Skocz do zawartości

Nowa jedynka


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś chciał na YouTube zobaczyć dokładniej F40 w kolorze Skyscraper Grey z czarnym grillem i pakietem M sport to polecam linka:


 

na ototmoto pojawiła się również pierwsza sztuka w tym kolorze.

Wydaje mi się, że kolor bardzo jest prześwietlony ... aż wpada w srebrny kolor.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-2-0-m135i-xdrive-306km-pakiet-m-performance-asystent-kierowcy-ID6EsSl0.html

sky.jpg

sky-2.jpg


--- edit

Warto również spojrzeć na nasze forum - F44 w kolorze C4W

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=250&t=390436

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyscraper Grey tak wygląda w mocnym świetle, prawie jak srebrny. A w dni bez słońca jest dużo ciemniejszy, tak jak to F44 na podlinkowanym zdjęciu. Ogólnie w PL mało jest słońca więc przez większość czasu ten kolor będzie ciemnoszary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to ogłoszenie na otomoto i kolor przykuł też moją uwagę:)

Przyznam, że wygląda przekozacko:)

 

Kwestia gustu - ja wybierając ten kolor raczej nastawiałem się na odcień szarości niż srebra (bo szary mineralny wyleciał wówczas).

Widziałem raz serię 2 na placu - no i to raczej wyglądało jak "szary". Jestem ciekawy czy ten kolor przy mocnym oświetleniu

będzie imitować srebrny, poczekajmy na lato i odbiór, no chyba że ktoś mnie uprzedzi tutaj na forum :)


Co do tego sprzedawcy to widziałem, jak dobrze pamiętam, że ma wystawione F40 z rocznika 2022 a zdjęcia pochodzą jakby z okresu

letniego - dużo słońca, ludzie na 3 planie strojach typowo letnich - więc ciekawe czy te zdjęcia to naprawdę C4W czy może coś "innego".

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak informacyjnie to z czwartku na piątek zmieniły się ceny w konfiguratorze. Poniżej szybkie zestawienie:


Linia Podstawowa:

116i, 116d: +9500 PLN

118i, 120i, 128ti, 118d, 120d, 120d xD: +5000 PLN

M135i xD: +4500 PLN (2.22%)

średnia zmiana cen ~4.57%


Modele M Sport:

116i, 118i, 116d, 118d, 120d, 120d xD: + 5000 PLN

120i: +5700 PLN

128ti, M135i xD: brak odpowiednika M Sport

średnia zmiana cen ~3.74%


Średnia zmiana cen (***i): 4.50%, 4.15% (l. podst; M Sport)

Średnia zmiana cen (***i bez 128ti i M135i xD): 5.84%, 4.15%

Średnia zmiana cen (***d): 4.65%, 3.42%



Ceny pakietów nie zauważyłem, żeby uległy zmianie - tylko bazowe ceny konkretnych wersji silnikowych


edit (3.04.2022):

Zweryfikowałem cenniki na stronie, powyższe dane były wyciągane z konfiguratora.

Po publikacji cennika w wersji MAJ 2022 poniżej poprawki:


Linia Podstawowa:

116i: +9500 PLN

Pozostałe: +5000 PLN


Model M Sport:

Wszytskie: +5000 PLN

Edytowane przez patryk0402_

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu to takie zaskakujące, jest dostępna aplikacja z instrukcja na urzadzenia mobilne, ale czy ktos to w ogole czyta? :roll:


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bmwgroup.driversguide.row&hl=en

https://apps.apple.com/pl/app/bmw-drivers-guide/id714042749?l=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej.

Czy Wy macie jakąś regulację czy włącznik ogrzewanych lusterek? Bo jest w standardzie, dealer mi powiedział, że uruchamiają się automatycznie poniżej jakiejś tam temperatury (chyba 6 stopni). Dajcie znać, czy zauważyliście działanie tego "bajeru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Czy Wy macie jakąś regulację czy włącznik ogrzewanych lusterek? Bo jest w standardzie, dealer mi powiedział, że uruchamiają się automatycznie poniżej jakiejś tam temperatury (chyba 6 stopni). Dajcie znać, czy zauważyliście działanie tego "bajeru".

 

Ja zauważyłem zimą, że lusterka się osuszają i odparowują automatycznie. Ale latem, jak było +10-15 stopni i duża wilgotność to nie pomagało nawet włączenie ogrzewania tylnej szyby. Po wjeździe/wyjeździe z tunelu lusterka białe od pary :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @karlos91 za odpowiedź. Czyli fajnie, że jest i działa zimą, cienko, że w lato nie można samemu włączyć :(

Podbudowałeś mnie, bo już się bałem, że i to mi przycięli.

 

Ja mam "ręcznie" składane lusterka (jaki wstyd jak trzeba się z tym mocować parkując w jakimś ciasnym miejscu :D ) i się zastanawiałem czy trzeba elektryczne brać by miały ogrzewanie, ale wyszło na to, że wszystkie mają grzanie tylko automatycznie aktywowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się 30.000 km i pierwszy serwis z pakietu serwisowego Service Inclusive. Coś jeszcze warto przy okazji robić? Wymiana oleju, filtra powietrza i kabinowego jest chyba w standardzie.

W Seacie robiłem zawsze serwis klimy - to w BMW proponują 250 zł lub 500 zł z ozonowaniem wnętrza i czyszczeniem parownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o lusterka to w instrukcji pisze: Oba lusterka zewnętrzne są podgrzewane automatycznie zależnie od potrzeb.

Nic nie wspominają o minimalnej zewnętrznej temperaturze.

Ja u siebie nigdy nie miałem zaparowanych czy to była zima, czy lato, czy inna pora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się 30.000 km i pierwszy serwis z pakietu serwisowego Service Inclusive. Coś jeszcze warto przy okazji robić? Wymiana oleju, filtra powietrza i kabinowego jest chyba w standardzie.

W Seacie robiłem zawsze serwis klimy - to w BMW proponują 250 zł lub 500 zł z ozonowaniem wnętrza i czyszczeniem parownika.

 

Po 30tys km chyba nie trzeba serwisowac klimy. Pytanie ile Ci to zajelo pol roku czy 3 lata..

Olej i filtry to podstawa. Co 2 lata plyn hamulcowy z automatu tez idzie niezaleznie od przebiegu.


Serwis za 250pln by jeszcze uszedl moim zdaniem (jak na ceny BMW), ale drugie 250 za ozonowanie to przeginka. W necie znajdziesz oferty za 50-100 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super stawki...


Oj to faktycznie, jeszcze troche i skonczy sie gwarancja to sie dopiero zaczna wydatki;)

A z tym tempem produkcji faktycznie juz powoli mozna zamawiac nastepny, przynajmnije bez stresu bedzie mozna czekac na dostawe ze wszystkimi opoznieniami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super stawki...


Oj to faktycznie, jeszcze troche i skonczy sie gwarancja to sie dopiero zaczna wydatki;)

 

Jakie wydatki się zaczną?

Gwarancji jeszcze 2.5 roku... Ale jak to gwarancja - jest dobrowolna i wszystko może być wynikiem naturalnego zużycia lub nieprawidłowej eksploatacji.

Nie spodziewam się do 100kkm żadnych niespodzianek biorąc pod uwagę poprzednie auto. Nawet hamulce były oryginalne.

 


Po 30tys km chyba nie trzeba serwisowac klimy. Pytanie ile Ci to zajelo pol roku czy 3 lata..

 

 

3 lata nie można jeździć F40... premiera była w listopadzie 2019 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakie wydatki się zaczną?

Gwarancji jeszcze 2.5 roku... Ale jak to gwarancja - jest dobrowolna i wszystko może być wynikiem naturalnego zużycia lub nieprawidłowej eksploatacji.

Nie spodziewam się do 100kkm żadnych niespodzianek biorąc pod uwagę poprzednie auto. Nawet hamulce były oryginalne.

 

Zartowalem z ta gwarancja, w sensie wysokosci kosztow utrzymania BMW..

Kazdemu zycze zeby obsluga byla mozliwie bezawaryjna.

 


Po 30tys km chyba nie trzeba serwisowac klimy. Pytanie ile Ci to zajelo pol roku czy 3 lata..




3 lata nie można jeździć F40... premiera była w listopadzie 2019 :D

 

I tu mnie masz;) nie policzylem. Chodzilo mi o odstep czasowy, jezeli ok nie 3 lata tylko 2 lata to juz mozna pomyslec o serwisie ale jesli te 30k bys najechal w pol roku to osobiscie klimy bym nie ruszal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się 30.000 km i pierwszy serwis z pakietu serwisowego Service Inclusive. Coś jeszcze warto przy okazji robić? Wymiana oleju, filtra powietrza i kabinowego jest chyba w standardzie.

W Seacie robiłem zawsze serwis klimy - to w BMW proponują 250 zł lub 500 zł z ozonowaniem wnętrza i czyszczeniem parownika.

Ja poprzednimi autami zrobilem po ok 450 tys km kazdym i zawsze mialem zasade, ze oprocz rutynowej obslugi co 2 lata jeździlem na uzupelnienie czynnika klimy oraz pranie tapicerki. Tu zamierzam tak samo.

obecnie w bmw jestem dopiero po drugim przegladzie na 60 tys km i to czego mi brakowalo w przegladzie ASO to smarowanie zawiasów i zrobilem to sam. W poprzednich auta z grupy vw zamki byly smarowane co 30 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.