Skocz do zawartości

Pakiety serwisowe w g05


Zermax

Rekomendowane odpowiedzi

Fino, czy na pewno Twoja cena za komplet tarcz odnosi sie do wersji M50d, cene która podałem dzisiaj sprawdziłem w Inchcape Na Prymasa Tysiąclecia w W-Wie (4,1 kpln / 2 sztuki)

Sprawdziłem te cenę w sklepie internetowym z oryginalnymi częściami bmw (nr części 34 10 6 887 398) i wyszło to samo

Link: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/34_2679-hamulec-przedniego-kola/i60027/kL/sA/r2019/m12

Klocki przód to koszt 2 tpln - sprawdź w tym samym sklepie

Rawskiego znam i tez u nich robiłem pare rzeczy (pozdrawiam Panią Emilię).

Jeszcze raz o częstotliwości zużycia klocków. Poczytałem forum G30,G31 i tam koledzy w większości maja opinie o niskiej trwałości klocków i tarcz bo przeważają opinie o żywotności na poziomie 25-30 kkm. Jak ktoś podsumował czasy Passata B6 i wymiany po 100 kkm minęły bezpowrotnie.

Polecam https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=348411&start=135

Xdrive / autohold + masa pojazdu przyspieszają zużycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@Przemek 2019 dopytam w poniedziałek o te tarcze , nie upieram się może sie mylę , co do klocków jestem pewien , o tarcze pytałem przy okazji. 4 tysiące za tarcze to rzeczywiście sporo.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny ASO sa podobne do bmwstore i jak pisałem sprawdzałem telef w

Inchcape Motors.

Klakierek@ podałeś ze nawet Tobie trafiło sie 2x wymieniać tarcze w krótkim czasie w bodajże F10 z powodu wygięcia i raz reklamowałeś pogięte tarcze w ASO

Na forum jest oddzielny wątek o lekko bijących tarczach w wyczuwalny sposób i nie chce go tu powtarzać. Konkluzja jego jest taka ze tarcze oryginalne potrafią i to wcale nierzadko się krzywić lub „spalać” (widoczne odbarwienia bez zmiany grubości tarczy) po kilku razach mocniejszego hamowania na autostradzie i redukcji prędkości z 200 km/h do 100-120 km/h. I wcale nie trzeba wjeżdżać nagle w kałużę lub dziurę. Zaintersowanych odsyłam do wątku. Sam tez tego doświadczyłem w F15 - jazda latem z Gdańska do W-wy i kilka mocniejszych hamowań - diagnoza po wizycie w Bawaria Motors Janki po kilku kkm - tarcze sa zielono - niebieskie a to znaczy ze sie „spaliły” w trakcie hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelach Serii G „sportowe” układy hamulcowe z niebieskimi zaciskami nie wykazują już takich tendencji , są dużo wydajniejsze. Oczywiście wszystko da się spalić ale znacznie trudniej.

Te same hamulce w kilku modelach to standart teraz w nowych autach ale czy to ma realny wpływ na cenę ?

Ten sam komplet będzie kosztował raczej tyle samo. W każdym ASO czy innym sklepie jak poprosimy to sprzedawca poda nam numery części na jakie „ krosuje” się nasza szukaną czesc.

Przemek 2019 po cenie zestawu wrzuconego przez Lamera widać ze cena tarcz to raczej 2kpln/komplet na przód.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powoli kończąc temat. Skończyłem rozmowę z Auto Rawski ASO i potwierdził cenę kompletu tarcza + klocki na przednia oś w łącznej kwocie 6,5 tpln w tym 4,1 tarcze (2 sztuki).

No niestety tak to wygląda w praktyce z tym pakietem Service Inclusive, na czymś BMW musi sobie to odbić więc cena tarcz i klocków trochę zaboli :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powoli kończąc temat. Skończyłem rozmowę z Auto Rawski ASO i potwierdził cenę kompletu tarcza + klocki na przednia oś w łącznej kwocie 6,5 tpln w tym 4,1 tarcze (2 sztuki).

Ta oferta ktora lamer wrzucil ( sklep Motostacja ) to cena kompletu brutto. Faktycznie cena detaliczna w ASO jest sroga , zawsze jednak mozna uzyskac spory rabat , zwlaszcza ne czesci ekploatacyjne rabaty sa wysokie.

Sprawdze jeszcze z ciekawosci dostepnosc zamiennikow.

Z nowym modelem tej klasy niestety z czesciami zawsze jest drogo , jak moga to kosza.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież można kupić tarcze i klocki poza ASO a im zlecić wymianę. Oczywiście najpierw robimy kosztorys na robociznę + części a później oświadczamy, że części dostarczymy sami.

Jak tak wymieniam od dawna olej + filtr pomiędzy przeglądami i kilkaset zł za każdym razem pozostaje w kieszeni.


EDIT:

O ile z klockami aftermarketowymi nie ma problemu to zamienników tarczy nie widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież można kupić tarcze i klocki poza ASO a im zlecić wymianę. Oczywiście najpierw robimy kosztorys na robociznę + części a później oświadczamy, że części dostarczymy sami.

Jak tak wymieniam od dawna olej + filtr pomiędzy przeglądami i kilkaset zł za każdym razem pozostaje w kieszeni.


EDIT:

O ile z klockami aftermarketowymi nie ma problemu to zamienników tarczy nie widzę :(

 

Na tarcze to mamy chyba wszyscy jeszcze troche czasu zeby poczekac. Ktos juz wymieniał pierwszy raz klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Przepraszam za odgrzanie tematu ale mysle nad pakietem serwisow olejowych i tak sobie licze, że obecnie to sie srednio opłaca 6500zl za 3 przeglady olejowe... Moje pytanie: czy ktos placi sam za te przeglady i moze mi napisać ile one kosztują, bo w salonie bez vin'u pojazdu nie chca podac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak się dobrze "sprężysz" to spokojnie zrobisz 4 przeglądy w pakiecie. I nie jest to tylko serwis olejowy ale też filtry powietrza i kabinowy, filtr paliwa (chyba po 60kkm przy dieslu) i płyn hamulcowy (po 3 latach). Wątpię byś się zmieścił z tym wszystkim w kwocie 6300. Poza tym ta kwota będzie też zrabatowana jak weźmiesz pakiet przy zamawianiu samochodu i zrobi się bliżej 5kzł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gap w BMW nie jest obowiązkowy. Natomiast BMW ma najdroższego GAPA ze wszystkich przeanalizowanych przeze mnie.

Do tego jest po prostu słaby, bo przy droższych autach >450tys.zł i przy dłuższym finansowaniu ( np. 4 lata ) max. kwota pokrycia może nie wystarczyć. ( bodaj są limity do 60/100/150 tys.zł )


45% Wpłaty + 3 lata + wykup 0% to jest najtańsza forma leasingu i gdyby nie to, że BMW aktualnie ma ofertę promocyjną, to uzyskanie w innych bankach leasingu na tych warunkach na poziomie 2 - 2,5% nie byłoby problemem.


U mnie w G30 do 100tys.km zrobiłem 5 przeglądów. Ostatni przy przebiegu 97kkm.'


Ja dostałem od BMW ofertę leasingową ( PROMO! ) na 30% wpłaty - 4 lata - 30% wykupu na poziomie 105,5% przy czym GAP kosztował dodatkowo UWAGA : 23 500zł ! ( opcja na 4 lata z kwotą dopłaty max do 150 tys.zł ). Sumarycznie u konkurencji koszt całkowity leasingu z GAP oscylował w granicach 107,5% ( A ten leasing od BMW był PROMO )


Przy opcji 45% 3 lata 1% wykupu rzeczywiście wychodziło coś ok. 0,5%.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gap na 100tys policzyli 3900 i wcale nie mogłem znaleźć nic tańszego albo mojemu agentowi się nie chciało

AC jest o 1000zl droższe niż mogłem mieć ale tylko to w pierwszym roku przy promo leasingu mogłem wybrać.

Co do kosztu leasingu to przeliczyłem i mi wychodzi koszt zerowy

Cena -45% + 35 rat i wykup daje cenę sprzedaży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gap na 3 lata do 100 tys.zł kosztuje 3900 ale wartość samochodu w przedziale 250-300tys.zł lub 300 - 350


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A wiecie, że można wynegocjować darmowy/tani GAP w ramach polisy ubezpieczeniowej (AC/OC/NW)? Jak widzę wasze stawki za GAP to widzę, że mam za tę kwotę 2/3 opłaty za roczny pakiet pełnych ubezpieczeń z GAP (fakturowym) włącznie.

A polisa była tańsza od oferty dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i właśnie tutaj kryją się "smaczki" leasingów 0% itp, które warto sprawdzić (co nie znaczy, że czasem nie są to najlepsze oferty).

W pierwszym roku miałem polisę tańszą coś około 2kzł (mogę się mylić co do dokładnej kwoty bo to było ponad rok temu) od oferty BMW już z GAP fakturowym (BMW bez).


Weźmiesz droższe ubezpieczenie, dopłacisz za GAP, dostaniesz mniejszy rabat, itp. Dealer musi wyjść na swoje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.