Skocz do zawartości

Harman Kardon vs HIFI - opinie


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak się składa ,że poprzednie moje auto to był Mercedes C i miałem w nim system audio Burmester . Obecnie mam G20 330i i Harmon Kardon. Z wykształecenia jestem muzykiem i troche inaczej odbieram systemy audio. Uważam, że Burmester i HK po odpowiednim ustawieniu parametrów pozwalają na dobrą jakość słuchanej muzyki. Oczywiście zakładam, że odtwarzane utwory sa odpowiedniej jakości .

W Burmesterze po wyłącznieu efektu surround słuchanie muzyki nie daje żadnej frajdy i jest słabe , w HK jest akceptowalne . Subwoofer troche lepszy w Burmester . Jeśli ktos lubi jeżdzić z otwartymi oknami i muzyką bum bum na głośno to Burmester daje więcej czadu .

Co do ceny to dopłata w Mercedesie był 4100 zł .

Ale w ogólnym spojrzeniu z mojego punktu widzenia troche wyzej oceniam HK .

 

Podzielisz się ustawieniami equalizera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki w BMW wcale nie są takie tragiczne, wg mnie to wzmacniacz jest średniawy. Miałem bazowe audio, bez oddzielnego wzmacniacza. Po wymianie przednich głośników, subów i dołożeniu tweeterów różnica nie była jakaś kosmiczna. Kosmos zaczął się po dodaniu Up7BMW. Ciekawe jak gra HK albo HiFi z jedynie wymienionym wzmacniaczem. Myślę, że byłoby znacząco lepiej.

Kamer proszę rozwiń myśl. Pod dodaniu tego Matcha aż taki przeskok bez ingerencji w inne podzespoły...? Czyli rozumiem, ze w zupełności wystarczy wymienić fabryczny wzmacniacz i audio sobie radzi bez problemu i różnica o epoke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w nowszych modelach wzmacniacz jest zintegrowany z modułem RAM i upgrade nie jest taki prosty. Wg mnie H&K gra ok w stosunku do ceny, jeśli ktoś robi upgrade we własnym zakresie to lepiej wziąć bazowe, szkoda tych 2k za Hifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@F1le pamiętasz ile kosztowała dopłata z podstawowego systemu do Burmester w CLS53AMG ?

 

Nie wiem, bo miałem go w wyposażeniu pakietu "Premium Plus" razem z wieloma rzeczami. Natomiast mowa o Burmester Surround a nie High-End z dopłatą 28000zł jak BMW ten Bowers and Wilkins czy tam ten Bang & Olufsen. Strzelam, że koszt tego mojego to ok 5000zł.


Niech muzyk @tigus da ustawienia equilizera do tego HK... To chętnie przetestuje. Fakt zgadzam się z nim, że Burmester bez surround też gra jak wielkie "G" - potwierdzam... Audiofilem nie jestem a nawet żona mówi, że jestem lekko głuchy... natomiast różnica pomiędzy tymi dwoma systemami BMW vs Mercedes jest przeogromna na korzyść Mercedesa póki co, a jeżdze sobie jednego dnia BMW drugiego Mercedesem, więc na bieżąco słucham.


Natomiast dodam, że jak miałem jeszcze F10 z HK (pozbyłem się jej z końcem 2019 roku) to zabrali mi ją na tą kampanie EGR (chyba maj 2018 to był) trzymali chyba ze 3 miesiące, ale dali mi G30 520d z bazowym audio ... To to już był HORROR - chyba tylko do Radia Maryja to się nadawało a wierzcie mi, że wymagający nie jestem a tym bardziej nie jestem żadnym audiofilem, żeby muza głośniej grała i czysto i fajnie przestrzennie. Wsjo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@F1le osobiście się nie dziwię że różnica jest duża i zauważalna pomiędzy systemami audio w CLS i G20 , bo CLS to nawet nie poziom 5er , tylko jeszcze wyżej , myślę że 8er jest jego odpowiednikiem ze stajni BMW , i tu ciekaw jestem jak wygląda pojedynek pomiędzy systemami audio w tych akurat modelach - bazowa cena ok. 400tyś - tam też HK jest w cenie ok. 6000zł .

wracając do tematu upgradu systemu , byłem w firmie car audio gdzie po słuchaniu przez fachowca muzykę która słucham w aucie na co dzień, ze źródła z którego korzystam - YT music- uznał że system jest do poprawy , a jego słaba strona są wysokie i średnie tony , natomiast jako propozycja jak to ma wyglądać żeby to miało ręce i nogi , jednak uznali że trzeba zacząć od wzmacniacza - słaba strona tego systemu - a jeśli to za mało- jakościowo- to wtedy myśleć o wymianę głośników

natomiast czy wymiana wzmacniacza na Match UP 7BMW w HiFi - 4000zł razem z montażem i strojeniem- daje lepszy efekt niż HK ? nie wiem , może kolega @kamer7 coś o tym powie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krakus3 - możliwe, ale sam to zaznaczyłem w wypowiedzi :

 

Harman w F44 M235i vs mój Burmester w CLS53AMG to ... totalne G... [...]

Tak wiem, że inna klasa auta jest i powinienem porównywać taką 5tkę z HK, ale tak się chciałem podzielić.

 

Co nie zmienia faktu, że jestem mega rozczarowany tym HK w tej "2"jce mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krakus3 - możliwe, ale sam to zaznaczyłem w wypowiedzi :

 

Harman w F44 M235i vs mój Burmester w CLS53AMG to ... totalne G... [...]

Tak wiem, że inna klasa auta jest i powinienem porównywać taką 5tkę z HK, ale tak się chciałem podzielić.

 

Co nie zmienia faktu, że jestem mega rozczarowany tym HK w tej "2"jce mojej.

 

To jest 2-jka, czyli 1-nka, a nie 3-jka. Tak samo jak jest porownanie audio w Audi A3 i A4. To kompletnie inne konstrukcje, 50 % wiecej glosnikow w A4 itd. W mojej opinii HK w G20 jest co najmniej 4/5, kwestia zeby dobrze ustawic equalizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Car Audio w Którym byłem , dokładnie doradził jak piszesz @kamer7 , ciekawy jestem jednej rzeczy : czy HiFi ze wzmacniaczem UP 7BMW grałoby lepiej niż fabryczny HK w G20 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

trudno powiedzieć , ale w przypadku tego konkretnego - Match UP 7BMW - praktycznie nie ma żadnej ingerencji w instalacji , tzw. Plug&Play

z tego co się dowiedziałem są dwa rodzaje HiFi w naszych G20 , przed liftem - chyba chodzi o produkcje do lipca 2020 - gdzie łatwo i przyjemnie wymienia się wzmacniacz , a po lifcie gdzie sprawa jest bardziej skomplikowana elektronicznie i zatem droższa w modyfikacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
obstawiam że nawet bez zmiany głośników będzie lepiej niż H&K (no ale cena też wyższa :D )

właśnie to pytanie zadałem znanej firmy car audio na południu Polski , nie będzie lepszego brzmienia niż w przypadku HK , właśnie z powodu większej ilości głośników i lepszej ich jakości w HK , ale różnica w porównaniu do podstawowego wzmacniacza w HiFi , będzie zauważalna na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem żadnym audiofilem ani specjalistą od nagłośnienia ale wg mnie przeciętny wzmacniacz zagra przyzwoicie z super kolumnami ,przeciętne głośniki nigdy nie zagrają dobrze z super wzmacniaczem.Zresztą wg mnie BMW nie zamontuję do zestawu HIFI głośników "na wyrost",będa to głosniki adekwatne do niskiego poziomu wzmacniacza.Stąd moje podejrzenia co do zachwytu na filmie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pomysł wymiany wzmacniacza jest w tym przypadku - wg kilku firm z którymi konsultowałem ten pomysł - najbardziej opłacalny cena/jakość , można wyżej wymieniając głośniki ale tu wyraźnie wyższe koszty , i tu należy wspomnieć złote słowa doświadczonych kolegów na forum : najbardziej się opłaca jednak klikać w konfiguratorze najwyższy system audio na którym Cię stać u wujka BMW , każda inna kombinacja do upgradu będzie na pewno droższą opcją .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.