Skocz do zawartości

Android Auto - 07/2020.25


kamilkoc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wejdź:

- Połączenia

- WiFi

Prawy górny róg "Zaawansowane"

Włącz: "Przełącz na dane komórkowe"

 

Teraz nie jestem pewien bo różne rzeczy próbowałem przestawiać i to również nie działało


Właśnie sprawdziłem mam taką opcję włączoną.


Niestety to nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź:

- Połączenia

- WiFi

Prawy górny róg "Zaawansowane"

Włącz: "Przełącz na dane komórkowe"

 

Teraz nie jestem pewien bo różne rzeczy próbowałem przestawiać i to również nie działało


Właśnie sprawdziłem mam taką opcję włączoną.


Niestety to nie to

 

Wejdź na ustawienia WiFi i wybierz sieć WiFi Twojego auta i daj „zapomnij sieć”, by telefon nie łączył się automatycznie z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź:

- Połączenia

- WiFi

Prawy górny róg "Zaawansowane"

Włącz: "Przełącz na dane komórkowe"

 

Teraz nie jestem pewien bo różne rzeczy próbowałem przestawiać i to również nie działało


Właśnie sprawdziłem mam taką opcję włączoną.


Niestety to nie to

 

Wejdź na ustawienia WiFi i wybierz sieć WiFi Twojego auta i daj „zapomnij sieć”, by telefon nie łączył się automatycznie z samochodem.

 

A później spróbować ustanowić nowe połączenie z Wi-FI auta, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wejdź na ustawienia WiFi i wybierz sieć WiFi Twojego auta i daj „zapomnij sieć”, by telefon nie łączył się automatycznie z samochodem.

 

A później spróbować ustanowić nowe połączenie z Wi-FI auta, czy tak?

 

Nie, musi być Bluetooth włączony i komórka sama powinna podłączyć się do auta, a jeśli będziesz miał włączone WiFi, to komórka powinna automatycznie się sparować z autem i android auto się podłączy. Tak jest w przypadku CarPlay z iPhonem, więc pewnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie, musi być Bluetooth włączony i komórka sama powinna podłączyć się do auta, a jeśli będziesz miał włączone WiFi, to komórka powinna automatycznie się sparować z autem i android auto się podłączy. Tak jest w przypadku CarPlay z iPhonem, więc pewnie jest podobnie.



Tak dokładnie tak jest u mnie.


Do tej pory było tak. Wsiadam do auta z telefonem, który ma włączony Bleutooth. Telefon od razu łączy się autem i samodzielnie uruchamia się Wi-Fi w telefonie.


Po uruchomieniu Wi-Fi uruchamia się Android Auto na telefonie i w aucie.


Ale nie mogę korzystać z Google Maps albo Spotify bo nie mam połączenia w LTE telefonu.


Do tej pory nigdy ręcznie nie uruchomiałem Wi-Fi w telefonie działo się to automatycznie po nawiązaniu połączenia przez Bluetooth telefonu z autem.


Android Auto też bez żadnych problemów uruchamia się w aucie ale nie mogę z niego korzystać bo auto nie ma połączenia z LTE telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pamiętam, że też przez moment ten problem występował u mnie. Ale już nie wiem co pomogło.

Zdaje się, że usuwałem parowanie zarówno z telefonu jak i samochodu i robiłem od nowa.

Niestety nie przypominam sobie co dokładnie robiłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Stavage pomogło "zapomnij sieć" i nowe uruchomienie Android Auto


W sumie nic się nie zmieniło nadal Wi-FI auta pokazuje połączenie bez internetu ale ale tym razem jest LTE z telefonu i wszystko działa

 

:)


Niedawno kupiłem przenośny router i mam kartę SIM z ogromną ilością danych. Ciekawy jestem, jak podłączę telefon do tego routera, będę ciągnął dane i zrobię WiFi z routera dla pasażerów, to czy będzie działać CarPlay. :roll:


W sumie nie chce mi się kombinować i wykupiłbym abonament od BMW, ale tam są śmieszne ilości danych do wykorzystania, a potem trzeba ciagle dokupować dane. To kompletnie bez sensu. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, nie mogę sobie poradzić z Android Auto.

Mam Samsunga Note 10+ i androida 11. Z autem połączyło się ok kopa i są momenty, że wszystko działa cacy. W pewnym momencie zaczyna zrywać mi łączność. Słuchając Spotify co chwilę urywa utwory i jak chce przeskoczyć na kolejny to idzie z dużym opóźnieniem. Brzmi kolejny utwór a na ekranie wciąż wyświetla mi poprzedni i nie zmienia się to mimo przeskakiwania na kolejne utwory. Aktualizowałem AA, konfigurowałem połączenie a autem od nowa ale nie ma zmian. Po kablu podłączyć się nie da. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może komuś się przyda.

Android Auto rozłącza się przy wszelkiej maści bramkach typu viaTOLL, które zakłócają wifi. Problem jest znany w bmw i na pocieszenie występuje też w Porshe :) Rozwiązaniem jest wgranie nowego softu. Ja do tej pory od odbioru auta w lipcu miałem 03/2021.67 i nie dało się online pobrać niczego wyżej. Dziś wgrali mi w aso 07/2021.30 i zobaczymy czy coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może komuś się przyda.

Android Auto rozłącza się przy wszelkiej maści bramkach typu viaTOLL, które zakłócają wifi. Problem jest znany w bmw i na pocieszenie występuje też w Porshe :) Rozwiązaniem jest wgranie nowego softu. Ja do tej pory od odbioru auta w lipcu miałem 03/2021.67 i nie dało się online pobrać niczego wyżej. Dziś wgrali mi w aso 07/2021.30 i zobaczymy czy coś pomogło.

 

Dotyczy tylko Android? W Apple Car nic takiego się nie działo jak ostatnio przejeżdżałem kilka razy przez bramki na A1, ale w okolicy czerwca wygrała mi się OTA aktualizacja softu po której praktycznie telefon przestał się rozłączać, wiec coś zostało mocno poprawione (wcześniej rozłączanie było regularne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.