Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś sposób aby w lci wyświetlić temperaturę oleju?

Tylko w trybie sport, na aplikacji samochodowej otwartej na pelen ekran. Pokazuje wtedy temp oleju, aktualne niutki, aktualna moc silnika i cos jeszcze, nie pamietam z glowy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaką grubość mają nowe klocki tylne w G20 320i?

Oraz jaka jest minimalna dopuszczalna grubość?

Zwykłe hamulce, nie M-pakiet,

Pytam, gdyż po przeglądzie po 3latach / 26kkm napisali mi, że mają 5mm i zaznaczyli na "żółto" (czyli można wymienić, ale jeszcze nie trzeba).

Zastanawiam się na ile jeszcze starczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jaką grubość mają nowe klocki tylne w G20 320i?

Oraz jaka jest minimalna dopuszczalna grubość?

Zwykłe hamulce, nie M-pakiet,

Pytam, gdyż po przeglądzie po 3latach / 26kkm napisali mi, że mają 5mm i zaznaczyli na "żółto" (czyli można wymienić, ale jeszcze nie trzeba).

Zastanawiam się na ile jeszcze starczą.

 

Ja wymieniałem tylne klocki w 320i kilka tygodni temu przy przebiegu około 48kkm. Na przeglądzie po 3 latach (sierpień 2022, przebieg wtedy około 44kkm) miały 2mm i doradzali wymianę. Jeździłem dalej, aż zapaliła się kontrolka. Wtedy już była szybka akcja, bo tam już faktycznie mało co zostało. Chciałem się umówić do serwisu ale nie mieli terminów na kilka tygodni do przodu(mowa o serwisie w UK). Zamówiłem oryginalne klocki i czujnik z BMW i wymieniłem u znajomego w warsztacie. Pomogła apka BimmerLink. Są tam opcje cofnięcia hamulca elektrycznego i kasowania serwisu.

Przednie klocki w tej chwili mają ciągle 9mm przy przebiegu 50.5kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czesc, macie jakis fajny patent na montaz przedniej blachy ? Uchwyty magnesowe lub inne?

 

U mnie od sierpnia na oryginalnej dwustronnej taśmie 3M - dalej na miejscu.

Pomysłowe ale zbyt duże ryzyko na stratę tablicy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, macie jakis fajny patent na montaz przedniej blachy ? Uchwyty magnesowe lub inne?

 

U mnie od sierpnia na oryginalnej dwustronnej taśmie 3M - dalej na miejscu.

Pomysłowe ale zbyt duże ryzyko na stratę tablicy. :mrgreen:

 

Ja jeżdżę na patencie z taśmą od około 15 lat. Zero problemów. Te taśmy są naprawdę mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czesc, macie jakis fajny patent na montaz przedniej blachy ? Uchwyty magnesowe lub inne?

 

U mnie od sierpnia na oryginalnej dwustronnej taśmie 3M - dalej na miejscu.

Pomysłowe ale zbyt duże ryzyko na stratę tablicy. :mrgreen:

U mnie w domu lustra się na taśmę 3M trzymają. W poprzednim mieszkaniu również (do dziś - 9 lat).

Tablice na taśmę trzymają się mocniej anieżeli ramki. Serio.

Tylko przed montażem dobrze odtłuścić i dać sensowne kawałki taśmy - poziome i pionowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, macie jakis fajny patent na montaz przedniej blachy ? Uchwyty magnesowe lub inne?

 

Ja mam zderzak na gładko w E92 - i tablicę mam na magnesach neodymowych - chyba 8szt łącznie. Patent polecam, nie ma opcji, żeby tablica odpadła nawet przy prędkościach 200+. Auto w niedalekiej przyszłości będzie syna i to jego pomysł - byłem sceptyczny, ale widzę, że jest git.

Plastikowa ramka pod tablice jest minimalistyczna, bez miejsca na reklamę, pomiędzy tablicą a ramką są magnesy.

Faktem jest, że trzeba zderzak zdemontować, żeby przykleić drugie magnesy od tyłu zderzaka pod tablicę. I warto okleić folią PPF miejsce pod tablicę, żeby nie rysować zderzaka podczas montażu/demontażu tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Niestety w mojej konfiguracji nie ma bmw drive recordera (A zakładam że dołożenie bez kamer 360 to droga sprawa), mam kamerkę na przyssawkę z innego auta, ale nie chce mieć zadnego wiszącego kabla przez środek deski i pomyślałem nad BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro


Pytanie, czy jak mam auto na gwarancji, to mogę to zrobić poza ASO, tzn w innym serwisie homologwanym bmw, gdzie np. jeżdzę na wymianę oleju między pakietami?


W Bawaria Motors Gdańsk liczą sobie ponad 4500 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,


Pytanie, czy jak mam auto na gwarancji, to mogę to zrobić poza ASO, tzn w innym serwisie homologwanym bmw, gdzie np. jeżdzę na wymianę oleju między pakietami?

Gdzie znajdę listę serwisów homologowanych bmw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale to musi być warsztat nie ASO ale z wykupioną subskrypcją z dostępem do systemu. Taki który może robić naprawy gwarancyjne, przeglądy wymagane itd. Taki np jak BMW Wróbel w Wawie. Ceny dużo niższe a wszystko zgodnie z wymogami Centrali BMW odnośnie obsługi auta na gwarancji jak w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale to musi być warsztat nie ASO ale z wykupioną subskrypcją z dostępem do systemu. Taki który może robić naprawy gwarancyjne, przeglądy wymagane itd. Taki np jak BMW Wróbel w Wawie. Ceny dużo niższe a wszystko zgodnie z wymogami Centrali BMW odnośnie obsługi auta na gwarancji jak w ASO.

Mam taki pod Pruszczem Gdańskim, BM Motors, robią wpis do bazy itp. Zapytam tam o cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Próbuję uruchomić komunikaty głosowe na android auto, przyciskam mikrofon na kierownicy a tam dostaję komunikat :

"Aby to zrobić musisz przyznać mi dostęp do kilku powiązanych informacji. Gdy będzie to bezpieczne, sprawdź komunikat na ekranie samochodu."


Ktoś wie o co chodzi? nic nie wyskakuje na ekranie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję uruchomić komunikaty głosowe na android auto, przyciskam mikrofon na kierownicy a tam dostaję komunikat :

"Aby to zrobić musisz przyznać mi dostęp do kilku powiązanych informacji. Gdy będzie to bezpieczne, sprawdź komunikat na ekranie samochodu."


Ktoś wie o co chodzi? nic nie wyskakuje na ekranie samochodu.

 

Pewnie musisz dać asystentowi dostęp do mikrofonu i inne dostępy. Uruchom na telefonie ustawienia Android Auto, jedną z opcji jest 'Asystent Google'. Tam szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znalazłem na Facebooku „promocje” w Bawaria Motors Gdansk, Kamerę BMW 3.0 z montażem za 2999 brutto. To dobra cena?

Mialem wyceny na 4500 w dwóch aso, nadal drogo skoro za robociznę trzeba płacić 800 zł ale taniej pewnie nie znajdziesz z ASO, poza ASO pewnie ktoś za połowę tego to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem mianowicie pokazały się 2 kontrolki.

1- zbyt wysokie obciążenie na hamulcach

2- zatrzymaj bezwlocznie pojazd (czerwony silnik) .

Klocki hamulcowe są ok czujnik również. Gdzie mozna szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hejka macie jakis fajny srodek do usuniecia zywicy z drzew??

 

U mnie dobrze poradził sobie ADBL tar and glue remover, ale żywica była świeża, leżała na aucie kilka dni i nie zdążyła zaschnać.

Emulex od Koch ale ten ADBL tez powinien dać rade.

Ostrożnie z niepolakierowanymi plastikami i uszczelkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.