Skocz do zawartości

E90 Światła do jazdy dziennej


Asemka

Rekomendowane odpowiedzi

Bez czujnika zmierzchu:

0 - włączone dzienne, brak postojowych oraz oświetlenia tablicy. Brak podświetlenia tablicy przyrządów.

postojowe - włączone światła dzienne, włączone postojowe, włączone oświetlenie tablicy. Tablica przyrządów podświetlona.

mijania - wszystko po staremu

0 + halogeny przednie - halogeny + przełączenie na światła mijania

 

Dodatkowo, można jeszcze zakodować licznik tak aby podświetlanie było aktywowane przy światłach dziennych. Po przełączeniu na mijania, zapala się podświetlenie pozostałej części deski rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ma ktoś może namiary na kodowanie świateł dziennych w Lubuskiem lub okolicach (E91 i E39)?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie kodowania świtel dziennych.Pojechałem do gościa który zajmuje sie elektroniką w bmw i tez bez problemowo robi takie żeczy. Jednak u mnie wystąpił problem . Mam zwykłe światła (no xenon) .Próbował na wszystkie sposoby .Zamieniał kody, potem recznie wpisywał i za kazdym razem sterownik niepozwalał na zmiane kodu. Czy są modele auta których sie nieda przekodowac do światel dziennych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodujemy z powodzeniem dzienne we wszystkich modelach od 1997 do 2010: Rzeszów i Kraków - kodujemy też w tych modułach i modelach, które są przez niektóre osoby uważane za niekodowalne :P

 

Jaka jest cena kodowania świateł dziennych w E39 i E9x (xenon).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są modele auta których sie nieda przekodowac do światel dziennych?

 

Po 1997 roku -nie ma. Wszystko kwestia pewnej wiedzy. Zajmuje się tym 2 lata i kodowałem już we wszystkich rodzajach modeli i modułów.

 

 

Jaka jest cena kodowania świateł dziennych w E39 i E9x (xenon).

 

Poszło na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, coś w tym może być... Dzisiaj dzwoniłem do zaufanego elektronika w moim mieście. Zapytał z którego roku mam samochód. Gdy usłyszał ze z początku 2008 powiedział, że raczej nie będzie możliwości aktywacji świateł do jazdy dziennej. Poinformował mnie, iż podobno BMW w lipcu czy sierpniu 2007r. wprowadziło jakąś modyfikację. Jeżeli sie zaprogramuje światła to może wystąpić jakiś problem z elektroniką, p. niedziałająca wycieraczka itp. Co o tym sadzicie...? Jest coś w tym prawdy czy nie bardzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodujemy z powodzeniem dzienne we wszystkich modelach od 1997 do 2010: Rzeszów i Kraków - kodujemy też w tych modułach i modelach, które są przez niektóre osoby uważane za niekodowalne :P

 

Zastanawia mnie jedno, w E46 przed liftowym jesteście w stanie zakodować światła do jazdy dziennej tak żeby kierunki się nie tliły ?

Bo zakodować się da ale jeździć po Polsce tak nie wolno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w tym prawdy czy nie bardzo?

 

Po 2007 aktywuje się po prostu inaczej niż we wcześniejszych rocznikach i tyle. Można za to na ringach aktywować DRL. Wiele krąży plotek, że np. jakoby w E87 nie można było, że w E90 2005 nie można, że w E39 1996 nie można itp. itd. Do tej pory nie spotkałem BMW (1997-2009) w którym nie można by było. Może wynika to z wielu "myków", bo czasami nie wystarczy sam kod zmienić, ale jeszcze trzeba stworzyć "odpowiednie" warunki to jego zakodowania. I opinia o różnych "niemożnościach" zarówno pochodzi od ludzi prywatnych, jak i z ASO ( gdzie Panowie stwierdzili, ze w E87 to tylko po sprowadzeniu specjalnego modułu z USAi tylko po 2009 roczniku.....śmiech na sali... a tu proszę: http://carpediemdiag.npx.pl/photogallery.php?photo_id=46 ).

 

Drugi temat z tymi kierunkami w E46 przedliftach. Osobiście dałem już sobie spokój, próbowałem przez ponad rok wielu kodowań i nic z tego. Z drugiej strony zauważyłem, że o ile tak 2 lata temu klientom przeszkadzały te kierunki, tak teraz zbytnio się nimi mało kto przejmuje - E60 też mają "nielegalne" pomarańczowe brewki, a całe zastępy Hond, Chryslerów itp. jeżdżące po naszych drogach na pomarańczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luczar, mówisz, iż można aktywować DRL na ringach, ale w jaki sposób ma to działać? Będzie podawane większe napięcie, które sprawi że żarówka będzie mocniej świeciła czy w jakiś inny sposób? Do tej pory myślałem, że w E90/91 przed liftem można tylko zaadaptować tylko "długie" jako DRL...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luczar, mówisz, iż można aktywować DRL na ringach, ale w jaki sposób ma to działać? Będzie podawane większe napięcie, które sprawi że żarówka będzie mocniej świeciła czy w jakiś inny sposób? Do tej pory myślałem, że w E90/91 przed liftem można tylko zaadaptować tylko "długie" jako DRL...?

 

Tzn. przed liftem generalnie można odpalić jako długie. Jest jedyny wyjątek, że trafiają się auta pre-LCI ale już z nowymi modułami. Wtedy można aktywować na ringach, świecą one jednak z mocą postojówek. Rozwiązanie to albo zmiana lamp na LCI albo założenie mocniejszych LED Markerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie to albo zmiana lamp na LCI albo założenie mocniejszych LED Markerów.

 

hmm z tego co pamietam postojowka jest na 6W, a LED z taka moca i jeszcze bielsza barwa swiatla w sloneczny dzien jest praktycznie niewidoczny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.