Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

1.Ktoś mi podpowie czy da reklamować to pęknięcie czy pogodzić się ze stratą? To jest Bridgestone Blizzak LM001, 225/40 R18 92 V XL, FR, *. Jak na runflat to chyba badziew że jest takie pęknięcie? Co sądzicie?

Powietrze nie ucieka, nie dało się tego zauważyć bo było od wewnętrznej strony auta, dopiero przy wymianie kół.

2. Czy da się wymieniać jedną oponę czy będę musiał wymienić cały komplet? to była przednia opona, przednie opony mają 6.5mm a tylne 7mm. Oczywiście xdrive.

Auto ma 4 x te same felgi.


IMG-4388.jpg

 

Tydzień temu gdy chciałem wymienić na letnie wyszło, że mam wybrzuszenie na krawędzi, prawdopodobnie od uderzenia na naszych pięknych polskich drogach - jeszcze felgę mam do prostowania. Opona letnia Pirelli P-zero tylna, prawa 255/35 R19 (ogumienie mieszane, runflat, samochód z xdrive). Pojechałem do ASO i skorzystałem z tego ubezpieczenia na opony, zapłaciłem 25% ceny opony + wymiana w ASO.


Wymienili tylko tą uszkodzoną i 5 razy się upewniałem, czy nie trzeba obu na tylnej osi. Mistrz zapewnił, że mam na lewej tylnej 7mm i różnica jest na tyle niewielka, że wystarczy jedna.


Tak czy inaczej, to wymieniaj, szkoda zdrowia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co ASO to inne zalecenia, jedno zaleca wymianę przynajmniej przodu (2 nowe opony) a drugie zaleca wymianę tylko jednej opony spełniając warunek że tolerancja limitu bieżnika między osiami jak i stronami to 2mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś może nadpłacał leasing w BMWFS? Czy nie robią problemu i biorą jakąś prowizję? Bo brałem z wpłatą 20%, 60m i 15% wykup ale na spokojnie mogę sobie to skrócić :)


Swoją drogą, jestem po testach Car Eye 3.0 i mogę powiedzieć, że kamerka jest OK, ale dupy nie urywa - myślę że taniej można dostać coś lepszego (oczywiście, pomijam kwestię montażu podsufitką i ewentualnej gwarancji) bo o ile BMW ma rozdzielczość QHD i szeroki kąt (w mojej starej kamerce było FHD i kąt był mniejszy) to mam wrażenie że w tej starej tablice były bardziej czytelne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Swoją drogą, jestem po testach Car Eye 3.0 i mogę powiedzieć, że kamerka jest OK, ale dupy nie urywa - myślę że taniej można dostać coś lepszego (oczywiście, pomijam kwestię montażu podsufitką i ewentualnej gwarancji) bo o ile BMW ma rozdzielczość QHD i szeroki kąt (w mojej starej kamerce było FHD i kąt był mniejszy) to mam wrażenie że w tej starej tablice były bardziej czytelne :lol:

Czyli jak opakować badziewny sprzęt w logo bmw i sprzedać 4 razy drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś może nadpłacał leasing w BMWFS? Czy nie robią problemu i biorą jakąś prowizję? Bo brałem z wpłatą 20%, 60m i 15% wykup ale na spokojnie mogę sobie to skrócić :)

Za zmianę harmonogramu płaciłem niedawno 300zł netto. Pierwsze 3 symulacje zmiany są za darmo.

Zadzwoniłem na nr podany tu https://bmwfs.portaldokumentow.pl/Contact/Contact i następnego dnia przysłali zamówione symulacje na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jestem po testach Car Eye 3.0 i mogę powiedzieć, że kamerka jest OK, ale dupy nie urywa - myślę że taniej można dostać coś lepszego (oczywiście, pomijam kwestię montażu podsufitką i ewentualnej gwarancji) bo o ile BMW ma rozdzielczość QHD i szeroki kąt (w mojej starej kamerce było FHD i kąt był mniejszy) to mam wrażenie że w tej starej tablice były bardziej czytelne :lol:

Czyli jak opakować badziewny sprzęt w logo bmw i sprzedać 4 razy drożej.

ale to jest jedyna opcja zeby zachowac gwarancje na uklad elektryczny i na posiadanie monitorowania samochodu na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


pierwszy raz będę wymieniać koła poza ASO :D. Zmieniam z 18 calowych na 19 calowe, oba zestawy są mieszane.

Po wymianie, rozumiem, że trzeba wybrać odpowiedni zestaw kół w idrive i zresetować czujnik ciśnienia opon, czy jest coś jeszcze na co trzeba zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jeśli źle piszę prosze poprawić mnie. Czy opcja 5AC Automatyczne sterowanie reflektorami świateł drogowych , auto powinno posiadać szybę z szerokim sensorem ,czy ten mały?

W ogłoszeniu jest ten szeroki.

https://allegro.pl/oferta/szyba-czolowa-bmw-3-g20-19-sens-kam-n67135nowe-11277497495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najpierw niech auto spróbuje automatycznie wybrać opony. Jak się nie uda, ustawiasz ręcznie.

Po przejechaniu 50-100km sprawdź dokręcenie śrub. I tyle.

NIgdy nie zdarzyło mi się by auto wykryło samo opony, niby jak ma technicznie to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech auto spróbuje automatycznie wybrać opony. Jak się nie uda, ustawiasz ręcznie.

Po przejechaniu 50-100km sprawdź dokręcenie śrub. I tyle.

NIgdy nie zdarzyło mi się by auto wykryło samo opony, niby jak ma technicznie to zrobić?

 

Własnie troche a propos tego - czy ktoś wie czemu żadne ASO (prznajmniej w Wawie) nie skanuje kodu QR tak, żeby auto po pierwsze automatycznie wykryło opony a po drugie była pełna informacja o ich zużyciu w apce myBMW? Po pierwszej zmianie opon (uszkodzenie i wymiana) te informacje znikneły a w samochodzie po odebraniu z fabryki były. Nie bardzo rozumiem czemu ASO przy wymianach czy naprawach nie robi skanowania tego kodu...

Edytowane przez dpassent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech auto spróbuje automatycznie wybrać opony. Jak się nie uda, ustawiasz ręcznie.

Po przejechaniu 50-100km sprawdź dokręcenie śrub. I tyle.

NIgdy nie zdarzyło mi się by auto wykryło samo opony, niby jak ma technicznie to zrobić?

Ma taką opcję i zdaje się że w serii 2 AT mi wykryło raz. Ale w większości przypadków muszę sam wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech auto spróbuje automatycznie wybrać opony. Jak się nie uda, ustawiasz ręcznie.

Po przejechaniu 50-100km sprawdź dokręcenie śrub. I tyle.

NIgdy nie zdarzyło mi się by auto wykryło samo opony, niby jak ma technicznie to zrobić?

Ma taką opcję i zdaje się że w serii 2 AT mi wykryło raz. Ale w większości przypadków muszę sam wybrać.

 


Moje kola zimowe OEM wykrywa bez problemu.


Letnie byly w systemie do czasy gdy nie byly wymieniane (sciagane z felg i zakladane ponownie).


Nie chce im sie pewnie podpinac jakiegos komputera i z lenistwa tego nie robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

potrzebuję rady jak odkręcić te śruby?

Nie mam tego dedykowanego klucza.


https://storage.googleapis.com/part-image/Images/eEuro%20Images/nowatermark/36136792849.jpg' alt='SIZE>'>



Próbowałem już nasadek na zniszczone, obrobione śruby.

Próbowałem już też klucza z igiełkami w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,

potrzebuję rady jak odkręcić te śruby?

Nie mam tego dedykowanego klucza.


https://storage.googleapis.com/part-image/Images/eEuro%20Images/nowatermark/36136792849.jpg' alt='SIZE>'>



Próbowałem już nasadek na zniszczone, obrobione śruby.

Próbowałem już też klucza z igiełkami w środku.

Kup nasadke która pasuje do Twojego rodzaju śruby w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kodować.

Możesz podać co zakodować, oprócz możliwości wyłączenia w iDrive dziennych, bo o tym wiem. Mam BimmerCode. Też mnie to wkurza, że jak jest "niby" ciemno bo teraz o 19.20 to jeszcze jasno jest. I automat przełączył na mijania i nie ma dyskusji :shock: Wciskam OFF, nie można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaka sensowna mata do G21? OEM to jakaś porażka, masywne krawężniki zabierają absurdalnie dużą przestrzeń ładunkową.

Dlatego poszukuje czegoś co licuje z krawędziami bagażnika i przede wszystkim nie tworzy we wewnątrzu klimatu chińskiego bazaru.

Czytałem że Frogum daje radę, lecz nie oferuje wariantu dla kombiarza. :evil:

Proszę o opinie drodzy forumowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaka sensowna mata do G21? OEM to jakaś porażka, masywne krawężniki zabierają absurdalnie dużą przestrzeń ładunkową.

Dlatego poszukuje czegoś co licuje z krawędziami bagażnika i przede wszystkim nie tworzy we wewnątrzu klimatu chińskiego bazaru.

Czytałem że Frogum daje radę, lecz nie oferuje wariantu dla kombiarza. :evil:

Proszę o opinie drodzy forumowicze.

 

Cześć,

Ja od kilku miesięcy używam tej z linku, dość dobrze pasuje do kształtu bagażnika i ma niskie krawędzie na czym mi tez zależało :) Fakt, że wytłoczenie BMW mogliby sobie darować :?


https://allegro.pl/oferta/mata-bagaznika-gumowa-bmw-3-g21-touring-kombi-9281047210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaka sensowna mata do G21? OEM to jakaś porażka, masywne krawężniki zabierają absurdalnie dużą przestrzeń ładunkową.

Dlatego poszukuje czegoś co licuje z krawędziami bagażnika i przede wszystkim nie tworzy we wewnątrzu klimatu chińskiego bazaru.

Czytałem że Frogum daje radę, lecz nie oferuje wariantu dla kombiarza. :evil:

Proszę o opinie drodzy forumowicze.

 

ARISTAR 193634G moge polecić do kombi.

Mam tez przednie i tylne dywaniki gumowe do kompletu.

Ten po stronie kierowcy jest juz lekko odształcony przy krawedzi i lekko sie przesuwa, pozostałe ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, zauwazylem ze nie dziala mi niskotonowy glosnik harmana pod fotelem pasazera. Nie wiem od kiedy, auto mam rok ale dopiero to zauwazylem :duh:

Stawiam ze moze byc spalony jesli poprzedniemu wlascicielowi rozlalo sie cos lub np ktos nieumiejetnie pral tapicerke. Chyba sam od siebie nie powinien spalic sie po 4 latach. Moze da rade jakos zdiagnozowac czy to nie jakis rozlaczony kabelek bez sciagania fotela i wyciagania glosnika? Komp cos pokaze?


EDIT: po zamianie przewodow glosnikow niskotonowych przy wzmacniaczu prawy dziala a lewy nie, wiec glosniki sa ok. Musze znalezc wzmacniacz zeby podmienic i sprawdzic, innych opcji chyba nie ma? Zmostkowanie chyba nie bedzie dobrym pomyslem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaka sensowna mata do G21? OEM to jakaś porażka, masywne krawężniki zabierają absurdalnie dużą przestrzeń ładunkową.

Dlatego poszukuje czegoś co licuje z krawędziami bagażnika i przede wszystkim nie tworzy we wewnątrzu klimatu chińskiego bazaru.

Czytałem że Frogum daje radę, lecz nie oferuje wariantu dla kombiarza. :evil:

Proszę o opinie drodzy forumowicze.

 

Cześć,

Ja od kilku miesięcy używam tej z linku, dość dobrze pasuje do kształtu bagażnika i ma niskie krawędzie na czym mi tez zależało :) Fakt, że wytłoczenie BMW mogliby sobie darować :?


https://allegro.pl/oferta/mata-bagaznika-gumowa-bmw-3-g21-touring-kombi-9281047210

 

Nad tą myślę, fakt wytłoczenie porażka, ale krawędzie niskie więc git. Najważniejsze pytanie kolego: czy śmierdzi ta guma :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.