Skocz do zawartości

Pakiety serwisowe w g05


Zermax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem przy zamawianiu 25d. Warto doplacać 7300 do pakietu przeglądów? 2400 na 3 rok gwarancji?

 

To zależy ile bedziesz jeździł. Jesli zrobisz 100kkm w te 5 lat lub krócej to pakiet przeglądów zdecydowanie sie opłaca. Bedzie to 4-5 wizyt w serwisie w przypadku diesla. Rozszerzyć gwarancje wg mnie opłaca się nawet na 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem przy zamawianiu 25d. Warto doplacać 7300 do pakietu przeglądów? 2400 na 3 rok gwarancji?

 

Najbardziej opłacalną opcją jest ... silnik 30d. :norty:

Pewnie wchodzi w grę finansowanie leasing/comfortlease/wynajem - policz dokładnie jaka będzie różnica w racie, niektórym na forum różnica wychodziła 200 netto miesięcznie :norty: :mrgreen:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem klocki z przodu w zeszłym tygodniu przy przebiegu pod 80k km - koszt klocków, czujników i wymiana 2k netto.


Tarcze wciąż w dobrym stanie i warto sprawdzać klocki, żeby ich nie zniszczyć.

 



Czyli te 2k netto zaplaciłes poprostu w ASO?

To był juz drugi komplet klockow? Tarcze zostaly z trzecim kompletem klocków?

 

Dokładnie - ASO.


Na 90% pierwsza wymiana klocków z przodu - nie kojarzę zebym już wymieniał, ale w sumie mam już za sobą z 6-7 wymian oleju wiec może po prostu zapomniałem - sprawdzę jutro w aucie. Z tylu wymieniałem 10-20k km wcześniej. Tarcze te same od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniałem klocki z przodu w zeszłym tygodniu przy przebiegu pod 80k km - koszt klocków, czujników i wymiana 2k netto.


Tarcze wciąż w dobrym stanie i warto sprawdzać klocki, żeby ich nie zniszczyć.

 



Czyli te 2k netto zaplaciłes poprostu w ASO?

To był juz drugi komplet klockow? Tarcze zostaly z trzecim kompletem klocków?

 

Dokładnie - ASO.


Na 90% pierwsza wymiana klocków z przodu - nie kojarzę zebym już wymieniał, ale w sumie mam już za sobą z 6-7 wymian oleju wiec może po prostu zapomniałem - sprawdzę jutro w aucie. Z tylu wymieniałem 10-20k km wcześniej. Tarcze te same od nowości.

 

Nieźle. 80kkm na jednych klockach. Musisz bardzo delikatnie jeździć i pewnie dużo w trasie. Ktoś tu na forum zgłaszał, że nawet do 30kkm nie dotrwał z klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przy zamawianiu 25d. Warto doplacać 7300 do pakietu przeglądów? 2400 na 3 rok gwarancji?

 

Najbardziej opłacalną opcją jest ... silnik 30d. :norty:

Pewnie wchodzi w grę finansowanie leasing/comfortlease/wynajem - policz dokładnie jaka będzie różnica w racie, niektórym na forum różnica wychodziła 200 netto miesięcznie :norty: :mrgreen:

 

Nie. Byłem nastawiony na x3 190 koni Przejechałem się, trochę zawiodłem dźwiękiem (teraz mam benzynę 252 konie). Postanowiłem się szarpnąć na x5 (231 koni, lepiej wyciszony, w xLine skóra, duża navi, kamera cofania i kilka innych pierdół, klasa samochodu bez porownania). Wiem, ze x5 = 3.0 silnik. Aaaale wszystkiego się nie da. Chyba. Leasing raczej max krotki. Raczej nie bmw promo. Raczej wykup. Wiec te 36 tysi jednak czuć we wpłacie, racie i wykupie.

Edytowane przez nazwaUzytkownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem przy zamawianiu 25d. Warto doplacać 7300 do pakietu przeglądów? 2400 na 3 rok gwarancji?

 

Najbardziej opłacalną opcją jest ... silnik 30d. :norty:

Pewnie wchodzi w grę finansowanie leasing/comfortlease/wynajem - policz dokładnie jaka będzie różnica w racie, niektórym na forum różnica wychodziła 200 netto miesięcznie :norty: :mrgreen:

 

Juz tyle o tych silnikach tu było na forum, że każdy może sobie czytać do znudzenia. Jeśli jednak znów piszemy o tym, to ciekawym argumentem jest to, że prawdopodobnie niemal cała różnica w cenie miedzy 25d a 30d bedzie do odzyskania przy odsprzedaży wiec zamawianie 25d jest obecnie zwyczajnie nieopłacalne. Różnica w mocy i kulturze pracy 25d względem wersji 30d jest na tyle duża, że to dwa różne samochody są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wydawało mi sei że przeglądy i gwarancja nie podlegają rabatom?

 

Wg mnie nie podlegaja rabatowaniu. Lepiej kupic pakiet serwisowy po odbiorze samochodu bo mozna w koszty wrzucic.

Edytowane przez Michael1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok. Michael1916. Zgadzam się z Tobą. Wolałbym 30d niż 25d. Wiem, ze różnica jest "tylko 42 w konfiguratorze, a po rabatach jakieś 35". Ja mam 25d w konf na 310. Po rabacie 260. Lepiej to, czy x3 za 200?

 

Czyli masz bardzo budzetowa konfiguracje bo tylko za ok. 30k wyposazenia dobrales. W tym wypadku nie ma o czym gadac. Doplata do 30d to byloby ponad drugie tyle co wyposażenie. Czy wolałbym X3 czy X5 w tym wypadku? Trudno powiedziec. Zalezy do czego ma Ci samochod służyc. Sam zastanawiałem sie czy brać X5 czy może X7 w zbliżonych pieniadzach. Zostalem przy X5 bo wiekszy samochod nie bylby wcale dla mnie lepszy choc bez watpienia bardziej prestiżowy.

Generalnie nie warto się za bardzo napinać przy kupnie samochodu bo zamiast przyjemności z zakupu można potem poczuć się zbyt obciążonym wszystkimi kosztami. Koszty utrzymania X5 sa zdecydowanie wyższe niż X3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Polisa jest w Warcie. Na pierwszy rok wyszło 1,78%.

Przedłużenie 1,79%. Wartość samochodu oczywiście utrzymana fakturowa.


Ubezpieczenie we własnym zakresie.

Ubezpieczenie na 3 rok 1,54% wartości fakturowej samochodu (utrzymana kwota AC na fakturową wartość samochodu). Ktoś w innym wątku twierdził, że lepszy jest oddzielny GAP.

Przez 3 lata całość ubezpieczenie z GAP fakturowym od kwoty brutto samochodu wyniesie mnie 5,11% wartości samochodu.

Tak więc negocjujcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.