Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko, mamy trochę inne modele i ceny części oraz serwisu w ASO też w związku z tym są inne


Do wilk325

X5 M50i i X5 F95 M Competition to są takie same samochody i ten sam silnik 4.4 V8 tylko F95 ma więcej mocy i to w zasadzie jedyna różnica. Więc nie można mówić że to są zupełnie inne modele bo to nieprawda.


Edit. Ja do swojego X-a nie zamawiałem ani pakietu serwisowego ani pakietu naprawczego, ja coś ma się stać z autem to wyjdzie w przeciągu pierwszych 2 lat, jak nic nie wyjdzie w tych pierwszych 2 latach to i przez 15 lat nic się nie zepsuje.

 

Grubo się mylisz. Ja mam akurat mam g21 ale wszystko zaczęło się psuć jak minęło 24 miesiące. Dobrze za mam pakiet 5 lat 200 000 km. Przez pierwsze 6 miesięcy po okresie 2 lat wymienili mi już: amortyzator, listwa wtrysków, poduszki silnika, roleta baganizka, głośniki przednie, mocowania w bagażniku, kolumna kierownicza, maglownica i teraz umawiam się na uszczelnienie jakiś elementów silnika. Boję się pytać ile to by kosztowało jakbym miał normalnie zapłacić. Auto ma 85 000 km:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej musiałeś trafić na psujący się egzemplarz, "głośniki ci nawet wymienili jak je katowałeś na pełnej mocy to się nie dziwię że się zepsuły".


Dla mnie pakiet naprawczy i pakiet serwisowy to za duże koszta, lepiej pojechać z rodziną na wakacje za tę kasę, do nowego auta trzeba kupić to co jest wymagane a nie to co "może podkreślam choć nie musi się przydać w bliżej nieokreślonej przyszłości", czyli ubezpieczenie oraz opony zimowe i nic więcej po zakupie auta nawet folii PPF czy ceramiki bym nie kład za duże koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak ja odbierałem swój to płaciłem 19.500PLN za RPI, teraz 52.300PLN :(.

 

CHyba Was dealer waś coś naciągnął. Ja zamawiałem w ostatnim tygodniu czerwca i za ten pakiet 5 lat/200 000km zapłaciłem 10 200 PLN

 

Tak było:

Pakiet BRI 7CK na 5 lat / 200.000km - PLN 19 500,00

Pakiet BSI 07N7 5 lat / 80.000km - PLN 10 700,00

Ceny wg cennika BMW


Teraz jest:

Pakiet BRI 7CK na 5 lat / 200.000km - PLN 52 300,00 ten zdrożał o 32 800,00 :( :( :(

Pakiet BSI 07N7 5 lat / 80.000km - PLN 10 100,00 ten staniał o 600PLN :)

Ceny wg cennika BMW


Mimo wszystko, mamy trochę inne modele i ceny części oraz serwisu w ASO też w związku z tym są inne

 

W szoku jestem. W listopadzie 2021 za 7CK zapłaciłem dokładnie 9333 zł brutto. Wtedy słyszałem opinie, że to drogo. Teraz się czuję jakbym w totka wygrał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej musiałeś trafić na psujący się egzemplarz, "głośniki ci nawet wymienili jak je katowałeś na pełnej mocy to się nie dziwię że się zepsuły".


Dla mnie pakiet naprawczy i pakiet serwisowy to za duże koszta, lepiej pojechać z rodziną na wakacje za tę kasę, do nowego auta trzeba kupić to co jest wymagane a nie to co "może podkreślam choć nie musi się przydać w bliżej nieokreślonej przyszłości", czyli ubezpieczenie oraz opony zimowe i nic więcej po zakupie auta nawet folii PPF czy ceramiki bym nie kład za duże koszta.

 

NIestety nie, teraz to standard w nowych BMW. Muzyki słucham normalnie, a trzeszczały przy rozmowach telefonicznych. Nie oceniaj wszystkich swoją miarą :nienie:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, mamy trochę inne modele i ceny części oraz serwisu w ASO też w związku z tym są inne


Do wilk325

X5 M50i i X5 F95 M Competition to są takie same samochody i ten sam silnik 4.4 V8 tylko F95 ma więcej mocy i to w zasadzie jedyna różnica. Więc nie można mówić że to są zupełnie inne modele bo to nieprawda.

 

Teraz wiem, że przepłaciłem. Było kupić 5.0 zamiast MC i mieć taki sam samochód tylko tańszy; ja głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież wiadomo ze to pisze koles bez pojecia. Prawdopodobnie, jak to tutaj mowimy, jest to przypadek wożenia kół w bagażniku :lol:

M50i i M50d to sa własnie trochę podkręcone zwykłe wersje X5 a M to zupełnie inna liga i raczej na tym forum nikomu tego tłumaczyć nie trzeba i nikt nie bedzie sie o to spierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie jest prawda ze m50i i mc maja takie same silniki. W m50i siedzi stare v8, które zniknie po liftingu. Ma go zastąpić zdetuningowany nowszy silnik z m competition i zmieni się oznaczenie na m60i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cos słyszałem o wiośnie. Do tego słyszałem różne wersje, jedni mówili ze będzie z zewnątrz delikatny, inni z kolei ze znaczny ze z przodu światła dzielone jak w x7. Środek zapewne taki jak w aktualnym i4. Dwa ekrany połączone ze sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos słyszałem o wiośnie. Do tego słyszałem różne wersje, jedni mówili ze będzie z zewnątrz delikatny, inni z kolei ze znaczny ze z przodu światła dzielone jak w x7. Środek zapewne taki jak w aktualnym i4. Dwa ekrany połączone ze sobą.

Nie jestem do konca przekonany czy to mi sie podoba. Zobaczymy jak to bedzie w X7, ktory zamówiliśmy.

BTW. Dostałem info od mojego dealera ze moja X5 opuściłą fabrykę i aktualnie jest w transporcie morskim.

Ile 2 miechy transport?? Czy szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z bimmerpost.com:


X5/X6 LCI lineup:

LCI Production Dates: 4/2023 - 7/2026 (G05, F95); 4/2023 - 3/2027 (G06, F96)

xDrive40i gets B58M2 and 370hp

[formerly xDrive45e] xDrive50e gets the same powertrain as G70 [formerly 745e] 750e, bumping the output by almost 100hp from the current version to 480hp

M50i with N63 is replaced by M60i with S68

X5 will have the illuminated grill like X6 does now

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mialem okazje jeździć hybryda cayenne tez coś pod 500 koni, bardzo fajnie to to się zbiera wiec w x5 tez pewnie będzie to jeździć fajnie. W przyszłym roku cayene tez przejdzie facelift i podobno motor elektryczny w hybrydzie ze 130km uzyska moc 170km co doda mu ikry jeszcze więcej. Te hybrydki to będą ciekawe rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest mi w stanie powiedzieć ile teraz trwa realnie transport morski auta.

Bo zniosę jajko zaraz z takim utęsknieniem czekam na moją X5 hahah? A kontakt z moim dealerem jest delikatnie mówiąc bardzo słaby.

 

Ja miałem produkcję coś koło 20 luty, odbierałem około połowy maja.

Jak mawia bohater jednej z bajek moich dzieci "ciepliwość, to wielka rzecz..." :lol: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wiemy, że od momentu rozpoczęcia produkcji :

- nadanie VIN

- sama produkcja ok 3 dni

- dostawa na statek 2-3 dni

- statek płynie około 6 tygodni

- dostawa do PL około 2 tygodni

- dostawa do dealera około tygodnia


poprawcie mnie jak coś żle napisałem.

A jak to wygląda od momentu złożenia zamówienia do momentu otrzymania VIN?

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy otrzymaliście nr. VIN od swojego dealera jak auto zostało wyprodukowane?

Nie wiem czy to jakieś tajne info czy ja mam z nim problem ;-)?

Chciałem sobie w apke wklepać haha

Tak, dlaczego miałby się tym nie chcieć podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dodzwonić do mojego dealera ( był na dłuższym urlopie stąd utrydniony kontakt).

Redaguje właśnie do mnie maila, poda mi nr VIN.

Dostałem informację ze 29.09 auto rozpoczynało transport morski i podobno do końca roku MOŻE uda się je odebrać ( okilice świąt). Jak ten czas wolno leci hahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i jak ?

jakieś zmiany?

Ktoś coś dostał?, Odebrał? jakieś informacje?

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.