad zycia niedoplacajac za wyzszy model glosnikow. Przed oczami stanęło mi audi z mojego e46 z 1999 roku, w ktorym glosniki byly tragiczne i obawialem sie, ze będzie dokladnie to samo i w tym modelu.

Z napieciem oczekiwalem dnia, w ktorym odbiore auto i po wlaczeniu radia moje uczy zaczną krwawic. Ku mojemu zdumieniu nic takiego sie nie stalo. Glosniki graja czysto i wystarczajaco glosno. Nie rozumiem, skąd takie opinie na temat tego systemu naglasniajacego.

Chociaz moze to mi slon na ucho nadepnął...

 

Aby czuć różnice nie trzeba być audiofilem. Wystarczy lubić słuchać muzykę. Każdy słucha innej i każdy słucha inaczej. Trochę jak z winem. Najlepsze wino to takie które dobrze smakuje - u każdego będzie to inne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem, ale nie słyszałem aby Harmann Kardon wytwarzał jakieś zestawy audio lub wzmacniacze HiFi albo HiEnd dla audiofili. Wytwarza głownie przeciętne zestawy kina domowego i zdaje się że Logic7 to właśnie taki wzmacniacz 7kanałowy, a każdy znawca odsłuchu HiEnd przyzna że muzy słucha się ze wzmaków 2kanałowych stereo. Takim jest właśnie wzmacniacz i zestaw głośników HiFi bez eqeliz i dodatkowych ustawień choćby Loudness w BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zwrocic troche honor hk, po pogrzebaniu szczegolowo w equalizerze gra zdecydowanie lepiej

A mam pytanie. Czy jest gdzies opcja ustawienia max glosnosci wlaczenia radia po postoju???

Chodzi mi o to ze np slucham glosno, ide po dziecko do przedzszkola i jak wsiadam znowu zeby nie gralo tsk glosno jak wysiadalem. W VW byla taka opcja, tu nie moge znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem, ale nie słyszałem aby Harmann Kardon wytwarzał jakieś zestawy audio lub wzmacniacze HiFi albo HiEnd dla audiofili. Wytwarza głownie przeciętne zestawy kina domowego i zdaje się że Logic7 to właśnie taki wzmacniacz 7kanałowy, a każdy znawca odsłuchu HiEnd przyzna że muzy słucha się ze wzmaków 2kanałowych stereo. Takim jest właśnie wzmacniacz i zestaw głośników HiFi bez eqeliz i dodatkowych ustawień choćby Loudness w BMW.

Mylisz się ma kilka "kultowych konstrukcji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W G20 bazowy zestaw audio gra lepiej niż bazowy w F30. Wymieniłem już go na coś lepszego ale też się pozytywnie zdziwiłem po przesiadce z F10 z Harmanem - było gorzej ale znośnie. Do słuchania radia FM, wiadomości (i reklam) dla przeciętnego zjadacza chleba wystarczy, uszy nie krwawią.

A porównywałeś na spotify w wysokiej jakości przez apple car play / android auto? Ja niestety HiFi nigdy nie słyszałem. Słyszałem Harmana, ale nie zrobił na mnie wrażenia (ale nie grzebałem w ustawieniach, więc pewnie wszystko było na default'cie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W G20 bazowy zestaw audio gra lepiej niż bazowy w F30. Wymieniłem już go na coś lepszego ale też się pozytywnie zdziwiłem po przesiadce z F10 z Harmanem - było gorzej ale znośnie. Do słuchania radia FM, wiadomości (i reklam) dla przeciętnego zjadacza chleba wystarczy, uszy nie krwawią.

 

Niby tak ale sam fakt, ze kupujesz auto za 150-200 tys PLN i domyslne audio nadaje sie jedynie do sluchania TOK FM czy reklam o grzybicy pochwy jest kur%$ zenujacy, nie sadzisz?

W takim USA podstawowym audio w 3-er jest hi-fi, ale tam niestety klient jest wymagajacy wiec BMW nie leci w ch&^%.

W Europie jak widac mozna dymac kupujacych.

Dodatkowy wzmacniacz i twittery to jaki koszt w hurcie - 200-300 PLN?

Ale po co dawac, lepiej zdzierac w cenniku :duh:

Proponuje zeby bylo jak w Dacii - w podstawie absolutny brak wzmacniacza ale i tez glosnikow.

Przeciez "personalizacja" powinna byc absolutna -jak ktos nie lubi sluchac muzyki/radia w aucie to po co ma przeplacac za glosniki? :norty:

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może ktoś, kto dłużej użytkuje system HiFi wypowie się o swoich wrażeniach?

osobiście jeszcze nie czytałem mądrzejszej wypowiedzi niż ta od kolegi @Pan_naP jeśli chodzi o ten temat :

W krótkich słowach- Hi-Fi dla tych, którzy chcą mieć coś przyzwoitego (nie słuchałem podstawowego audio, ale opinie są słabe), HK dla ludzi, którzy słuchają muzyki w aucie nie tylko dla zabicia nudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
.W Europie jak widac mozna dymac kupujacych.

myślę że to nie kwestia dymania , tylko poziomu zasobności klientów danej marki i modelu , widocznie w USA klient BMW 3er dla niego nie stanowi problemu żeby BMW dołożyło do ceny podstawowej 500USD w zamian za lepszy system audio , natomiast w Europie widocznie 500USD jest to suma- dla niektórych klientów- która może powodować że ktoś zrezygnuje z lepszego systemu audio w celu jej oszczędzania , bo zbliżają się wakacje w Chorwacji i budżet się nie spina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.