Skocz do zawartości

wymiana filtra kabinowy G30 - G32


seer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zastanawiam się nad wymianą filtra kabiny.

W serwisie 800 zł, chyba ich pogięło


Filtr kabinowy MANN-FILTER CUK 23 014-2 - 320 zł

FILTR KABINOWY WĘGLOWY KNECHT LAK 675/2/ - 240 zł

Blueprint ADB112520 - 50,81 zł


Teraz pytanie, gdzie jest i jak wymienić samemu? NA YT sucho, nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X6 za kpl wszystkich 6 filtrów z mann-a płacę 500zł, też jakby premium.U mnie są dodatkowo kabinówki w plastikowych obudowach więc cena powinna być ze 3x większa. Wydaje mi się że im nowsze tym bardziej kroją właścicieli, to jest zwykły filtr, a jeżeli aso żąda 800zł to i mann czy inny producent daje wyższe ceny niż mógłby dać, takie moje zdanie,bo podobne filtry do innych marek są za grosze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)


2 x Blueprint ADB112520 - 50,81 zł = 101,62 zł.


"I cyk dwójeczka" :twisted: :twisted:


A teraz popatrzcie na olej , kupować póki jest jeszcze ;)


https://allegro.pl/oferta/olej-bmw-sae-0w-30-longlife-83212365935-6826545150


SAE BMW Longlife 0W-30 LL12FE


20 zł buteleczka


Kupiłem 15 na zapasik , 3 wymiany co 10 tys ;)


Piszą do mnie : Mamy tego dużo na stanie.


A ja do nich tak po zakupie : Jakbyście nie sprzedawali tego za 120 zł ( minus 15 % rabatu od doradcy serwisowego, pożal się boże) to byście nie mieli DUŻO na stanie;) :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 x Blueprint ADB112520 - 50,81 zł = 101,62 zł.

 

Pod tym oznaczeniem jest "Komplet filtrów, wentylacja przestrzeni pasażerskiej BLUE PRINT ADB112520"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Są filtry i "filtry". Osobiście polecam te antysmogowe, kosztują ok. 1000zł, ale swobodnie można znaleźć oferty promocyjne za 700-800zł. Może nie eliminują w 100% zapachu śmierdzącego diesla jadącego przed nami, ale odkąd stosuję BMW Fine Dust Filter to nie mam metalicznego posmaku w ustach, gdy trafi się, że ruszam spod świateł za jakimś capem. Jak ktoś lubi się truć ciesząc się, że zaoszczędził kilka złotych to spoko, ale jak komuś zależy na zdrowiu i nie żal mu kilku złociszy więcej to zdecydowanie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 Euro kosztuje wkład filtracyjny H14 do profesjonalnych przemysłowych systemów samooczyszczających o rozmiarach 100x100 cm, którego wytrzymałość i konstrukcja jest w żaden sposób nieporównywalna do tego co wkładamy do samochodów. Wychodząc z tego, iż masowość wytwarzania produktów samochodowych jest nieporównywalnie większa a jakość, w porównaniu do przemysłowych zastosowań, nieporównywalnie niższa, t w mojej ocenie marża na produkcie 1000% to mało, o flaszeczkę, że jest 2000%


ps


Filtry wymienia się wówczas kiedy opory są poza tolerancją a nie jak są "brudne", brudne to one są po tygodniu. W samochodach jednak, sprytnie, nie da się tego ocenić :)


Miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, ze marza na takich produktach musi byc bardzo duza, koncern musi przeciez zarobic. Jednoczesnie musze powiedziec ze swojego doswiadczenia, ze te filtry w G30 sa zaskakujaco dobre (vs inne samochody i filtry, ktore tam byly). Czesto jezdze trase Warszawa - Olsztyn i w okolicach Mlawy jest zaglebie kurnikow i wysypisko smieci kolo trasy. W kazdym samochodzie obieg zamkniety to byl obowiazek a i to czesto nie dawalo gwarancji, ze smord sie nie porzedostanie. Natomiast, w G30 ani razu nie musialem uzywac tego obiegu zamknietego. Az sie zdziwilem. Jedynie co sie przedostaje do kabiny to spaliny z jakis totalnych zdezelowanych gratow. Wrazenia sa mega pozytywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Marża pewnie jest spora, tu się zgadzam. Natomiast jeśli potrafisz wytworzyć/dostarczyć mi produkt o takich samych właściwościach co ten Fine Dust Filter to wezmę od razu kilka sztuk. Dla posiadaczy pakietów serwisowych dodam info, że pakiety obejmują tylko podstawowe filtry, ale można dopłacić ok. 250zł do filtrów antysmogowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek to poczekaj do wymiany w serwisie. U mnie po wymianie jest gorzej. Wcześniej rzeczywiście bardzo dobrze powietrze było filtrowane nawet diesla nie czułem ale teraz to jest to samo co w każdym innym jakim czasem jadę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.