Skocz do zawartości

Felgi + opony zimowe 18"


Arek_87

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu jakiś posiadacz Rial X10 racing-black, czy zimą daje radę względnie łatwo utrzymać te felgi w czystości na zasolonych drogach? :)


Moje G21 330ix Dravit Gray ma teraz mieszane 19" 791 Bicolor z RF i aktualnie stoję przed wyborem Rial X10:

- 8.0x18 czy 7.5x18 ?

- oraz racing-black czy metal-gray ?


Opony wszystkie jednakowe, pewnie Pirelli Winter sottozero 3. Jakby ktoś miał zdjęcie Dravit z Rial X10 to chętnie zobaczę jak się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest tu jakiś posiadacz Rial X10 racing-black, czy zimą daje radę względnie łatwo utrzymać te felgi w czystości na zasolonych drogach? :)


Moje G21 330ix Dravit Gray ma teraz mieszane 19" 791 Bicolor z RF i aktualnie stoję przed wyborem Rial X10:

- 8.0x18 czy 7.5x18 ?

- oraz racing-black czy metal-gray ?


Opony wszystkie jednakowe, pewnie Pirelli Winter sottozero 3. Jakby ktoś miał zdjęcie Dravit z Rial X10 to chętnie zobaczę jak się prezentuje

Ja mam taki zestaw ale jeszcze nie testowałem bo mam zupelnie nowy ;) mam 7.5 bo takie są 1:1 jak 18stki od BMW. Ja mam czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw ale jeszcze nie testowałem bo mam zupelnie nowy ;) mam 7.5 bo takie są 1:1 jak 18stki od BMW. Ja mam czarne

 

Do G20 330i xd są dedykowane 8,5 na tył przy kapciu 255 R18. Czy w G21 nie jest tak samo i nie kupiłeś czasem za wąskich?

Kupilem 4x225. Wydaje mi sie, że nie ma potrzeby na 255 oprócz aspektów wizualnych. Jezdzilem testówką 330e na 4x225 i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw ale jeszcze nie testowałem bo mam zupelnie nowy ;) mam 7.5 bo takie są 1:1 jak 18stki od BMW. Ja mam czarne

 

Do G20 330i xd są dedykowane 8,5 na tył przy kapciu 255 R18. Czy w G21 nie jest tak samo i nie kupiłeś czasem za wąskich?

 

Zależy od felgi. U mnie wyjechał z salonu na:

Double-spoke 791M, Jet Black Uni/polerowane

Przednia 8Jx19

Tylna 8,5Jx19

Opony Pirelli P-Zero r-f

Przód 225/40R19 93Y XL

Tył 255/35R19 96Y


W salonie proponowali zimówki:

Double-spoke 796M, Black Matt

Przednia 7,5Jx18

Tylna 7,5Jx18

Opony Pirelli Winter Sottozero 3 r-f*

225/45R18 95H XL

225/45R18 95H XL

Cena 8590 brutto


Też się sugeruje tym przy Rialach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, masz tył szersza felgę to dajesz szerszą oponę.

Jak zmieniasz tylko opony, a auto wyjechało na ogumieniu mieszanym to oczywiście. Ja kupiłem nowy komplet na zimę, zgodnie z zaleceniami i zrobiony double check z panem z felg niemieckich oraz z Randallem. Już bardziej się nie da potwierdzić poprawności kół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może jakie są homologowane szerokości/ET dla 18cali w G20?

 

Może sprawdź tą stronę -> https://www.bmw.pl/pl/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/oznaczenie-opon-bmw.html

 

Niestety podany przez Ciebie link zawiera jedynie informacje odnośnie opon, nie ma tam nic o szerokości felgi/ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Winter is coming, więc najwyższa pora na zakup zimówek. Przejrzałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na dwa pytania, ale nie znalazłem konkretnych wniosków:

1. Opona homologowana, czy niekoniecznie?

2. Runflat na zimę - za i przeciw.


Mam G20 318i, planuję kupić felgi Rial X10 7.5x18. Samochodem robię głównie spore przebiegi po autostradach na trasie Wrocław - Stuttgart. Opony, które wydają mi się rozsądnym wyborem:

Pirelli SottoZero Serie 3

Continental WinterContact™ TS 860 S

(powyższe jak wiadomo mają homologacje BMW + są Run Flat)

MICHELIN PILOT ALPIN 5

(wydają się być najlepsze na papierze jeśli chodzi o zachowanie na mokrej nawierzchni i hałas + zbierają dobre opinie, ale bez homologacji i run flat. Myślałem, żeby właśnie te wybrać)


Będę niezmiernie wdzięczny za wszystkie rady i uwagi co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winter is coming, więc najwyższa pora na zakup zimówek. Przejrzałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na dwa pytania, ale nie znalazłem konkretnych wniosków:

1. Opona homologowana, czy niekoniecznie?

2. Runflat na zimę - za i przeciw.


Mam G20 318i, planuję kupić felgi Rial X10 7.5x18. Samochodem robię głównie spore przebiegi po autostradach na trasie Wrocław - Stuttgart. Opony, które wydają mi się rozsądnym wyborem:

Pirelli SottoZero Serie 3

Continental WinterContact™ TS 860 S

(powyższe jak wiadomo mają homologacje BMW + są Run Flat)

MICHELIN PILOT ALPIN 5

(wydają się być najlepsze na papierze jeśli chodzi o zachowanie na mokrej nawierzchni i hałas + zbierają dobre opinie, ale bez homologacji i run flat. Myślałem, żeby właśnie te wybrać)


Będę niezmiernie wdzięczny za wszystkie rady i uwagi co wybrać.

 

Ja wybrałem takie właśnie Continentale WinterContact™ TS 860 S i są świetne wg mnie - jeżdżę często w góry i szybko po autostradach i sprawdziły się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaki nowy użytkownik forum na początku chciałem się przywitać i korzystając z okazji zwrócić się o pomoc - czy mógłby ktoś podesłać linka do oferty sprzedaży opon zimowych do G21 o średnicy 18cali z homologacją bez ROF ?

Na Oponeo ani w lokalnym serwisie ogumieniowym ani po przejrzeniu pierwszych 20 stron na allegro - nie znalazłem i się poddałem.

Z góry przepraszam jeśli się wygłupiłem

Qlawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę pod temat.

Czy do opon 225/45 R18 (wielosezonowe, bez run flat) lepiej mieć felgi o szerokości 8' czy 7,5'?

 

Ja mam w F40 felgę 7,5J przy oponach fanrycznych 225/45 R17, a i tak był problem po zamontowaniu wielosezonowych, że były węższe od felgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarem homologowanym dla 225/45/R18 przez BMW jest 7.5 cala. Taka szerokość jest też sugerowana w większości poradników/kalkulatorów online.

Poniżej link do całkiem dobrego wyjaśnienia tej kwestii:

https://intercars.pl/poradnik/opony-i-felgi/dobor-opon-do-felg-czyli-szerokosc-opony-a-szerokosc-felgi/

Edytowane przez l.nicram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozmiarem homologowanym dla 225 przez BMW jest 7.5 cala. Taka szerokość jest też sugerowana w większości poradników/kalkulatorów online.

Poniżej link do całkiem dobrego wyjaśnienia tej kwestii:

https://intercars.pl/poradnik/opony-i-felgi/dobor-opon-do-felg-czyli-szerokosc-opony-a-szerokosc-felgi/

To ciekawe bo moje auto z oponami 225/40R18 92Y ma obręcz 8Jx18 ET:54.


I w sumie pasowało by z tym kalkulatorem tutaj -> https://www.oponeo.pl/dobor-felgi-do-opony/225/40/r18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.