Skocz do zawartości

Strzelające plastiki kokpitu...


Luki27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Czy tylko mój typ tak ma, czy u Was też tak jest, że jak samochód stoi na słońcu i wsiadając daje klime na max żeby schłodzić to zaczynają strzelać plastyki jak w maluchu? Powiem szczerze, że w takiej sytuacji jak z kimś jadę to mi jest głupio...


Czy to się da realnie zareklamować?


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Spokojnie "ten typ tak ma". Jeszcze rozumiem, że nagrzany do czerwoności kokpit "strzeli" jak załączymy klimę ale ja nawet wyjeżdżając rano z garażu słysze te odgłosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Spokojnie "ten typ tak ma". Jeszcze rozumiem, że nagrzany do czerwoności kokpit "strzeli" jak załączymy klimę ale ja nawet wyjeżdżając rano z garażu słysze te odgłosy.
Miałem nadzieję, że w BMW tak nie ma, ba w moim poprzednim Mondeo tak nie było...

Nikt z tym nic nie robił? Nie ma na to rozwiązania? Skoro w Fordzie tak nie ma to nie rozumiem czemu BMW nie potrafi zmienić takich prostych rzeczy... Ehh chciałem mieć fajny samochód...


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo w g32, mega wkurzające. w serwisie powiedzieli, że to z powodu coraz badziej ekologicznych materiałów. W f11 kompletnie tego nie miałem. Obecnie mam listwy drewniane i to one, mam wrażenie, tak strzelają. w f11 miałem zwykły lakier fortepianowy. zastanawiam się czy to nie jest kwestia tego drewna właśnie, Możecie napisać czy Ci, którym tak strzela mają drewno jako wykończenie>?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelaja spinki w dekorze i sentatec. Nacisnijcie jak jest goracy to kazda spinka strzela. U mnie dodatkowo strzela obudowa fotela komfortowego... wszystkie spinki trzeba wylozyc filcem i wtedy jest spokoj... w f16 to samo... zasrane sponki z plastiku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że to nie drewno. U mnie szare matowe wstawki i też strzela.

Jak zaczyna strzelać to wg mnie właśnie strzelają te listwy ozdobne i bardzo strzela przy dotyku wyświetlacz centralny.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelaja spinki w dekorze i sentatec. Nacisnijcie jak jest goracy to kazda spinka strzela. U mnie dodatkowo strzela obudowa fotela komfortowego... wszystkie spinki trzeba wylozyc filcem i wtedy jest spokoj... w f16 to samo... zasrane sponki z plastiku.
Czy jest to duży problem żeby je wyciągnąć bez uszkodzenia? Jeśli to proste do zrobienia i nic nie uszkodzę to chętnie z tym powalczę bo mnie wkurza.

Co to jest sentatec?


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwe sie odkreca i podkleja filcem od spodu a spinki raczej sie nie uszkadzaja plus sa tanie do kupienia. Sentatec to pseudoskora ta za 3kola zamoast skory. Strzela przy szybie bo sie okrutnie rozszerza. Ekran trze strzela przy mocowaniu ale tu glownie nagrzany i dotyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie strzela tylko i wyłącznie ta kratka pod szybą albo voś z okolic. Tylko gdy zaczyna lecieć chłodne powietrze.

Jeśli chodzi o listwy ozdobne czy to drewno czy nie to bardzo łatwo je można zdemontować. Widziałem jak to robił typ od alarmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie podobnie - listwy w czarnym połysku fortepianowym. Po rozgrzaniu strzelają okropnie. Sytuacja ma miejsce w kilku przypadkach - włączenie klimatyzacji (nawet zmiana kierunku nawiewu), hamowanie, przyspieszanie - ogólnie wszystko co powoduje jakiekolwiek przeciążenia. Jak już skrzypnie, to jest okey - więcej tego nie robi. Byłem na serwisie olejowym i pytałem o reklamacje. Uzyskałem odpowiedź, że taki urok listew w lakierze fortepianowym. Diagnosta jednak odkręcił listwy i je "podkleił pianką) - nic nie pomogło. Serwis zamówił tą kratkę nad wyświetlaczem komputera, która też skrzypi po dotknięciu i o dziwo po wymianie, tam skrzypienie ustało.


W międzyczasie obskoczyłem inne BMW i tylko te z listwami aluminiowymi i karbonowymi nie skrzypiały. Nowa 7 po lifcie z "fortepianem" też skrzypiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "brżeczą" cup-holdery jak się coś do nich wsadzi, jest to mocno irytujące, do tego stopnia, że wożę butelki w drzwiach. Mam to w G01 ale zakładam, że G30 może mieć podobny mechanizm. W starej F31 nie było tych dystansów na sprężynkach, niby przeszkadzało przy małych puszkach, ale przynajmniej była cisza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cupholderow to trzeba je wyjac i przesmarowac sprezynki i ruchome plastki smarem i przestaje.

 

Dokładnie takie rozwiązanie widzę, najlepszy chyba będzie biały smar, jednak nie będę tego sam robił, w końcu to chyba ASO powinno ogarnąć,no chyba że panowie z serwisu się nie podejmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem odpowiedź, że taki urok listew w lakierze fortepianowym. Diagnosta jednak odkręcił listwy i je "podkleił pianką) - nic nie pomogło.

 

Podkleił pianką? W jaki sposób skoro listwy ozdobne są zgrzewane na ciepło razem z boczkiem i nie da się ich odkręcić? Coś cię serwis okłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem odpowiedź, że taki urok listew w lakierze fortepianowym. Diagnosta jednak odkręcił listwy i je "podkleił pianką) - nic nie pomogło.

 

Podkleił pianką? W jaki sposób skoro listwy ozdobne są zgrzewane na ciepło razem z boczkiem i nie da się ich odkręcić? Coś cię serwis okłamuje.

 

Przecież to wszystko można kupić i samemu wymienić. Wszystko jest rozbieralne, więc coś tam pewnie podkleili:


https://f.allegroimg.com/s512/032351/3db03fe4442c9c73afb1ff8a254f/BMW-5-G30-G31-LISTWY-OZDOBNE-DEKOR-DEKORY-M-PAKIET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam listwy z forniru fineline i też strzelają przy rozgrzanym wnętrzu.

Jeśli ktoś pisze, że w wszystkich atuach skrzypi przy wysokiej temperaturze, to się nie zgadzam. W poprzednim f11 nic nie skrzypiało (listwy lakier fortepianowy). 10 letnie Audi A3 zożony nic nie skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.