Skocz do zawartości

Felgi + opony zimowe 18"


Arek_87

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda jest już praktycznie koniec sezonu, ale ceny dosyć dobre na koła zimowe (link), także może ktoś będzie zainteresowany. Miałem brać od nich koła ale miesiąc temu ceny były wyższe i wziąłem jednak zestaw:

4szt. RIAL X10 Metal-Grey 7.50 x 18 ET 25.00 5 x 112.00

4szt. PIRELLI WI-SZ3 225/45 R18 95 V XL - C, B, 1, 69dB (*) RUNFLAT W2254518VPIWINTERSOTTOZERO3-ROF


https://www.e-bmwshop.pl/category/kola-zimowe-bmw-serii-3-

 

Cześć, czy dałbyś radę zrobić zdjęcie tych kół (w zasadzie tylko tył) bo planuje podobny zestaw zakupić a interesuje mnie jak one wyglądają na samochodzie. W sensie jak bardzo się chowają w nadkolu. Jakbyś mógł zrobić fotę z tyłu auta i z góry będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


Cześć, czy dałbyś radę zrobić zdjęcie tych kół (w zasadzie tylko tył) bo planuje podobny zestaw zakupić a interesuje mnie jak one wyglądają na samochodzie. W sensie jak bardzo się chowają w nadkolu. Jakbyś mógł zrobić fotę z tyłu auta i z góry będę wdzięczny.

Pozdrawiam

 

Koła są tak samo posadowione jak na fabrycznych felgach bo mają takie same parametry


eec32a1bd585398emed.jpg

be6de5123bb73a67med.jpg

e3e7c67c477a9ff2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koła są tak samo posadowione jak na fabrycznych felgach bo mają takie same parametry

 

Dzięki za zdjęcia, myślałem że wyjechałeś z salonu na mieszanym ogumieniu i po prostu będziesz widział różnicę w osadzeniu kół w nadkolu :o Ja mam mieszane ale na lato chciałbym w jednym rozmiarze i ciekawiło mnie to 7,5 "z ET 25 na tylnej osi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jesli ktos szuka teraz kol zimowych 17” to obecnie bawaria gdansk wystwia na otomoto kilka kompletow 776 w cenie okolo 4000 brutto.


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-4-komplet-kol-zimowych-ID6EuOqy.html


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-4-komplet-kol-zimowych-ID6EuOA9.html

 

Dzięki !

Kupiłem dzięki informacji od Ciebie i własnie dziś przyszły :)


Produkcja 22 tydzień 2021 ( czerwiec )


67049499363-1-F6-DDB69-59-C7-41-B2-AB21-EB8755-BF61-ED.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelli to dobry wybor! Bridgestone sa strasznie slabe. W poprzednim aucie mialem sottozero i nie mialem uwag.

Teraz niestety mam Bridgestone na lato i zime, ale nie widze sensu wymieniac świeżych opon.

 

Zestaw z Pirelli kosztował 4250, z Bridgestone Blizzak 4000

Wybór był oczywisty ;-)

 

Dokładnie na takich robię teraz zimę, jeśli to zima :? . Na wsi tj. droga nie najlepsza i ślisko są OK, po mieście tym bardziej OK. Do szybkiej jazdy nie wiem, ale dziury i krawężniki im niestraszne.

 

Dzięki za rekomendację. W tym sezonie już nie zakładam, poczekają do października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powoli kończymy lato i temat wraca jak bumerang :)


Mam w moim G26 420d xDrive felgi M Aero 858 Bicolor i Opony na lato Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 245/45R18 100 Y XL (bez gwiazdki BMW, takie dostałem w ASO).

Zastanawiam się nad oponami Pirelli SottoZero 3 ROF 225/45 R18 95 V. Nie mają one homologacji bmw (bo chyba dlatego że nie są to Run Flat?), ale te co mam teraz też ich nie mają, wiec co z np. Gwarancja na xDrive?


Niestety kompletnie się na tym nie znam, czy dana opona będzie pasować (Prócz tego że to też 18")

Rozważam też kupno felg z czujnikami + opon na zimę, tylko tutaj koszt jest dużo większy, pytanie czy jednak warto dokładać aby mieć osobnę dwa komplety kół, jeżeli to nie problem podjechać obok do serwisu i wymieniać same opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem jak inni, ale ja zawsze staram się mieć 2 komplety kół. Wymiana setupu sezonowego to Max godzina. I opony z felgami nie dostają co sezon po tyłku przez zakładanie i zdejmowanie.

Serwis do którego oddaje auto na przekładkę samego ogumienia robi to w niecałe 30 minut więc jeśli komplet sezonowy zajmuje 1 godzinę to coś długo. :mrgreen:

Co do dostania 'po tyłku' to oprócz szansy fizycznego uszkodzenia przez amatora to co innego może się stać? Chciałbym w końcu zobaczyć jakaś profesjonalną analizę że to faktycznie szkodzi oponie, póki co to legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończymy lato i temat wraca jak bumerang :)


Mam w moim G26 420d xDrive felgi M Aero 858 Bicolor i Opony na lato Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 245/45R18 100 Y XL (bez gwiazdki BMW, takie dostałem w ASO).

Zastanawiam się nad oponami Pirelli SottoZero 3 ROF 225/45 R18 95 V. Nie mają one homologacji bmw (bo chyba dlatego że nie są to Run Flat?), ale te co mam teraz też ich nie mają, wiec co z np. Gwarancja na xDrive?


Niestety kompletnie się na tym nie znam, czy dana opona będzie pasować (Prócz tego że to też 18")

Rozważam też kupno felg z czujnikami + opon na zimę, tylko tutaj koszt jest dużo większy, pytanie czy jednak warto dokładać aby mieć osobnę dwa komplety kół, jeżeli to nie problem podjechać obok do serwisu i wymieniać same opony...

 


Nie wiem jak jest w "4" ale jak masz teraz rozmiar 245/45R18 100, to zimowki też powinieneś kupić w tym rozmiarze. Te 225/45 R18 95 są za wąskie i za niskie w stosunku do tych co masz na aucie i nie maja homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polskiej stronie BMW musisz poszukać info o oponach. Nie pamiętam gdzie dokładnie, ale jest tam do pobrania lista z akceptowalnymi rozmiarami zarówno dla opon mieszanych jak i w tym samym rozmiarze na 2 osie. Do tego podane konkretne modele opon z homologacją BMW.


Nie warto samemu kombinować, najlepiej tam sprawdzić jakie rozmiary są dopuszczalne i jaka opona. Wtedy będziesz bezpieczny na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad oponami Pirelli SottoZero 3 ROF 225/45 R18 95 V. Nie mają one homologacji bmw (bo chyba dlatego że nie są to Run Flat?), ale te co mam teraz też ich nie mają, wiec co z np. Gwarancja na xDrive?

Homologacja (gwiazdka) i ROF to dwa rozdzielne tematy.

Co do wpływu opon na działanie xDrive to zdarzają się problemy. Twoja decyzja i ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad oponami Pirelli SottoZero 3 ROF 225/45 R18 95 V. Nie mają one homologacji bmw (bo chyba dlatego że nie są to Run Flat?), ale te co mam teraz też ich nie mają, wiec co z np. Gwarancja na xDrive?

Homologacja (gwiazdka) i ROF to dwa rozdzielne tematy.

Co do wpływu opon na działanie xDrive to zdarzają się problemy. Twoja decyzja i ryzyko.

 

Może nie doprecyzowałem, nie widziałem zimowych opon z homologacją bez RunFlat :) Nigdy takich nie miałem więc nie wiem jak z ich użytkowaniem.


Co do gwarancji na xDrive - fajnie jak będzie homologacja, ale dlaczego dostałem letnie opony bez homologacji? Zawsze moge powiedzieć że to wina tych letnich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś auto w salonie na oponach letnich i były bez homologacji BMW?

Chyba, że auto używane z Premium Selection.

Nowe auto z zamówienia, ktoś się rozmyślił i było dostępne (przebieg 6km), opony jak wyżej napisałem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 245/45 R18 100 Y XL, FP, nigdzie nie znalazłem że mają homologacje bmw / gwiazdkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś auto w salonie na oponach letnich i były bez homologacji BMW?

Chyba, że auto używane z Premium Selection.

Nowe auto z zamówienia, ktoś się rozmyślił i było dostępne (przebieg 6km), opony jak wyżej napisałem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 245/45 R18 100 Y XL, FP, nigdzie nie znalazłem że mają homologacje bmw / gwiazdkę

To spytaj salon, bo to wręcz niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś auto w salonie na oponach letnich i były bez homologacji BMW?

Chyba, że auto używane z Premium Selection.

Nowe auto z zamówienia, ktoś się rozmyślił i było dostępne (przebieg 6km), opony jak wyżej napisałem Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 245/45 R18 100 Y XL, FP, nigdzie nie znalazłem że mają homologacje bmw / gwiazdkę

 

https://allegro.pl/oferta/4x-opony-letnie-245-45r18-goodyear-eagle-f1-12161195203

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zestaw ze Sportline letni, 17 cali.

Muszę kupić coś na zimę i w jednym z salonów zaproponowali felgi 16 cali - z wersji podstawowej wraz z oponami za 4,5 tyś łącznie.

Zdaję sobie sprawę z tego, że felgi może najpiękniejsze nie są, ale przynajmniej nie wyjdzie zbyt drogo...


Jakieś wskazówki, porady, wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zestaw ze Sportline letni, 17 cali.

Muszę kupić coś na zimę i w jednym z salonów zaproponowali felgi 16 cali - z wersji podstawowej wraz z oponami za 4,5 tyś łącznie.

Zdaję sobie sprawę z tego, że felgi może najpiękniejsze nie są, ale przynajmniej nie wyjdzie zbyt drogo...


Jakieś wskazówki, porady, wnioski?

Ja ostatnio też szukałem kół zimowych i w związku z dość wysokimi cenami w salonach planowałem złożyć zestaw na feldze Rial X10/X12. Myślę że za podobne pieniądze uda Ci się skompletować zestaw 17". 16" nie rozważałem, bo moim zdaniem wygląda to kiepsko na G20.


Finalnie udało się odkupić od osoby prywatnej nowy zestaw 796M 18" z Pirelli za 6600.


BTW. Na wiosennych wyprzedażach BMW 776 17" można było wyrwać za 4000-4300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.