Skocz do zawartości

Wymiana oleju po 2-4 tys nowy samochod


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co zastanawiają się czy zmieniać olej po dotarciu, przypominam, że w swoich mocniejszych wersjach silnikowych BMW tak nakazuje i tak jest - pierwsza wymiana oleju i przegląd dotarciowy jest przy przebiegu 2.000km - dotyczy to wszystkich modeli M ( tych prawdziwych M, nie M-Performance ).

Z tego powodu zalecam taką procedurę przeszczepić na zwykłe wersje, myślę, że wynikną z tego tylko plusy .

 

To docieranie do 2 tys ma byś spokojna jazda i dopiero po wymianie oleju korzystanie z pełnej mocy ?

Nie do końca ;). Do 2tys spokojna, nie przekraczamy 170km/h; 2-5 tys trochę szybciej 210km/h; potem ogień (oczywiście, jak potrzeba drogowa to nie patrzymy na prędkość i obroty) - no i dogrzanie silnika, ale to już od samego początku. M ma dwa wskaźniki temp: wody i oleju - ważniejszy jest ten od oleju :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla tych co zastanawiają się czy zmieniać olej po dotarciu, przypominam, że w swoich mocniejszych wersjach silnikowych BMW tak nakazuje i tak jest - pierwsza wymiana oleju i przegląd dotarciowy jest przy przebiegu 2.000km - dotyczy to wszystkich modeli M ( tych prawdziwych M, nie M-Performance ).

Z tego powodu zalecam taką procedurę przeszczepić na zwykłe wersje, myślę, że wynikną z tego tylko plusy .

 

To docieranie do 2 tys ma byś spokojna jazda i dopiero po wymianie oleju korzystanie z pełnej mocy ?

Nie do końca ;). Do 2tys spokojna, nie przekraczamy 170km/h; 2-5 tys trochę szybciej 210km/h; potem ogień (oczywiście, jak potrzeba drogowa to nie patrzymy na prędkość i obroty) - no i dogrzanie silnika, ale to już od samego początku. M ma dwa wskaźniki temp: wody i oleju - ważniejszy jest ten od oleju :).

 

U mnie będzie 40D więc inne prędkości i mniej fantazji :) Kolega napisał że warto zastosować procedurę z M do wszystkich silników bo wyjdzie nam to tylko na plus więc zrobię pierwszą wymianę oleju po 2 tys ale zastanawiałem się jak powinno wyglądać to docieranie. W Dieslu wystarczy do 2,5 tys spokojna jazda a później już normalnie można cisnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie robiliście ostatnio poza pakietową wymianę oleju?

Jak sie teraz cenią? gdzie robiliście?

Sama usługa w moim ASO około 200zł.

Części kupujesz sam.

Oryginalny filtr ok. 90zł (można np. na All..o kupić z ASO z Poznania)

Olej oryginalny BMW ok. 50zł/l * 7 (można też kupić po 40zł/l z ASO ale opakowanie 20l - na 3 wymiany)

Całość zamyka się poniżej 650zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robiliście ostatnio poza pakietową wymianę oleju?

Jak sie teraz cenią? gdzie robiliście?

Sama usługa w moim ASO około 200zł.

Części kupujesz sam.

Oryginalny filtr ok. 90zł (można np. na All..o kupić z ASO z Poznania)

Olej oryginalny BMW ok. 50zł/l * 7 (można też kupić po 40zł/l z ASO ale opakowanie 20l - na 3 wymiany)

Całość zamyka się poniżej 650zł.

 

i gdzie to robiłeś? w Poznaniu?

 

W Warszawie Bawaria miała przez długi czas promocje na wymiane oleju 599zł z materiałami. Nie wiem czy dalej aktualne czy moze podniesli cene ale było to wygodne rozwiazanie.

no właśnie, przepaść jest kosmiczna jeśli chodzi o ASO, w zeszłym roku w Poznaniu u Olszowca (już chyba nieistniejącego) zawołali 1300 :duh:


Mam 16k do wymiany w ramach BSI i zrobione 10-11 od poprzedniej wymiany po 2 czy 3 tys. Może uda mi się przy okazji gdzieś wymienić mocno nie przepłacając.

Rozważam też zrobić u znajomego w warsztacie na oryginalnym oleju i filtrze, przy okazji wymienić filtr paliwa. Przy okazji zaoszczędzić 1,5h czasu, tylko wpisu w komputer nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam też zrobić u znajomego w warsztacie na oryginalnym oleju i filtrze, przy okazji wymienić filtr paliwa. Przy okazji zaoszczędzić 1,5h czasu, tylko wpisu w komputer nie ma :/

 

Zmień znajomego na warsztat który może robić takie wpisy - wystarczy że mają podpisaną stosowną umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak potwierdzam, sa takie nieautoryzowane warsztaty niezależne gdzie wpis zostanie dodany i bedzie widoczny w historii serwisowej w samochodzie. Olej nie musi byc oryginalny. Moze to byc np Shell ECT lub AM-L 5w-30 ( ASO korzysta z oleju Shell) lub jakis topowej jakosci np Liqui Moly i filtr jakiejs dobrej marki ( Mann, Knecht lub Hengst). Wtedy bedziesz miał czesci wyższej jakosci niz "oryginały" BMW. Sam raz zrobiłem na takich zamiennikach.

Swoja droga dlugie te interwały u Ciebie. Moj startuje od 23-24kkm i ostatecznie wzywa na wymianę po 18-19kkm. Ja mam 110kkm przebiegu i olej wymieniałem juz 12 razy + jeden dodatkowy wymienili mi przy okazji gwarancyjnej wymiany turbospreżarki. Przy tak czestej wymianie juz robi sie roznica czy płacisz za to 600 czy 1300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interwał od nowości chyba jest 30tys albo 32tys.

Niby wylicza sobie sam w zależności od stylu jazdy.

Nie wiem dlaczego tak wychodzi, jeżdżę raczej dość dynamicznie, ale nie katuje jakoś auta, na zimnym silniku spokojnie, raczej pilnuje na autostradach i eskach żeby nie przekraczać prędkości więcej niż 30km/h, choć nie zawsze się udaje ;)

jest to trochę irytujące, bo nawet VW w pakiecie ma wymiany przynajmniej raz w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy napewno chcesz mieć wpis w komputerze ?


Robiłem ostatnio w ASO wymianę między interwałami. Doradca serwisowy sam zaproponował aby nie wpisywać wymiany w komputer, ponieważ po takiej wymianie, komputer liczy interwał wymiany od nowa. Zatem liczba kilometrów do darmowej wymiany w ramach pakietu liczy się od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy napewno chcesz mieć wpis w komputerze ?


Robiłem ostatnio w ASO wymianę między interwałami. Doradca serwisowy sam zaproponował aby nie wpisywać wymiany w komputer, ponieważ po takiej wymianie, komputer liczy interwał wymiany od nowa. Zatem liczba kilometrów do darmowej wymiany w ramach pakietu liczy się od nowa.

 

no właśnie mogą wpisac bez resetowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy napewno chcesz mieć wpis w komputerze ?


Robiłem ostatnio w ASO wymianę między interwałami. Doradca serwisowy sam zaproponował aby nie wpisywać wymiany w komputer, ponieważ po takiej wymianie, komputer liczy interwał wymiany od nowa. Zatem liczba kilometrów do darmowej wymiany w ramach pakietu liczy się od nowa.

 

no właśnie mogą wpisac bez resetowania.

I tak trzeba zrobic. Wtedy masz wszystko ladnie zapisane i wylistowane sa wymiany miedzyinterwalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.