Skocz do zawartości

M3 e46 eksploatacja???


batman333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Koledzy, zwracam sie z prośbą o opinie uzytkowników wyżej wymienionego samochodziku na temat kosztów utrzymania,ubezpieczenia, bo przymierzam sie do zakupu takowego :D Zastanawiam sie jaka skrzynie wybrac: manual czy SMGII, interesuje mnie jak czesto trzeba wymieniac filtry oleje itp. slyszalem ze tarcze i klocki sie szybciutko zdzieraja tj. 3000-5000 km( czy to prawda?!) No i jak wygladaja orientacyjne ceny podstawowych elementow uzytkowych: klocki, tarcze, sprzegla,zawieszenie,filtry

 

Wiem ze to moze glupio wyglada: koles chce m3 a pyta o cene, ale mi chodzi bardziej o to zeby znac sprawe na ktora sie porywam i byc przygotowanym na pewne wydatki zwiazane z nalezytym utrzymaniem wozu.

I tak z ciekawosci w 18 litrach na miescie sie zmieszcze? :-)

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :lol:

TYM razem Moja kobieta skrzywdzila moje autko na MAXA- urwała przod na Grand Cheerokim.... :-( Na pocieszenie M3:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przed kupnem mojej 328ci jeździłem kilka dni m3 w manualu ale spalanie zadecydowało że jej nie kupiłem.paliła okolo 20 litrów.jazda w mieście i szybka trasa.koleś którego było auto mówił ze 25 też potrafi spalic.co do części to sie nie orientowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed kupnem mojej 328ci jeździłem kilka dni m3 w manualu ale spalanie zadecydowało że jej nie kupiłem.paliła okolo 20 litrów.jazda w mieście i szybka trasa.koleś którego było auto mówił ze 25 też potrafi spalic.co do części to sie nie orientowałem.

 

 

nie obraz sie ale 20 to Ona pali jak sie mocno katuje!

 

w normalnej jezdzie pali ok 12 - z tym ze wiecej miasta - ale bez ostrego katowania.

na trasie to zaden problem zejsc ponizej 10l jadac do 130-140

mowi o m3 e46 02 rok 70tys km przebiegu smgII

 

wogole to jesli szukasz dobrego egzemplarza - szwagier moj chce sprzedac - w razie czego dam namiary ...do Essen

tak wyglada

 

http://img489.imageshack.us/img489/4684/4c3rr5.th.jpg

 

http://img489.imageshack.us/img489/4247/5e3rt4.th.jpg

slawo@antserwis.pl

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne jest takie porównywanie... i stwierdzenia ile pali... przeciez to w 75% zależy od stylu jazdy i tyle.... Podam przykłady:

 

Moja matula miała lanosa 1.5 i średnie spalanie 8.2L - mi nigdy nie udało się zejść poniżej 11L.

 

Moje pierwsze BMW - 318i. Miasto latem 14L, Zimą nawet 18L. Trasa 12L. Pożyczyłem matce autko. Zrobiła 2000km (zjezdziła pół polski, tryb mieszany (wiadomo więcej trasy) - średnia z 2tyś km 9L!!!

 

Bmw 520i Vanos. Trasa 14L przy fajnej jezdzie, 9.8L jak jechałem do zakopanego max 120km/h.

 

535i - no tutaj to już mówienie ile to pali to jest wogole bez sensu. Mogę zrobić na trasie jakieś 10.5L/100km. Ale robiłem też 37L/100km.

 

Więc mówienie ile co pali... to trzeba samemu pojezdzić. A w poniżej 10L w M-Power... kurcze to mi lanos więcej brał ;> ;> ;>

 

Jeżeli chesz porównać ceny to zobacz ile kosztuje pompa paliwa do trójki i do M3. Zobaczysz o co chodzi ;>

"Only two things are infinite:

the universe, and human stupidity

...and I'm not sure about the universe"

A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że pytasz o częsci, klocki pompy, tarcze, itp, ale jak słysze że ktoś pyta ile pali M3 to znaczy że go na to auto po prostu nie stać :!: :!: :!: Smutne ale prawdziwe. Znajomy ma tylko stare bo 10 latnie M3 E36 i potrafi za 1 wieczór póścić z dymem cały zbironik paliwa , a jakbyś sie go zapytał "ile ci pali :?: " to byś na jego twarzy zobaczył taką mine :shock: ....

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wogole to jesli szukasz dobrego egzemplarza - szwagier moj chce sprzedac - w razie czego dam namiary ...do Essen

tak wyglada

 

http://img489.imageshack.us/img489/4684/4c3rr5.th.jpg

 

http://img489.imageshack.us/img489/4247/5e3rt4.th.jpg

i ile za nia wola ? Bo szukam takiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znajomy ma tylko stare bo 10 latnie M3 E36 i potrafi za 1 wieczór póścić z dymem cały zbironik paliwa

 

I nie planuje założyć gazu :?: :twisted2: :modlitwa:

 

, a jakbyś sie go zapytał "ile ci pali :?: " to byś na jego twarzy zobaczył taką mine :shock: ....

 

Bo kogo do cholery obchodzi ile pali M3, chyba że tylko teoretycznie. Praktycznie to mając M3 miałbym to w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak słysze że ktoś pyta ile pali M3 to znaczy że go na to auto po prostu nie stać :!: :!: :!: Smutne ale prawdziwe. Znajomy ma tylko stare bo 10 latnie M3 E36 i potrafi za 1 wieczór póścić z dymem cały zbironik paliwa , a jakbyś sie go zapytał "ile ci pali :?: " to byś na jego twarzy zobaczył taką mine :shock: ....

 

A ja z drugiej strony się nie dziwie. Każdy pisze że M3 w miescie to pali kosmiczne ilości paliwa, natomiast właściciele takich auto mówią co innego (zarówno w E36 jak i E46). A jak jedni mówią, że pali 13 a drudzy, że 26 to jednak jest różnica 2 krotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_Ł: Odpowiedź na swooje stwierdzenie masz w moim poście powyżej. Każde auto może spalić 10, 20 i 30 L.

 

Zobacz jak testują auta w TopGear na torze.. jak był test 535 disla i 540 benzyny... średnie spalanie disla na poziomie 27L!!! Ciekawe czy ktoś kto jezdzi powie ze tyle pali.. na pewno nie.. bo to zależy TYLKO I WYŁĄCZNIE OD STYLU JAZDY... wiec i m3 moze spalić 10 (ale po cholere ktoś komu 343konne auto pali 10L/100km wogole do niego wsiada) jak i 30 Litrów... kwestia stylu jazdy.

 

A o takich pierdach jak włączona klima, system audio z 2 wzmacniaczami i ogrzewanie na tylną szybę to nawet nie wspominam bo nie warto...

 

PS. Dzisiaj byłem w Szczecinie kolegi Renaul Scenic... Ma założoną instalacje gazową sekwencje. Silnik 2.0 16V. Ogólnie padaka ale że duzy i siedzenia sie wyjmuje to był idealny bo jechałem po krzesła. Jemu średnie spalanie wynosi 9L gazu. Jak tylko miasto i zima itd to dochodzi do 10 (co go bardzo dziwi ;-). Ja zrobiłem w sumie od wczoraj 460km tym autkiem i spaliłem dokłanie 68L gazu...

"Only two things are infinite:

the universe, and human stupidity

...and I'm not sure about the universe"

A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek taki albo kogoś nie stać , albo po prostu nie ma sensu kupowac takiegosamochodu jesli bedzie palić po 12 l , woziliśmy sie kiedyś z kumplem 850 i po mieście spalała na 39 litrów :!: :!: :!: tak tak to nie jest pomyłka , ciągłe boki po mieście itp i takie spalanie . Dlatego polecam wersje ekonomiczniejsza czyli 330 Ci koszt zakupu duzo mniejszy, ekspaatacja prawie przez pół tańsza , a osiągi też zadawalające.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak..

Jezdzilem kiloma m3 i udalo mi sie chodz chwile zaczerpnac tego uczucia..

Pytanie ile pali nie ma sensu.. Bo naco kupowac przeszlo 300 koni jezdzac tak ze 316 sobie z tym poradzi ?? Znam kilka osob z m3 takich ktorzy mieszcza sie w 15 litrach i takich ktorzy w 40.. Wykorzystuja moc tego auta to trzeba sie liczyc z 10 litrami na litr pojemnosci..

Co do czesci to sa o wiele drosze.. z racji tego ze zamienniki prawie nie ma.. uzywke ciezko spotkac a co najlepsze to najdrosze:) Mysle ze za pozadny remont silnika mozna sobie kupic jakies ciekawe e36 :D

 

Ale czy ktos kto kupuje M3 sie z tym liczy ?? Jenak jesli sie liczy to sprzeda je tak szybko jak kupil...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek taki albo kogoś nie stać , albo po prostu nie ma sensu kupowac takiegosamochodu jesli bedzie palić po 12 l , woziliśmy sie kiedyś z kumplem 850 i po mieście spalała na 39 litrów :!: :!: :!: tak tak to nie jest pomyłka , ciągłe boki po mieście itp i takie spalanie . Dlatego polecam wersje ekonomiczniejsza czyli 330 Ci koszt zakupu duzo mniejszy, ekspaatacja prawie przez pół tańsza , a osiągi też zadawalające.

 

A odnosnie tego posta to jest wnim duzo sensu.. Sam kiedys jechalem do zakopanego slawna zakopianka i 750 spalilo 27 litrow na 100 km a nawet sobie dobrze nie przycislem.. a co do 330Ci to ja bym zdecydowanie wolal 330D i zchipowac.. ach ten moment disla idzie na kazdym biegu swietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek taki albo kogoś nie stać , albo po prostu nie ma sensu kupowac takiegosamochodu jesli bedzie palić po 12 l , woziliśmy sie kiedyś z kumplem 850 i po mieście spalała na 39 litrów :!: :!: :!: tak tak to nie jest pomyłka , ciągłe boki po mieście itp i takie spalanie . Dlatego polecam wersje ekonomiczniejsza czyli 330 Ci koszt zakupu duzo mniejszy, ekspaatacja prawie przez pół tańsza , a osiągi też zadawalające.

 

A odnosnie tego posta to jest wnim duzo sensu.. Sam kiedys jechalem do zakopanego slawna zakopianka i 750 spalilo 27 litrow na 100 km a nawet sobie dobrze nie przycislem.. a co do 330Ci to ja bym zdecydowanie wolal 330D i zchipowac.. ach ten moment disla idzie na kazdym biegu swietnie

no właśnie albo 330d równie szybki wóz , tylko ten dzwiek disla :evil: , to już z M nie ma kompletnie nic wspolnego

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek taki albo kogoś nie stać , albo po prostu nie ma sensu kupowac takiegosamochodu jesli bedzie palić po 12 l , woziliśmy sie kiedyś z kumplem 850 i po mieście spalała na 39 litrów :!: :!: :!: tak tak to nie jest pomyłka , ciągłe boki po mieście itp i takie spalanie . Dlatego polecam wersje ekonomiczniejsza czyli 330 Ci koszt zakupu duzo mniejszy, ekspaatacja prawie przez pół tańsza , a osiągi też zadawalające.

 

A odnosnie tego posta to jest wnim duzo sensu.. Sam kiedys jechalem do zakopanego slawna zakopianka i 750 spalilo 27 litrow na 100 km a nawet sobie dobrze nie przycislem.. a co do 330Ci to ja bym zdecydowanie wolal 330D i zchipowac.. ach ten moment disla idzie na kazdym biegu swietnie

no właśnie albo 330d równie szybki wóz , tylko ten dzwiek disla :evil: , to już z M nie ma kompletnie nic wspolnego

 

Dzwiek.. hmm jesli sie jest koneserm dzwieku silnika.. to zapewne to minus.. Natomiast ja preferuje dobre car audio i cos milego dla ucha..

Zreszta widzialem 330d po modyfikacjach ktore nie ustapily by m3 w osiagach pod zadnym wzgledem, i nadal wychodzi taniej i ekonomiczniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pisze że M3 w miescie to pali kosmiczne ilości paliwa, natomiast właściciele takich auto mówią co innego (zarówno w E36 jak i E46). A jak jedni mówią, że pali 13 a drudzy, że 26 to jednak jest różnica 2 krotna.
ja nie jestem wlascicielem m3 e46 ( jeszcze nie ) ale mialem przyjemnosc jedzic tym autem- kolega z silowni ma i czasami sie wymieniamy. Przy "normalnej jezdzie" ale i tak szybciej jak inni- spalila mi faktycznie 12-14 litrow, przy duzym butowaniu ( i paru zdjeciach z fotoradarow) pod 20l. Wymiany czesci eksploatacyjnych- zawieszenia, pompy, nawet opony- wszystko dosc duzo drozsze niz np w 328i i bardzo czesto nie ma zamiennikow. Ale warto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie sprawuje skrzynia smg? wady, zalety?! i czy warto z nia jezdzic, jak przepina biegi, jak sprawuje sie tip tronic, przepina bieg wtedy gdy my chcemy :mrgreen: , czy wedlug swojego uznania :evil: ( czy jak tam sie nazywa, bo w kazdym aucie inna nazwa)

Pozdrawiam

TYM razem Moja kobieta skrzywdzila moje autko na MAXA- urwała przod na Grand Cheerokim.... :-( Na pocieszenie M3:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ze ktos sie pyta ile bedzie kosztowalo utrzymanie auta to znaczy ze go na nie niestac?? moze jak ja sie pytalem rok temu ile bedzie kosztowalo utrzymanie bmw to znaczylo ze mnie na nie nie stac... smieszne sa te teksty i jeszcze ten jak ktos widzi ze mam bmw to zaraz "bedziesz mial wydatki".

a tak jak juz kiedys czytalem na forum z emkami to jest tak ze niektore czesci sa w takiej samej cenie jak czesci do 330ci a niektore kosztuja 3-5 razy tyle ile ta sama czesc do 330.

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP-T1000 ile kompletów opon zużywasz za 1 sezon :?: ja 2-3 a nie mam M3 i nigdy nie paliłem swoim autem gumy :!: mając M3 tą liczbe musiałbym pomnożyć przez 2 albo 3 wiec kupować takie auto i obliczać koszt ekspaatacji (czytaj oszczędzać) to tak jakby zaprosić laske do najdroższej restauracji w mieście i zamówić wode mineralną i paluszki :duh:

 

P.S GP-T1000 bez urazy ale mówimy teraz o samochodzie za ponad 100tyś więc twoja uwaga że też pytałeś przed kupnem o koszt ekspaatacji swojego samochodu jest tutaj troche nie na miejscu...

Edytowane przez KUJON

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.