Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name="benson6"

Dzięki i wzajemnie :wink:

Pochwal się swoją sztuką w odpowiednim wątku ;-)

 

Dla ułatwienia' date=' wątek tutaj -> https://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=225


Ja na swoją czekam, przebierając nogami. Status 165, więc jest dobrze :-)[/quote]

Znam ten ból :wink:

Fotki ogarnę na spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zamawiałem koniec lutego X6 to wychodził u handlowca sierpień. A na podstawie czego to pojęcia nie mam. Myślę że 3 mce są bardzo optymistyczne, ja się nastawiam na 6mcy żeby się nie denerwować zbędnie. Ponoć początek sprzedaży jest bardzo dobry, sporo osób czekało na LCI i pierwsze dni to był wir w salonach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wstępnie mówi się wrzesień ale jest dużo restrykcji, które nie wiadomo jak wpłyną na zamówienia.

Na pewno pneumatyka i skrętna tylna oś.

Transport morski też trwa długo więc ja się nastawiam że jak w tym roku dojedzie to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie mówi się wrzesień ale jest dużo restrykcji, które nie wiadomo jak wpłyną na zamówienia.

Na pewno pneumatyka i skrętna tylna oś.

Transport morski też trwa długo więc ja się nastawiam że jak w tym roku dojedzie to dobrze.

 

Kolega mocno optymistycznie wpisał 3 miesiące (miał farta i wolny slot dla dealera). Teraz standardem jest 6 miesięcy.

Ja zamawiałem hybrydę ( to niby ma priorytet) - wrzesień 22 i teraz jest na statku - czyli odbiór PRAWDOPODOBNIE okolice pierwszej połowy kwietnia.

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mocno optymistycznie wpisał 3 miesiące (miał farta i wolny slot dla dealera). Teraz standardem jest 6 miesięcy.

Ja zamawiałem hybrydę ( to niby ma priorytet) - wrzesień 22 i teraz jest na statku - czyli odbiór PRAWDOPODOBNIE okolice pierwszej połowy kwietnia.

 

U mnie hybryda (pre-LCI) zamówiona w lutym z wykorzystaniem slotu dealera czeka lub jest już w transporcie :-)


Ale na LCI nie spodziewałbym się terminów krótszych niż 6 miesięcy. Odświeżony model, większa bateria (zasięg), i nieco zmieniony wygląd, to z pewnością wpłynęło na zwiększenie ilości zamówień (głównie ze względu na zwlekających z zamówieniem pre-LCI), choć wiem że ogólnie są salony które czują problem ze spięciem planów na marzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO

Statek TOREADOR przywiózł moją X5 do Bremerhaffen, dziś otrzymałem info, że autko wylądowało w Europie

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny statek powinien być TOREADOR 12.3 a potem za jakieś 2-3 dni ew. ARC INDEPENDENCE

 

Czy możesz powiedzieć gdzie sprawdzałeś statki, lub sprawdzić jakie kolejne po ARC INDEPENDENCE płyną? Na kolejnym lub +1 powinny płynąć te z tygodnia 9-go :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny statek powinien być TOREADOR 12.3 a potem za jakieś 2-3 dni ew. ARC INDEPENDENCE

 

Czy możesz powiedzieć gdzie sprawdzałeś statki, lub sprawdzić jakie kolejne po ARC INDEPENDENCE płyną? Na kolejnym lub +1 powinny płynąć te z tygodnia 9-go :-)

ARC się w tej chwili rozładowuje

https://www.vesselfinder.com/pl

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny statek powinien być TOREADOR 12.3 a potem za jakieś 2-3 dni ew. ARC INDEPENDENCE

 

Czy możesz powiedzieć gdzie sprawdzałeś statki, lub sprawdzić jakie kolejne po ARC INDEPENDENCE płyną? Na kolejnym lub +1 powinny płynąć te z tygodnia 9-go :-)

ARC się w tej chwili rozładowuje

https://www.vesselfinder.com/pl

 


A czy ktoś wie co to znaczy, jak auta są w porcie? Ile czasu potrwa droga do PL? Ponoć pociągiem to jedzie, mój dealer widzi tylko "w transporcie", nie wie czy auto stoi w porcie czy od dwóch dni jedzie, słabo. Nie ma jak tego sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Przecież na forum są sami dorośli ludzie, a napina z tym terminem odbioru i statkami, jakbym czytał jakiś przewodnik do jakiejś starszej strategii :) Albo może to ja miałem farta, bo (niespodziewanie) mój był do odbioru po niecałych 4 miesiącach od zamówienia. To było niecałe dwa lata temu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam, że chciałbym już je mieć w garażu, ale w tym wypadku chodzi o coś innego- jestem z KRK, auto odbieram w Bydgoszczy, żeby to zrobić muszę z żoną poplanować zawodowe historie, żeby złożyło się tak, że możemy we dwójkę jechać. I to dopiero jest strategia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Przecież na forum są sami dorośli ludzie, a napina z tym terminem odbioru i statkami, jakbym czytał jakiś przewodnik do jakiejś starszej strategii :) Albo może to ja miałem farta, bo (niespodziewanie) mój był do odbioru po niecałych 4 miesiącach od zamówienia. To było niecałe dwa lata temu :)

 

Faktycznie podnieta jakby księżyc zdobywali ;-).

Jeszcze będą psioczyć :)

Mnie dealer musiał poganiać z odbiorem 2 tygodnie bo nie miałem czasu żeby odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu napina ;-) U mnie przez ostatnie 2,5 roku brakowało czasu żeby coś wybrać, lub zaakceptować ponad roczne estymaty z terminem produkcji (Q7 TFSI).


Teraz mi się trochę nudzi, więc i przebieranie nóżkami się włączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja dzis odbieram auto, ale kola zimowe pakuje prosto do bagaznika. Przy okazji przeprowadze najwazniejszy tutaj na forum test :D Wedlug mnie juz nie ma sensu zimowek ubierac. Podobno cieplo idzie i ma byc 15 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej. Przyjechała x3 żony. Dwa tygodnie temu. Na kołach letnich. I stoi w garażu, bo jaki sens teraz zmieniać?

 

Auto odebrane równo 3 tygodnie temu. Na letnich kołach. Nie było tragedii z pogodą, wręcz przeciwnie było trochę jeżdżone i dzisiaj pykło 2 tys. przejechanych kilometrów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Przecież na forum są sami dorośli ludzie, a napina z tym terminem odbioru i statkami, jakbym czytał jakiś przewodnik do jakiejś starszej strategii :) Albo może to ja miałem farta, bo (niespodziewanie) mój był do odbioru po niecałych 4 miesiącach od zamówienia. To było niecałe dwa lata temu :)

 

Faktycznie podnieta jakby księżyc zdobywali ;-).

Jeszcze będą psioczyć :)

Mnie dealer musiał poganiać z odbiorem 2 tygodnie bo nie miałem czasu żeby odebrać.

 

Mam aktualnie na stanie 3 auta i jedno z nich zamieniam, a to że śledzę - będzie to moje 5 auto z salonu i na to auto czekam najdłużej.

Poprzednie były prawie wszystkie ze stoku tylko na aktualną "5" co ma dwa lata czekałem ( z powodu koloru 4 miesiące).

Nie jest to podnieta tylko ciekawość jak to wszystko działa i co sie dzieje z moim przyszłym autkiem.

Ale jeżeli się to komuś nie podoba, to nie musi tego śledzić.

A skoro powstał wątek "Jak długo czekaliście na odbiór" to oznacza, że nie tylko ja czekam na autko i go z wytęsknieniem wypatruję.

Aha a w kwestii odbioru to tez nie jestem pewien czy jak dotrze to będę mógł je odebrać w pierwszym możliwym terminie, tylko jak będę miał czas na to.

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis odbieram auto, ale kola zimowe pakuje prosto do bagaznika. Przy okazji przeprowadze najwazniejszy tutaj na forum test :D Wedlug mnie juz nie ma sensu zimowek ubierac. Podobno cieplo idzie i ma byc 15 stopni.

 

Słonik potwierdza , ze koła do bagażnika wchodzą ;-)

Off top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.