Skocz do zawartości

Demon demonów.. 318i PseudoLuxury Line , 500+ Pakiet ;)


Krakus3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 725
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba nadeszła pora na wstępne podsumowanie po 2000 km , będę porównywał go do mojego Tiguana , oraz do 320GT Xdrive , oraz 520d Xdrive :


silnik : absolutnie wystarczający silnik do normalnej , dynamicznej jazdy , czy po mieście czy na autostradach , oczywiście im więcej koni tym lepiej ale tu nie brakuje mi mocy jeśli chodzi o moje potrzeby , dodatkowy plus tego silnika to brzmienie, jest REWELACYJNE :D lepsze od Tiguana , 320GT , o D w 520 nawet nie będę wspomniał :P


układ jezdny : REWELACJA , auto jest lekkie , zwinne , trzyma drogi jak rzep , pomimo 156km , daje największą frajdę z jazdy w porównaniu do Tiguana , GT oraz 520d



hamulce : ostre i sprawnie działające- podstawowe- , dużo lepsze w porównaniu do podstawowych w 5er i 3GT


komfort : chyba najmniej komfortowy zawieszenie z całej czwórki , nie jest twardy , ale trochę mu brakuje do komfortu 3GT , a baaaaardzo dużo do 520 . czy jest to wybaczalny , myślę że tak bo sposób w którym to auto pokonuje zakręty nie zostawia złudzeń że jakieś kompromis musi być - zresztą Clarkson napisał kiedyś że żadna marka nie potrafi dokonać kompromisu pomiędzy komfortem a możliwościami jezdnymi jak BMW , to auto potwierdza to powiedzenie -


wyciszenie : bardzo dobre , wygrywa nawet z boskim 5er , pewnie z powodu silnika Diesla którego miałem w 5er


Audio : bardzo dobre , dużo lepsze niż podstawowy w 3GT , lepsze niż podstawowy w 5er , lepszy niż HiFi w Tiguanie , pewnie m.in. z powodu doskonałego wyciszenia - natomiast nie wolno oceniać systemu przed 3 tygodniami użytkowania bo jakość dźwięku poprawia się z dnia na dzień.


oświetlenie : kabina i deska rozdzielcza pięknie oświetlona , nawet przy braku ambientowego oświetlenia , światła drogowe podstawowe bardzo dobre , lepsze niż ledowe w Tiguanie


fotele : miła niespodzianka , bo podstawowe fotele miękkie ,szerokie , siedzisko dość długie , zdecydowanie lepsze od Tiguana .


gabaryty : jak dla mnie idealny , nie za duży , nie za mały , rozmiarowo może by przegrywał z 3GT, bo kabina była tam jeszcze obszerniejsza przy nie wielkich gabarytach auta,a nie jak w 5er który był zdecydowanie zbyt dużym autem dla mnie.


design : z zewnątrz jest najładniejszy z całej czwórki , a ze środka też , jak mnie zapytał handlowiec czemu mi się nie podoba 3GT ? powiedziałem że z jednego powodu głównie : jak w nim siedzę i patrzę na design całego wnętrza czuję się jak w 2016r. , i to samo dotyczy 5er. ! w G20 czuję że siedzę w samochodzie z 2020 r. i to jest piękne , jakość materiałów bardzo dobra .


spalanie : czy to autostrada 140-150km bez tempomatu , czy miasto- dynamiczna jazda ale bez kickdownu często- to mam 6,8 do 7l/100km


z minusów na razie jeden : nie mogę jeździć powyżej 155km/h swobodnie z powodu braku stabilności auta .


czy zamieniłbym to auto na Tiguan ? nie

czy zamieniłbym to auto na 3GT ? trudna decyzja , bo 3GT ma bardzo dużo plusów , no i ten spojler w lusterku wstecznym .. piękny :D ale jednak nie

czy zamieniłbym to auto na 5er ? nie , a to dlatego że jeszcze nie jestem mentalnie i finansowo gotowy na posiadanie takiego auta , 5er jest to inna bajka dla innych ludzi niż ja , jest to pewien status którego nie łatwo osiągać , a ja go jeszcze nie osiągnąłem, może kiedyś , 5er to auto dla ludzi którzy nie muszą mówić kocham cię przed i po seksie z żoną - bo nie muszą - ja jeszcze muszę i dlatego jeżdżę 3er :wink: :D

Edytowane przez Krakus3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@adamjttk dziękuję , choć do końca świadomy to nie był , kupiłem to auto nie robiąc nim jazdy próbnej , nie czytając o nim , po prostu zaufałem marce


Dziękuję @Randall ! :D dałem ten post na samym początku tematu również , będzie komuś łatwiej znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Będzie dziś na pewno na rozgrzanym silniku po powrocie z tenisa , wczoraj nie miałem czasu , cały dzień leżałem na leżaku i patrzyłem jak żona wyrywa chwasty z trawnika własnoręcznie :duh: , zamiast używać wspaniałego wynalazku pod nazwą : herbicydy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Inne marki jak widać potrafią ogarnąć wszystko jednym przyciskiem - resztę roboty robi odpowiedni software na pewno. :twisted:

Aż tak dobrze nie jest , było pare przycisków z drugiej strony keylessa :) ale trzeba przyznać że jak na Dacia , to keyless bardzo elegancki , nawet mogę założyć o 2 maski FFP3 że jego projektant miał na imię Pierre a nie Drakula :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
temperatura 32C , auto stoi przed restauracją w słońcu , pewnie w środku około 50C , proszę kelnerkę o boskim uśmiechu o rachunek i włączam w aplikacji BMW wentylację auta , po 3 minutach jestem w aucie bez tego uczucia wsiadania do rozgrzanego piekarnika ...super sprawa zwłaszcza w takie dni jak dziś :cool2: :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak tam kolejne połykane kilometry, dalej daje taką samą frajdę?

niezamierzanie wpadłem w lekka nadsterowność wyjeżdżając z podporządkowanej , i od tego czasu jest zabawa , czuję się jak alkoholik który od 5 lat nie pił ani kropli alkoholu i regularnie chodzi na spotkania AA , a przez pomyłkę zjada ciasto z alkoholem.. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to był finałowy konkurent g20 [a na G26 nie mogłem już czekać] - przeważyło "prowadzenie", multimedia, izolacja akustyczna, data premiery modelu Edytowane przez meister2
Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.