Skocz do zawartości

ANDROID AUTO bezprzewodowy trafi do BMW już w Lipcu


KrzychoM

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update sytuacji z UK.


Na dzisiaj byłem umówiony w serwisie i zgłosiłem kilka problemów.


- aplikacja BMW Connected po kilku dniach po hard resecie iDrive przestaje się aktualizować. Prawdziwy problem w mojej wersji oprogramowania 07/2019.30


-nie działająca deaktywacja czyjnika ruchu i pochyłu pojazdu poprzez dwukrotne naciśnięcie guzika odpowiedzialnego za zamknięcie drzwi na pilocie. Znalezione na forum bimmerpost, ja nigdy tego nie użyłem i nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja.


- czasami nie działająca kamera cofania. Również podpowiedziane na forum bimmerpost. U mnie działa w 100% OK. Zgłoszone zwyczajnie, żeby dać im kolejny argument do aktualizacji iDrive.



Odebrałem samochód z wersja systemu 07/2020.48


Nikt nie przyczepił się też do tego, że w samochodzie było już "grzebane" aplikacją BimmerCode. Widzę, że teraz niektóre rzeczy dalej działają ale np. pamięć ostatniego ustawienia systemu Start/Stop trzeba będzie kodowac jeszcze raz.


Chciałem ten update bardziej dla zasady niż faktycznej potrzeby tego całego Android Auto. Nawigacji używam raz na miesiąc a ta z BMW jest całkiem ok. Reszta systemu też bardzo mi odpowiada.

Zdaję też sobie sprawę, że jest to słabe, że trzeba bawić się w podchody z serwisem BMW, ale cel został osiągnięty. Trzeba sobie jakoś radzić :roll:


Kilka zdjęć :


20200916-193528.jpg



20200916-175508.jpg



20200916-175247.jpg



20200916-174855.jpg



20200916-190649.jpg


20200916-192312.jpg



20200916-184205.jpg


20200916-193207.jpg


Screenshot-20200916-174031-One-UI-Home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W zasadzie promil telefonów obsługuje AA bezprzewodowo. Sytuacja ma się zmienić jak wejdzie Android 11... może właśnie dlatego BMW się ociąga z aktualizacją systemu ?


https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/43424-android-11-android-auto-bez-kabla.html

Telefonów obsługuje bardzo dużo, tylko trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać.

W Android Auto można włączyć funkcję przesyłania obrazu po Wi-Fi w opcjach developerskich dla wcześniejszych Androidów niż 11. Wystarczy mieć aktualne usługi Google i aktualną wersję Android Auto. Sprawdziłem na telefonie dziewczyny z Androidem 9 i śmiga bez problemu. Chętnie pomogę w konfiguracji jak ktoś ma problem z działaniem Android Auto :)

 

Mi podbili przy okazji wizyty do 07/2020.35, ale za cholerę nie mogę się podłączyć :D

 

A jakim telefonem próbujesz? Nie wszystkie obsługują bezprzewodowe Android Auto.

 


Już to rozgryzłem. Ale to przypadłość mojego Xiaomi i jego oprogramowania MIUI.


W Androidzie Open Source już kawał czasu jest taki ficzer jak Asystent Wi-Fi, który pozwala na podtrzymywanie połączenia danymi mobilnymi, jeśli wifi nie oferuje internetu. W przypadku bezprzewodowego Android Auto jak w BMW, Wi-Fi, jeśli nie jest wykupiony pakiet w T-Mobile, nie oferuje internetu, a robi tylko za kanał przesyłu obrazu i dźwięku (po prostu Android Auto po sieci). Niestety, w oprogramowaniu Xiaomi MIUI ten asystent jest zbugowany i nie działa, przez co po podłączeniu z Android Auto nie ma internetu. Wrzuciłem sobie na telefon otwartoźródłowy Lineage OS, który bazuje na AOSP i jak ręką odjął, wszstko działa. Sprawdziłem kilka wydań softu od Xiaomi, niestety na każdym jest ten sam problem. Zgłoszone, może chińczyki kiedyś naprawią :)

 

witaj, nowe bmw 5 LCI (2020) z android auto i niestety nie funkcjonuje to u mnie ;(

mógł byś podpowiedzieć jak to połączyć ? Bardzo proszę.

na infolinie twierdzą, że AA nie będzie działać w pl ;(

telefon kompatybilny (samsung note 10)


pozdrawiam Dwilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem G21 z serwisu. Oddając było Android Auto, po odbiorze AA brak. Wyjaśnienie? "BMW wycofało usługę na stałe".

Nie wiem ile w tym prawda, ale jestem bardzo zniesmaczony.

Ciekawe, ja odebrałem z serwisu, wgrali aktualizacje, AA nie było, ale... po kilku dniach AA się pojawiało :-) Działa, choć w porównaniu z Car Play bardzo słabo: zacina i rozłącza się... ale to może kwestia mojego starego telefonu (Oneplus 5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja miałem wczesniej, od momentu odbioru, ale właśnie jedną z usterek, któe zgłaszałem, było rozłączanie AA. Tak naprwili, że w ogole nie ma AA, więc też i nie ma rozłączania - sprytnie

 

ROTFL :D

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja miałem wczesniej, od momentu odbioru, ale właśnie jedną z usterek, któe zgłaszałem, było rozłączanie AA. Tak naprwili, że w ogole nie ma AA, więc też i nie ma rozłączania - sprytnie

Pojawiło Ci się Android Auto z powrotem? Na bimmerpost.com pisali że wracało po kilku dniach, ewentualnie pomagało wejście w aplikacje, użycie przycisku OPTIONS i odświeżenie (zaktualizowanie?) aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wczesniej, od momentu odbioru, ale właśnie jedną z usterek, któe zgłaszałem, było rozłączanie AA. Tak naprwili, że w ogole nie ma AA, więc też i nie ma rozłączania - sprytnie

Pojawiło Ci się Android Auto z powrotem? Na bimmerpost.com pisali że wracało po kilku dniach, ewentualnie pomagało wejście w aplikacje, użycie przycisku OPTIONS i odświeżenie (zaktualizowanie?) aplikacji.

Nie. Robiłem co sugerujesz. Niedługo oddaję na serwis i powiem coś więcej po odbiorze

 

Kicha z tym całym AA. Dzis byłem w serwisie i mi nie chcial zainstalowac bo jak cos sie stanie to kto pokryje koszty. Poza tym na infolinii mówią że są problemy z przedłużeniem licencji i może nie byc tego AA a na pewno Spotify na którym mi zależy.

Infolinia Connected mowi, że od listopada będą kolejne modele, którym zostanie udostępniona aktualizacja z AA, więc trochę to się mija z prawdą. W dodatku zapewnili mnie, że AA bedzie ciagle rozwijane.


Edit: odebrałem z serwisu i mam AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet jeden specyficznych problem, gdzie nie ma innej opcji, tylko zainstalować najnowszą wersję z Lipca. Trzeba zgłosić problem z deaktywacja czujnika ruchu i pochylenia samochodu. Dwukrotne naciśnięcie przycisku na kluczyku odpowiedzialnego za zamknięcie auta powinno deaktywowac te funkcje. Czasem nie działa wcale, czasem trzeba nacisnąć 3 razy.


20200808-191253.jpg


(...)


Można też ponarzekać, że kamera cofania czasami się nie uaktywnia. To też wymusza update. Jak są cwani, to zrobią tylko do wersji, która to poprawiła. Może komuś być obojętne i zrobi update do najnowszej.


(...)


Oba patenty podpowiedziane przez użytkownika @mitch57 na forum BMW X5 bimmerpost


https://g05.bimmerpost.com/forums/showpost.php?p=26490798

Byłem dziś w Inchcape na serwisie, po zgłoszeniu im problemów z muzyką oraz ConnectedDrive (realne problemy, udokumentowane zdjęciami). Poprosiłem, żeby sprawdzili też auto pod kątem SIB 61 14 20, bo zależy mi na Android Auto. Przy odbiorze auta dowiedziałem się, że problem z alarmem nie dotyczy mojej wersji, z powodu posiadania dostępu komfortowego. Nie mogli więc tego użyć jako argumentu do aktualizacji. Może SIB 61 14 20 zostało zawężone do konfiguracji bez dostępu komfortowego.


Ostatecznie jednak aktualizacja była i tak konieczna, więc skończyłem z 07/2020.54. Samochód od razu wykrył wsparcie Android Auto w moim sparowanym telefonie Samsung S10e i zaproponował uruchomienie. Mam AA i wstępnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung S10e, Android 10, Android Auto 5.6.603444

 

Przyjechał do mnie kolega z Huawei i androidem 9 (wg instrukcji ten android jest ok), ja w s7 mam Androida 8 i samsung customer experience 9. Też się nie połączył. Chyba czas na custom OS do mojego S7 i jego drugie życie bo jakoś nie czuję potrzeby zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung S10e, Android 10, Android Auto 5.6.603444

 

Przyjechał do mnie kolega z Huawei i androidem 9 (wg instrukcji ten android jest ok), ja w s7 mam Androida 8 i samsung customer experience 9. Też się nie połączył. Chyba czas na custom OS do mojego S7 i jego drugie życie bo jakoś nie czuję potrzeby zmiany.

 

Generalnie AA Wireless (a tylko takie jest w BMW) wymaga Androida 10:

https://support.google.com/androidauto/answer/6348019?hl=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android 8: dodano Android Auto dla telefonów Pixel 3

Android 9: dodano Android Auto dla wybranych Samsungów (np. S8, S9, S10)

Android 10: dodano Android Auto dla większej ilości Samsungów

Android 11: dodano Android Auto dla wszystkich kompatybilnych sprzętowo telefonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.