Skocz do zawartości

Nowa jedynka


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi


to tylko tarcza, wymienisz na nowe po 50k i nie bedzie sladu :P spojrz na to

- a na forach jest tego cala masa... taki VW standard


ladny prezent sobie sprawiles, no ale to jest w niewidocznym miejscu i wiele wiele wiele samochodow ma takie samo wiec nie ma sie czym przejmowac za bardzo.. tak na pocieszenie.. :)


co do felg... to tez nie jest mocno widoczne, jak chcesz meic dobrze trzeba zrobic samemu, jak mowi stare polskie porzekadlo

 

W moim poprzednim Leonie > 90kkm bez takich śladów korozji... Ale wiem, że w innych ezemplarzach już po pół roku było gorzej. I cały ten dystans na oryginalnych tarczach i klockach, a lekko w alpach nie miały.

Myślałem, że stare porzekadła przestały być już prawdziwe. W krótkim czasie przez jeden serwis sporo problemów, straconych nerwów i czasu...

Trzeba odreagować jakimś roadtripem :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie czy da sie zmienic ustawienia skrzyni i czy w ogole sie da? jak daje w automacie w tryb "manualny", to zawsze redukuje biegi i pokazuje np. bieg "S3" a po wrzuceniu wyzszego biegu juz jest "M4"...

chcialbym zeby wrzucenie manuala pozostawialo bieg ktory jest obecnie wpiety... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a ktos wie czy da sie zmienic ustawienia skrzyni i czy w ogole sie da? jak daje w automacie w tryb "manualny", to zawsze redukuje biegi i pokazuje np. bieg "S3" a po wrzuceniu wyzszego biegu juz jest "M4"...

chcialbym zeby wrzucenie manuala pozostawialo bieg ktory jest obecnie wpiety... :roll:

To co widzę w instrukcji:


F15-B9845-BC12-4-E83-865-F-3-F32-A11-B6-E0-D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Jestem na wstępnym etapie wyboru F40 - obecnie na etapie skończenia/ustaleniu konfigruacji oraz rabatu przeraziła mnie rata przy wyborze finansownai BMW Comfort Lease.

Czy udało się komuś jakoś n egocjować jego warunki - w porównaniu do oferty Audi Perfect Lease, to niebo a ziemia.


Będę wdzięczy za info jak to u Was wyglądało :) (oferta dla osoby prywatnej)


Pozdrawiam, P.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem na wstępnym etapie wyboru F40 - obecnie na etapie skończenia/ustaleniu konfigruacji oraz rabatu przeraziła mnie rata przy wyborze finansownai BMW Comfort Lease.

Czy udało się komuś jakoś n egocjować jego warunki - w porównaniu do oferty Audi Perfect Lease, to niebo a ziemia.


Będę wdzięczy za info jak to u Was wyglądało :) (oferta dla osoby prywatnej)


Pozdrawiam, P.

 

U mnie odwrotnie - przepaść na korzyść BMW, pomimo, że finansowanie w BMW wcale nie jest najtańsze. W Audi było 0% rabatu przy finansowaniu Perfect Lease dla osoby prywatnej, a finansowanie wcale nie było 0% jak reklamowali. Ostatnio stopy procentowe zostały podniesione i wszystko w tym temacie dynamicznie się zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odwrotnie - przepaść na korzyść BMW, pomimo, że finansowanie w BMW wcale nie jest najtańsze. W Audi było 0% rabatu przy finansowaniu Perfect Lease dla osoby prywatnej, a finansowanie wcale nie było 0% jak reklamowali. Ostatnio stopy procentowe zostały podniesione i wszystko w tym temacie dynamicznie się zmienia

 

Jeśli to to tajemnica to może podzielisz się z informacją jak to u Ciebie wyglądało? Jak to analizowałeś?

(albo wiadomość na priv)


Ja przyjąłem bardzo proste oszacowanie - kwota % ile wychodzi miesięcznie względem bazy.

(tzn. kwota bazowa (katalogowo/czy to po rabatach) w podziale 60% (max %, wykup) , pozostałe 40% (dla uproszczenia) rozkładam na liczbę rat, stosunek wyliczonej/oferowanej raty do bazy daje mi % miesięczny)


W przypadku Audi jest to poziom ~6% miesięcznie, a BMW ~39%.

Wydaje mi się, że oferta BMW (BMW CL) jest znacznie gorsza niż Audi (Audi PL)- czy jest coś czego nie widzę?

Czy komuś udało się zbić ofertę CL na niższy poziom, może nie mówię o poziomie tych 6%, ale powiedzmy 10-15% miesięcznie?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowanie BMW poza promo typu 1% (co nie łączy się z rabatami) nigdy nie wychodziło korzystnie.


Mi zawsze bardziej się opłacało brać dobry rabat (20%+, nie wiem czy teraz osiągalne) oraz finansowanie zewnętrzne.

 

Potwierdzę to samo co napisał KrzysztofS. Jeśli porównujesz tylko oferty finansowania to zapewne Audi ma lepsze finansowanie, ale w BMW dostajesz większe rabaty na samochód.

Przynajmniej udawało się okolice 20%+ co finanie dawało niższą ratę.


W modelu finansowania z dużym rabatem jest ten plus, że niższa cenna samochodu na fakturze to nieco tańsze ubezpiecznie, a w przypadku wcześniejszego wykupu po prostu tańsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowanie BMW poza promo typu 1% (co nie łączy się z rabatami) nigdy nie wychodziło korzystnie.


Mi zawsze bardziej się opłacało brać dobry rabat (20%+, nie wiem czy teraz osiągalne) oraz finansowanie zewnętrzne.

 

Potwierdzę to samo co napisał KrzysztofS. Jeśli porównujesz tylko oferty finansowania to zapewne Audi ma lepsze finansowanie, ale w BMW dostajesz większe rabaty na samochód.

Przynajmniej udawało się okolice 20%+ co finanie dawało niższą ratę.


W modelu finansowania z dużym rabatem jest ten plus, że niższa cenna samochodu na fakturze to nieco tańsze ubezpiecznie, a w przypadku wcześniejszego wykupu po prostu tańsze auto.

 


Ja mam chyba trochę odrębną sytuację:

BMW - rabat na poziomie X% BCL miesięcznie wychodzi 39%

AUDI - rabat na poziomie (X-4)%; APL miesięcznie wychodzi 7%

Więc w moim przypadku analiza samego finansowania, gdzie baza (cena wejściowa do leasingu) jest na tym samym poziomie +/- jest istotne :)

A nie ukrywam, że po jazdach testowych moje serce wybrało BMW zamiast AUDI :D

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z Was w F40 z czymś takim, że podwójna podłoga po wyjęciu i ponownym włożeniu nie chce zostawać w górnym położeniu?

Przy podniesieniu do góry wyskakuje z zawiasów.

Dodałem podwójną podłogę w egzemplarzu który jej nie miał i stąd wątpliwości. ;)


Edit: sprawa rozwiązana - nie doceniłem siły, z którą trzeba wbijać uchwyt półki w mocowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie opcje do kupienia w sklepie Connected Drive?


Przeglądałem ostatnio oferty na black friday i sporo różnych rzeczy jak Asystent Świateł czy Apple Car Play są przecenione do 30%, ale do mojego auta oba niestety niedostępne... Wiecie co trzeba posiadać by móc dokupić Apple Car Play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie mam pytanko, ktoś z was się orientuje gdzie w jedynce F40 znajduje się akumulator? Sprzedawca nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie, powiedział tylko, że na pewno gdzieś jest, bo auto działa :mad2:

 

https://aos.bmwgroup.com/downloads/598606866cdfe6b0a31ce1ff492c7fac/61b7026e/rescue-information/bmw/coupe-compact/1-series/1er%20F40_pl-PL.pdf (13.12.2021 poprawka linku)

może to trochę pomoże :)

Edytowane przez patryk0402_

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, ktoś z was się orientuje gdzie w jedynce F40 znajduje się akumulator? Sprzedawca nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie, powiedział tylko, że na pewno gdzieś jest, bo auto działa :mad2:

 

https://aos.bmwgroup.com/downloads/76309ae201e9e171e1da23b64027e8c2/61b66e65/rescue-information/bmw/coupe-compact/1-series/1er%20F40_pl-PL.pdf

może to trochę pomoże :)

 

Rozumiem, że chodzi o akumulator niskonapięciowy, który jest "przed kierowcą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, ktoś z was się orientuje gdzie w jedynce F40 znajduje się akumulator? Sprzedawca nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie, powiedział tylko, że na pewno gdzieś jest, bo auto działa :mad2:

 

https://aos.bmwgroup.com/downloads/76309ae201e9e171e1da23b64027e8c2/61b66e65/rescue-information/bmw/coupe-compact/1-series/1er%20F40_pl-PL.pdf

może to trochę pomoże :)

 

Rozumiem, że chodzi o akumulator niskonapięciowy, który jest "przed kierowcą"?

Tak.

Wysokonapięciowe (czyli te pomarańczowe oznaczenia) dotyczą bezpośrednio samochodów elektrycznych.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam u mnie po 2 miesiącach po włączeniu pojazdu ekran multimedialny zaczyna migać rozjaśniać się i ściemniać następnie po chwili gaśnie i [BAD] !! Czarny obraz ale android auto działa i muza że Spotify gra nadal. Po wyłączeniu silnika i włączeniu nadal to samo, czasami pomaga wysiadanie zamknięcie auta i ponowne uruchomienie. Dzieje się to nieregularnie ! Byłem na serwisie raz zaktualizowali oprogramowanie ale dzień później nadal to samo na drugiej wizycie stwierdzili ze padł jakiś sterownik i do wymiany ! Termin naprawy nieznany brak komponentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie kierownicy. (...) zastanawia mnie jak to wyglada u Was. Mam tez g31 i tam potrafi na początku wręcz parzyć a tutaj takie letnie niezależnie od temp na zewnątrz.

 

Kierownica w moim F40 jest ciepła, raczej nie gorąca. IMHO temperatura jest w sam raz - nie parzy. Mam też wrażenie, że góra i dół nagrzewają się nierównomiernie - dół jest trochę cieplejszy.

Tak czy owak - przydatna rzecz, zwłaszcza jak na pieniądze które kosztowała (800 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW F40 w wersji stylistycznej M Sport w nowym kolorze Skyscraper Grey


W świetle dziennym w słoneczny dzień:

F40-v1.jpg


W sztucznym świetle w podziemnym garażu:

F40-v2.jpg


Zdjęcia bez żadnych filtrów i obróbki graficznej.

Ogólnie ten kolor dość mocno różni się w zależności od światła, w słoneczny dzień jest dość jasny, ale nie można powiedzieć że typowo srebrny.


W pochmurny dzień bardziej przypomina dużo jaśniejszą wersję koloru Storm Bay,

łapie taki bardzo bardzo delikatny odcień niebieskiego czego to drugie zdjęcie w garażu może tak w 100% nie oddaje

(tak jakby coś między bardzo jasnym "niebieskim grafitem" a srebrnym, ale to wychwyci tylko oko na żywo)


Na pewno w żadnym przypadku nie przypomina tego samego koloru na wizualizacji z konfiguratora (w rzeczywistości kolor nie jest aż tak ciemny):

bmw-v3.png

Edytowane przez Bl1nk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW F40 w wersji stylistycznej M Sport w nowym kolorze Skyscraper Grey

To twój?


Ja też zamówiłem ten kolor, trochę w ciemno, trochę nie. Widziałem raz na żywo na serii 2 - wygląda bardzo dobrze, ale na zdjęciach, no ciężko uchwycić jego "prawdziwy" kolor.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.