Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem jeśli mieliby wprowadzać jakiekolwiek zmiany to jedynie zwyżka ceny z cennika (bo chyba jest taki zapis) czyli te 5k różnicy w podstawie.

BigCactus teraz mnie rozumiesz czemu zamawiałem auto idąc na kompromisy?? Jestem pewny że takich przypadków za chwilę będzie pełno na forum.

To jest czysty biznes, jeśli to jest wzór umowy dealera to jestem pewny że mają zapis że mogą się wycofać i gówno im zrobisz...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przepatrzyłem umowę i nie widzę zapisu ,że mogą się wycofać-chyba że nie zauważyłem. Jest tam mowa o zniżkach jakie muszą dać gdyby opóźniali dostawę ( max4%) ale o tym nawet w dzisiejszych czasach nie myślę. Wg mnie 10% wpłaciłem w marcu,umowa podpisana na taką a nie inną wartość i nie powinno mnie nic obchodzić. Ale dzisiejsze czasy są dziwne i wszystko może się zdarzyć. Czekam na inne podobne przypadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer zwyczajnie chce Ciebie oszukać.

Napisz tutaj co to za dealer - żeby każdy wiedział kogo omijać szerokim łukiem.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przepatrzyłem umowę i nie widzę zapisu ,że mogą się wycofać-chyba że nie zauważyłem. Jest tam mowa o zniżkach jakie muszą dać gdyby opóźniali dostawę ( max4%) ale o tym nawet w dzisiejszych czasach nie myślę. Wg mnie 10% wpłaciłem w marcu,umowa podpisana na taką a nie inną wartość i nie powinno mnie nic obchodzić. Ale dzisiejsze czasy są dziwne i wszystko może się zdarzyć. Czekam na inne podobne przypadki.

 

Dobry wieczór! Wygląda na to, że to nieodosobniona praktyka. Zamówiłem G05 45e pod koniec czerwca, wpłaciłem zaliczkę, w lipcu przygotowano nawet umowę leasingową, którą a jakże podpisałem, a w połowie września dostałem info od dealera, że BMW FS jednak nie akceptuje warunków BMW CL, które ze mną ustalono i, że owszem auto będzie gotowe do odbioru o czasie, czyli pod koniec października, ale z ratą wyższą o 55%. Popyt jest taki, że poświęcą wiele, w tym stałych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę czekać na moje auto,które będzie 50 tysi droższe,produkcja od stycznia ,odbiór marzec (rok czasu-oczywiscie jak nic się po drodze nie sypnie) albo zrezygnować-oddają mi zaliczkę,która sobie poleżała od marca i sajonara :mad2:

A to info od dealera to było ustne? Nic nie musisz przecież, piłeczka jest po ich stronie, niech oni napiszą co zamierzają, a nie jakiś pan/pani jakieś ultimatum daje.

Moje zamówienie na G06 wisi od stycznia, jeśli nie zostanie zrealizowane to moja przygoda z BMW się skończy.

Dodatkowo będę dowodził o poniesionych stratach z tytułu niedotrzymania tejże umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzwonił przedstawiciel u którego konfigurowałem auto i je u niego zamawiałem. Oficjalnego pisma nie otrzymałem. Wkurza mnie to że umowa pisemna okazuje się nic nie warta,zaliczka wisiała sobie 8 miesięcy i klops. Poza tym tak naprawdę jestem w plecy te 50tyś.zł bo teraz jak zechcę kupić jakiekolwiek auto ,to będzie już po podwyżkach.Gdybym wiedział o takim finale to mogłem w wakacje wziąć coś z placu czy zrezygnować z tej nieszczęsnej pneumatyki i miałbym po starej cenie auto :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy „ przedstawiciel” ?

Zamawiałeś bezpośrednio u dealera BMW , czy poprzez pośrednika , modnie nazywanego „ broker” ?

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w jednym z salonów BMW w Warszawie,nie u brokera czy innego pośrednika a problem jest prawdopodobnie w tym ,że centrala zaczęła się czepiać zamówień flotowych,do którego byłem podczepiony żeby uzyskać 20% zniżek. Mnie tak naprawdę to raczej nie powinno obchodzić-dali taki rabat a czy to idzie przez flotę czy przez inne kombinacje to już nie moja brożka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzwonił przedstawiciel u którego konfigurowałem auto i je u niego zamawiałem. Oficjalnego pisma nie otrzymałem.

No to nic nie musisz, umowa obowiązuje obie strony.

Jak "wnuczek" zadzwoni to też mu dasz 50.000 ?

Poza tym tak naprawdę jestem w plecy te 50tyś.zł bo teraz jak zechcę kupić jakiekolwiek auto ,to będzie już po podwyżkach.

No to już sprawa dla prawnika skoro wiesz ile stracisz z tytułu niedotrzymania przez sprzedawcę umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w jednym z salonów BMW w Warszawie,nie u brokera czy innego pośrednika a problem jest prawdopodobnie w tym ,że centrala zaczęła się czepiać zamówień flotowych,do którego byłem podczepiony żeby uzyskać 20% zniżek. Mnie tak naprawdę to raczej nie powinno obchodzić-dali taki rabat a czy to idzie przez flotę czy przez inne kombinacje to już nie moja brożka.

 

Reasumując, ty, czy twoja firma, nie macie floty BMW. Jedynie sprzedawca w salonie BMW, po znajomości zaproponował ci, że podczepi twoje zamówienie pod flotę innego klienta. Aby zamiast rabatu 10% dać ci 20%. Ewidentne oszustwo.


Z tego co wiem, Bmw obecnie sprawdza wszystkie zamówienia flotowe. I te które nie są potwierdzone przez faktycznego właściciela floty, są anulowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że nie ma co odpuszczać. Trzeba się postawić, sam się tego boję, ż mnie będą chcieli rozegrać.

Może jak pójdzie feedback do centrali, że klienci się buntują, to odpuszczą. Wiadomo, że będą testować granice, mercedes też podobno powypowiadał część umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w jednym z salonów BMW w Warszawie,nie u brokera czy innego pośrednika a problem jest prawdopodobnie w tym ,że centrala zaczęła się czepiać zamówień flotowych,do którego byłem podczepiony żeby uzyskać 20% zniżek. Mnie tak naprawdę to raczej nie powinno obchodzić-dali taki rabat a czy to idzie przez flotę czy przez inne kombinacje to już nie moja brożka.

 

Reasumując, ty, czy twoja firma, nie macie floty BMW. Jedynie sprzedawca w salonie BMW, po znajomości zaproponował ci, że podczepi twoje zamówienie pod flotę innego klienta. Aby zamiast rabatu 10% dać ci 20%. Ewidentne oszustwo.


Z tego co wiem, Bmw obecnie sprawdza wszystkie zamówienia flotowe. I te które nie są potwierdzone przez faktycznego właściciela floty, są anulowane.

 


Jakie oszustwo? Ty wiesz co to jest oszustwo?

Gość poszedł kupić auto do salonu, dla mu rabat 20% i tyle. Jak salon ten rabat osiąga, to już klienta g.... interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w jednym z salonów BMW w Warszawie,nie u brokera czy innego pośrednika a problem jest prawdopodobnie w tym ,że centrala zaczęła się czepiać zamówień flotowych,do którego byłem podczepiony żeby uzyskać 20% zniżek. Mnie tak naprawdę to raczej nie powinno obchodzić-dali taki rabat a czy to idzie przez flotę czy przez inne kombinacje to już nie moja brożka.

 

Reasumując, ty, czy twoja firma, nie macie floty BMW. Jedynie sprzedawca w salonie BMW, po znajomości zaproponował ci, że podczepi twoje zamówienie pod flotę innego klienta. Aby zamiast rabatu 10% dać ci 20%. Ewidentne oszustwo.

 

Człowieku miarkuj słowa! Nie używaj języka, którego znaczenia nie rozumiesz.

Salon BMW to nie urząd państwowy tylko prywatna firma nastawiona na zysk.

Kolega z forum zagłosował swoimi pieniędzmi, wybrał ten model auta i ten salon między innymi z uwagi na zaproponowane warunki. Podpisał umowę na określoną kwotę. Czy dostał rabat flotowy, czy z okazji dnia kobiet lub z okazji światowego dnia tenisa (oba wypadają w marcu, kiedy poszło zamówienie) to chyba go to średnio interesuje.

Rozumiem, że centrala weryfikuje teraz udzielane przez salony rabaty i może się okazać, że salon x czy y nie zarobi nic na sprzedaży albo nawet straci. Ale to raczej problem salonu i ich sprzedawców.

Salony natomiast przerzucają odpowiedzialność na klientów i próbują na siłę regenecjować warunki umów.

Biorąc pod uwagę przepisy prawa w tym zakresie nie zgodziłbym się na nowe warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, ty, czy twoja firma, nie macie floty BMW. Jedynie sprzedawca w salonie BMW, po znajomości zaproponował ci, że podczepi twoje zamówienie pod flotę innego klienta. Aby zamiast rabatu 10% dać ci 20%. Ewidentne oszustwo


Z tego co wiem, Bmw obecnie sprawdza wszystkie zamówienia flotowe. I te które nie są potwierdzone przez faktycznego właściciela floty, są anulowane.



Tak właśnie jest- przy konfiguracji mnie nie obchodziło jak ten rabat dealer uzyskuje i teraz w sumie też nie powinno mnie to obchodzić bo mam umowę między dealerem a moją firmą a nie jakąś flotą.Tylko czy mam szanse coś wskórać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest- przy konfiguracji mnie nie obchodziło jak ten rabat dealer uzyskuje i teraz w sumie też nie powinno mnie to obchodzić bo mam umowę między dealerem a moją firmą a nie jakąś flotą.Tylko czy mam szanse coś wskórać?

Ale co chcesz wskórać?

Złożyłeś zamówienie, zwarłeś umowę i czekasz na jej realizację.

Jeśli się niecierpliwisz to napisz pismo do dealera (nie maila) z zapytaniem kiedy zrealizuje umowę :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak właśnie jest- przy konfiguracji mnie nie obchodziło jak ten rabat dealer uzyskuje i teraz w sumie też nie powinno mnie to obchodzić bo mam umowę między dealerem a moją firmą a nie jakąś flotą.Tylko czy mam szanse coś wskórać?

Ale co chcesz wskórać?

Złożyłeś zamówienie, zwarłeś umowę i czekasz na jej realizację.

Jeśli się niecierpliwisz to napisz pismo do dealera (nie maila) z zapytaniem kiedy zrealizuje umowę :idea:

Prawidłowo wysłanego (na odpowiedni adres) emaila w sądzie traktują równoważnie z pismem ..., choć rzeczywiście oficjalne pismo robi większe wrażenie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak czytam , to chyba leasing przedłuze do 5 lat, w przeszłym roku kończy mi się umowa i chyba zostanę jeszcze do 5 lat ze swoim autem, może się unormuje, dożyliśmy dziwnych czasów , w mojej branży też brakuje komponentów i naprawde wesoło nie jest, widzę że w większości branż, naprawdę współczuje Wam chłopaki i trzymam kciuki aby zakończyło się pomyślnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja analogicznie zacząłem mocno myśleć nad wykupieniem gwarancji na 5 lat, żeby mieć opcję przedluzenia Umowy po zakończeniu obecnej - za chwilę okaże się, ze kolejne zakupy to konieczność położenia +20-25% (niższa marza + podwyżki) kwoty sprzed 3 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja analogicznie zacząłem mocno myśleć nad wykupieniem gwarancji na 5 lat, żeby mieć opcję przedluzenia Umowy po zakończeniu obecnej - za chwilę okaże się, ze kolejne zakupy to konieczność położenia +20-25% (niższa marza + podwyżki) kwoty sprzed 3 miesięcy.

ja w tym momencie zaluje, ze bralem gwarancje tylko na 3 lata (czyli aktualny okres leasingu). Czytam te wszystkie posty i rowniez rozwazam dodatkowe 2 latka - przy czym bez gwarancji mam obawy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.