Skocz do zawartości

Nowa jedynka


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Mam trochę nietypowe pytanie, wiem ze ciezko porównywać te samochody ale jako 2 auto w rodzinie, do jeżdżenia po mieście, podwozki dzieci, poswirowania tam gdzie można, mam do wyboru M2 lub m135i. Po rabatach różnica wychodzi mi 70-80 tys tylko. Autko ma tez jeździć w zimie po mieście. Serce jest zdecydowanie za m2 ale rozum za 1(praktyczność- drzwi z tylu, xdrive, fajne wykonanie na 1 rzut oka). Co myślicie? M2 się sprawdzi na codzień? Jak trzeba to da się nim spokojnie jechać (np za kierownica będzie żona)czy jest mega narowiste od razu?

 


Hey, co to za dylemat???

Miałem na weekend m235i to klops totalny, nie ma skrzyni zf moc sztucznie przekazywana na przod z dołączanym tyłem, ładny nowy środek to in plus i nic poza tym!!

Jak Cię stać nie ma co myśleć tylko M2 i wieczny banan na twarzy!!!

Żona może jeździć w Eco i auto potulne jak baranek

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym określenie nowej „1”, jest stwierdzenie że BMW w końcu dogoniła konkurencje... w postaci VieśWagena, Reno :wink: czy innej Toytoyki. Ale skoro ma być tanio /koszty produkcji/, to po co kombinować, jak 90% użytkowników nie wie gdzie w razie lodu łańcuchy założyć... :duh:

Kolego, weź tą M2, bo następnej generacji może nie być, albo coś znowu przekombinują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę nietypowe pytanie...

Idealnie pytanie do rozpalenia emocji na forum :D :D :D

Tak przy okazji, ja zmieniałem poprzedniej generacji M135i na M2 i największą wadą M135i było słabe właściwości jezdne. A w nowym M135i to mocno pogorszyli przecież. Praktyczność M2 jest mizerna, ale lepsza niż w M6 :D :D :D Moja żona tym czasem jezdzi, daje rady w comforcie i z systemami. M2 generlanie prowadzi sie genialnie i tutaj nie ma spiny ze kazdy błąd cie zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety BMW nie popisało się z M235i. Chciałem to kipic ale po jeździe próbnej żona powiedziała że nie będzie tym jeździć że względu na... dźwięk silnika. 300 KM wystarczyłoby jej w kompakcie ale ten dźwięk...

Jeździ to nawet fajnie ale nic specjalnego.

Tego samego dnia przejechaliśmy się Cla45.

I to jest fura! Wszystko perfekcyjne. W tym segmencie MB rządzi. I tak jak byliśmy nastawieni na M235i (żona cały czas jest zakochana w stylistyce) tak kupimy jednak Cla45. Nawet bez "S" żeby ciąć koszty. Polecam każdemu jazdę próbną tym autem i wyrobienie sobie opinii.

Niestety cena jest wyższa ale już nie od M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany autem z szybkim odbiorem (grudzień 2020 r.) w poniższej konfiguracji to warto skontaktować się z Kamilem Ewiakiem z Inchcape Warszawa. Dane kontaktowe w wiadomości prywatnej. Jest to samochód zamówiony przeze mnie, ale ze względu na opóźnienia w produkcji złożyłem nowe zamówienie.


7K31 BMW 118i (cena brutto z VAT) PLN 106 400,00

7LF Model M Sport PLN 19.700,00

Lakier i tapicerka (cena brutto z VAT)

300 Biel alpejska PLN 0,00

KKSW Trigon Black materiałowo­skórzana PLN 0,00

Wyposażenie standardowe (cena brutto z VAT)

249 Kierownica wielofunkcyjna

2PA Śruby zabezpieczające

2VB Czujniki ciśnienia powietrza

2VC Zestaw naprawczy do opon

423 Dywaniki welurowe

428 Trójkąt ostrzegawczy / apteczka

5DA Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej

654 Tuner DAB do odbioru cyfrowych stacji radiowych

6AE Teleserwis

6AF Połączenie alarmowe

6AK Usługi ConnectedDrive

6C1 Pakiet Connected

Wyposażenie opcjonalne (cena brutto z VAT)

1AG Zwiększony bak paliwa PLN 210,00

2TF Automatyczna skrzynia biegów dwusprzęgłowa PLN 8.250,00

302 System alarmowy PLN 2.070,00

313 Lusterka zewnętrzne składane elektrycznie PLN 0,00

320 Rezygnacja z emblematu modelu PLN 0,00

420 Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne PLN 1.650,00

430 Pakiet dodatkowych funkcji lusterek PLN 2.070,00

431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie PLN 0,00

488 Podparcie lędźwiowe w fotelach przednich PLN 1.040,00

534 Klimatyzacja automatyczna PLN 2.270,00

5AC Asystent świateł drogowych PLN 660,00

5AS Systemy asystujące kierowcy PLN 3.100,00

676 Zestaw głośnikowy HiFi PLN 1.450,00

1RG 17" aluminiowe obręcze M Double-spoke 550 Bicolor PLN 0,00

225 Zawieszenie standardowe PLN 0,00

481 Sportowe fotele przednie PLN 0,00

493 Pakiet dodatkowych schowków PLN 0,00

4P2 Listwy ozdobne Boston, podświetlane PLN 0,00

544 Regulator prędkości z funkcją hamowania PLN 0,00

563 Pakiet dodatkowego oświetlenia PLN 0,00

5A1 Diodowe reflektory przeciwmgielne PLN 0,00

5A2 Reflektory LED PLN 0,00

5DM Asystent parkowania z kamerą cofania PLN 1 240,00

710 Kierownica sportowa M, skórzana PLN 0,00

715 Pakiet aerodynamiczny M PLN 0,00

760 Obramowania BMW Individual Shadow Line czarne na

wysoki połysk PLN 0,00

775 Podsufitka BMW Individual Anthracite PLN 0,00

8A1 Polska wersja językowa PLN 0,00

8AT Polska instrukcja obsługi PLN 0,00

Wyposażenie opcjonalne razem PLN 43 710,00

Cena katalogowa (cena brutto z VAT) PLN 150 110,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do m135i F40 lejecie paliwo 98 oktanów? Wg datych technicznych z prasy motoryzacyjnej, takie jest zalecane

 

Tak jest, na klapce wlewu paliwa i w instrukcji jest zalecane paliwo 98 oktanowe i takie leje. Kiedyś porównywałem 98 vs 95 i różnica w jeździe nieodczuwalna natomiast samochód zużywa więcej paliwa więc kosztowo wychodzi tyle samo gdyby robiło to komuś różnice w tej klasie cenowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chwing daj znać jak manual się sprawuje po odbiorze

 

Auto odebrane parę dni temu. Manual całkiem fajny, dobrze się przełącza i ma odpowiednie/krótkie skoki lewarka. Nie wiem czy automat jest wart dopłaty 8-9tys ale to już bardziej kwestia indywidualna dla każdego. Oczywiście automat także bardzo dobry, nie myślcie, że mam coś przeciw (poza ceną).

Światła led adaptacyjne - super. Nawet moja żona, która była przeciwna dopłacie za adaptacyjne, to po przejechaniu się w nocy i zobaczeniu z fotela kierowcy jak świecą i działają stwierdziła, że było warto :D .

Podobno zmienili sposób wprowadzania celów w nawigacji (tak mówił sprzedawca) - ogólnie jest trochę do dupy (albo ja nie mam patentu jak to wprowadzać) :? . Trzeba wpisywać miasto i ulicę oraz numer w jednym ciągu. Wolałbym aby wpisywać pierwsze litery z miasta, wybrać dane miasto z listy, która się pojawi i dopiero wpisać ulicę. Jak tak próbowałem to po wybraniu np. Katowic od razu prowadził mnie do centrum bez pytania o dalszy adres. Nie wiem może muszę nad tym jeszcze posiedzieć :( .

Ogólnie autko fajne i ciche w środku :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Sport Line najlepiej wygląda czarny. Niestety branie zwykłego czarnego może wyjść później bokiem (łatwo się rysuje i ciężko utrzymać w czystości).

Za inny kolor trzeba dopłacić 3k, więc ja, zamiast szafirowego Sport Line wziąłem białego M Sporta, bo to niecały tysiak więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Sport Line najlepiej wygląda czarny. Niestety branie zwykłego czarnego może wyjść później bokiem (łatwo się rysuje i ciężko utrzymać w czystości).

Za inny kolor trzeba dopłacić 3k, więc ja, zamiast szafirowego Sport Line wziąłem białego M Sporta, bo to niecały tysiak więcej.

 

Miał być inny kolor, bo poprzednie auto było białe, ale finalnie następne też będzie i to w podstawowej alpejskiej bieli. Sportline z czarnymi lusterkami i na ciemnym kole + ciemne szyby lub M sport.


Dakota Magma Red też poszła w odstawkę. Trzeba zmniejszać koszty stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chwing podrzucisz w galerie jakieś zdjęcia wersji Sport Line? W tym tygodniu będę zamawiał i wciąż się wacham :mad2:

 

Wg mnie Sport Line najlepiej wygląda czarny. Niestety branie zwykłego czarnego może wyjść później bokiem (łatwo się rysuje i ciężko utrzymać w czystości).

Za inny kolor trzeba dopłacić 3k, więc ja, zamiast szafirowego Sport Line wziąłem białego M Sporta, bo to niecały tysiak więcej.

 

Tak, dokładnie brałem czarny dopłacony :D . Niestety innego zdjęcia nie mam, gdyż było późne popołudnie jak odbierałem. Teraz już trochę ubrudzony, więc... nie fotografuję.

Moje BMW1 Sport Line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foto.


A masz układ kierowniczy standardowy? Miałeś okazje przetestować M i standardowy?

 

Na jazdach testowych jeździłem z układem kierowniczym M. Ja mam standardowy - dla mnie jest ok.

W porównaniu z innymi markami (autami) jak np. auta francuskie to niebo a ziemia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguruję nową jedynkę a właściwie to chcę trochę zmodyfikować aktualną konfigurację. Samochodem będzie jeździła kobieta, głównie w ruchu miejskim.


Co sądzicie o poniższej konfiguracji? Co ewentualnie warto dołożyć a może z czegoś należałoby zrezygnować?


https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/w7i1v8m1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguruję nową jedynkę a właściwie to chcę trochę zmodyfikować aktualną konfigurację. Samochodem będzie jeździła kobieta, głównie w ruchu miejskim.


Co sądzicie o poniższej konfiguracji? Co ewentualnie warto dołożyć a może z czegoś należałoby zrezygnować?


https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/w7i1v8m1

 

Dobra konfiguracja. Jest wszystko co potrzebne do fajnego auta.



Nie wiem jaki masz budżet, ale mam takie przemyślenia:


Rozważ jeszcze opcje dostępu komfortowego. Może nosić kluczyk w torebce i nie musi go szukać za każdym razem jak chce otworzyć auto.


Pomyśl tez o kolorze. Czerwony czy niebieski bardzo odmienia auto.


Może zamiast mpakietu wersja msport. Nie wyglada źle, a zaleznie od wybranych opcji może być trochę taniej. To już jak każde zejście z ceny jest istotne.


No i silnik 20i może. Dopłata to około 13000, ale to już 4 cylindry i silnik B48, który można kręcić do 250-300 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony jest świetny. Na żywo robi niesamowite wrażenie. Moim zdaniem najlepszy wybór do tego samochodu, ale ... jak można przeczytać choćby tu na forum wszystkie kolory, łącznie z najdroższymi, mają tendencję do rysowania się. Biały mam sprawdzony na innych modelach. Jest ok.


Dostęp komfortowy. Tą opcję chciałem zasugerować przyszłemu użytkownikowi. Używam w X3 i jestem zadowolony.


Natomiast przez przyszłego użytkownika wstępnie zostały wytypowane opcje takie jak tempomat stop&go i system załadunkowy.


Co do budżetu... został już przekroczony o znaczną sumę, początkowo BMW nie było brane pod uwagę. Oczywiście większy silnik byłby mile widziany (przy czym w momencie złożenia pierwszego zamówienia, które nie zostało ostatecznie zrealizowane z tego co kojarzę 20i nie było w konfiguratorze), ale 118i, choć trzycylindrowy, z czym wiążą się moje obawy, zbiera niezłe recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baster nie zdążyłem się pochwalić moim mikołajkowym zamówieniem, a wrzuciłeś bardzo podobną konfiguracje wyglądem do mojej.


Miało być ciekawie kolorystycznie i nietypowo (np. Skóry Dakota Magma Red + fotele M lub podstawa z silnikiem 120i), a skończyło się na białym M sport w manualu z lepszym audio (Hi-Fi), przyciemniane lusterko wsteczne, przyciemnianymi szybami, pakiet serwisowy + rozszerzona gwarancja i na koniec nieplanowana kamera cofania.


Produkcja zaplanowana na styczeń 2021 i już nie mogę się doczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baster nie zdążyłem się pochwalić moim mikołajkowym zamówieniem, a wrzuciłeś bardzo podobną konfiguracje wyglądem do mojej.


Miało być ciekawie kolorystycznie i nietypowo (np. Skóry Dakota Magma Red + fotele M lub podstawa z silnikiem 120i), a skończyło się na białym M sport w manualu z lepszym audio (Hi-Fi), przyciemniane lusterko wsteczne, przyciemnianymi szybami, pakiet serwisowy + rozszerzona gwarancja i na koniec nieplanowana kamera cofania.


Produkcja zaplanowana na styczeń 2021 i już nie mogę się doczekać :)

 

Pochwal się jak już dostaniesz ją w swoje łapska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały rysuje się tak samo tylko mniej widać te rysy :)

 

I o to chodzi :D


Najprawdopodobniej konfiguracja zostanie uzupełniona o dostęp komfortowy i system załadunkowy.


Czy ktoś posiada wiedzę od czego zależy możliwość dokupienia aktywnego tempomatu (stop&go) w sklepie BMW ConnectedDrive? Gdy zamawiałem swój samochód zrezygnowałem z tej opcji z nadzieją, że będę mógł dokupić w późniejszym czasie, jeśli uznam to za konieczne. Niestety nie ma takiej możliwości. Na wizualizacji F40 w konfiguratorze jakiś tam radar z przodu jest albo tylko zaślepka w miejscu na radar ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.