Skocz do zawartości

Nowa jedynka


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na zdjęcia to "Skyscraper Grey" wygląda trochę jak "Oxide Grey", tylko Oxide wydaje się bardziej wpadać w brązowy odcień:




W mojej ocenie jest duża różnica (przynajmniej na powyższym filmie) czy samochód jest prezentowany w sztucznym, czy w naturalnym - jasnym świetle. W tym drugim wypadku wygląda zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie jest duża różnica (przynajmniej na powyższym filmie) czy samochód jest prezentowany w sztucznym, czy w naturalnym - jasnym świetle. W tym drugim wypadku wygląda zdecydowanie lepiej.

 

Tak jest z dużą częścią kolorów z gamy BMW. Np. Storm Bay Gray w pochmurny dzień jest w miarę szary, a w innym oświetleniu potrafi być praktycznie niebieski.


Co do Skyscraper Gray to widziałem go na 2er GC i wyglądał okay, natomiast on faktycznie w niektórych okolicznościach będzie się zbliżał do srebrnego bardziej niż do szarego.

IMHO jednak wolę Mineral Gray, szkoda że BMW go usunęło z 1er.

Edytowane przez FooMer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW F40 w wersji stylistycznej M Sport w nowym kolorze Skyscraper Grey

To twój?


Ja też zamówiłem ten kolor, trochę w ciemno, trochę nie. Widziałem raz na żywo na serii 2 - wygląda bardzo dobrze, ale na zdjęciach, no ciężko uchwycić jego "prawdziwy" kolor.

 

Też zamawiałem w ciemno, bazowałem jedynie na filmach i zdjęciach BMW F44 w tym kolorze.

Musiałem zmienić z Mineral Grey na Skyscraper Grey już po złożeniu zamówienia, bo auto wpadło w restrykcje przez koniec produkcji tego koloru.


Zastanawiałem się jeszcze czy nie wziąć M Shadowline w rozszerzonym zakresie (czarny grill) ale w F44 to połączenie na zdjęciach chyba nie wygląda najlepiej.

Więc wziąłem standardowy w chromie, z tym kolorem karoserii grill trochę się zlewa i nie wydaje się taki wielki jak np. z Missano Blue czy w innych ciemniejszych kolorach.

Jak coś zawsze można dokupić za kilkaset złotych i zmienić: https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/konfigurator-akcesoriow.F40.akcesoria-zewn%C4%99trzne.aerodynamika.html

Najchętniej zmieniłbym na satynową atrapę z BMW M, ale ona chyba nie pasuje bo w M135 wloty powietrza nie zamykają się automatycznie jak w niższych wersjach silnikowych (no i też nie kosztuje 580zł tylko 2320 zł)


BMW F44 (zdjęcia na forum):

https://f44.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1835872


BMW F44 w Skyscraper Grey na YouTube:








Nowa animacja F40 z konfiguratora BMW w Skyscraper Grey:



Zdjęcia F40 w Skyscraper Grey z Facebooka:

https://www.facebook.com/groups/172701144066970/posts/636948840975529/

https://www.facebook.com/groups/172701144066970/posts/637537677583312/

https://www.facebook.com/groups/172701144066970/posts/639427634060983/

Edytowane przez Bl1nk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W sztucznym świetle w podziemnym garażu:

F40-v2.jpg

 

 

Świetny kolor.


Gdzie wyrwałeś zimowe felgi R18 711 M? Ciężko już je dostać, a szukam czegoś na szybko OEM

 

Możesz kupić je tutaj (Dealer BMW z Poznania) https://bmwsklep.pl/produkt/kolo-zimowe-bmw-serii-1-f40-2-f44-y-spoke-711m-r18-m-performance-ferricgrey/

lub na Allegro od tej samej firmy: https://allegro.pl/oferta/kola-zimowe-bmw-1-f40-18-711m-36112471506-11267905879


Ja kupiłem w swoim salonie razem z autem. Zamawiałem tydzień temu, szły z Niemiec kilka dni, chyba nie powinno być problemu z dostępnością.

Ogólnie subiektywnie wyglądają na żywo dużo lepiej niż na zdjęciach czy filmach w internecie, więc polecam.


Polityka BMW odnośnie opon homologowanych z gwiazdką niestety powoduje, że nie kupisz na rynku samych opon z gwiazdką bez RunFlat w standardowym rozmiarze 8J x 18, 225/40 R18.

(tak by założyć je na felgi fabryczne, wszystkie dostępne opony są z RunFlat, a takie opony niestety są głośniejsze i twardsze, więc komfort jazdy na lekko utwardzonym zawieszeniu m-sport też pewnie sporo gorszy)

R18 711 M to jedyne zimowe koła/opony bez RunFlat pasujące do F40 w rozmiarze 18".

 

W mojej ocenie jest duża różnica (przynajmniej na powyższym filmie) czy samochód jest prezentowany w sztucznym, czy w naturalnym - jasnym świetle. W tym drugim wypadku wygląda zdecydowanie lepiej.

 

Tak jest z dużą częścią kolorów z gamy BMW. Np. Storm Bay Grey w pochmurny dzień jest w miarę szary, a w innym oświetleniu potrafi być praktycznie niebieski.


Co do Skyscraper Grey to widziałem go na 2er GC i wyglądał okay, natomiast on faktycznie w niektórych okolicznościach będzie się zbliżał do srebrnego bardziej niż do szarego.

IMHO jednak wolę Mineral Grey, szkoda że BMW go usunęło z 1er.

 

Storm Grey to taki kolor co na każdym zdjęciu wygląda inaczej :)

 

W mojej ocenie jest duża różnica (przynajmniej na powyższym filmie) czy samochód jest prezentowany w sztucznym, czy w naturalnym - jasnym świetle. W tym drugim wypadku wygląda zdecydowanie lepiej.

 

Tak jest z dużą częścią kolorów z gamy BMW. Np. Storm Bay Grey w pochmurny dzień jest w miarę szary, a w innym oświetleniu potrafi być praktycznie niebieski.


Co do Skyscraper Grey to widziałem go na 2er GC i wyglądał okay, natomiast on faktycznie w niektórych okolicznościach będzie się zbliżał do srebrnego bardziej niż do szarego.

IMHO jednak wolę Mineral Grey, szkoda że BMW go usunęło z 1er.

 

Zamawiałem auto w Mineral Grey, ale musiałem zmienić później na inny właśnie z powodu wycofania tego koloru.

Ogólnie Mineral Grey wygląda bardzo dobrze w mocnym letnim słońcu, ale gdy jest pochmurno, deszczowo lub zbliża się wieczór - kolor wygląda jak każdy inny smutny szary, niczym się nie wyróżnia wtedy, a auto wygląda na 5 lat starsze niż jest.

 

Patrząc na zdjęcia to "Skyscraper Grey" wygląda trochę jak "Oxide Grey", tylko Oxide wydaje się bardziej wpadać w brązowy odcień:




W mojej ocenie jest duża różnica (przynajmniej na powyższym filmie) czy samochód jest prezentowany w sztucznym, czy w naturalnym - jasnym świetle. W tym drugim wypadku wygląda zdecydowanie lepiej.

 

Oxide Grey jest trochę podobny na Skyscraper, ale tak jak piszesz to dużo cieplejszy kolor wpadający w beż, a Skyscraper przy słabym świetle wpada w delikatne odcienie niebieskiego grafitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa animacja F40 z konfiguratora BMW w Skyscraper Grey:

 

To akurat moja konfiguracja (i moje konto na yt :D) - Skyscraper + pakiet shadowline, finalnie bez oznaczenia modelu.

Teraz tylko czekać żeby się wyprodukował :)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa animacja F40 z konfiguratora BMW w Skyscraper Grey:

 

To akurat moja konfiguracja (i moje konto na yt :D) - Skyscraper + pakiet shadowline, finalnie bez oznaczenia modelu.

Teraz tylko czekać żeby się wyprodukował :)

 

To niezły zbieg okoliczności :) jak odbierzesz auto wrzuć zdjęcia, ciekawy jestem jak Skyscraper Grey będzie się komponować z czarnym grillem.

Edytowane przez Bl1nk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezły zbieg okoliczności :) jak odbierzesz auto wrzuć zdjęcia, bo masz konfigurację z czarnym grillem, możliwe że też na taki ostatecznie zmienię jeśli będzie wyglądać dobrze.

 

Oczywiście, ale wpierw sam muszę się dowiedzieć co i jak z moim zamówieniem ... pierwotnie miała być produkcja w lutym, a ostatnio coś sprzedawca wspomniał o 2 kwartale ...

Mam nadzieję, że będzie już wiadomo w przyszłym tygodniu.


BTW. ktoś również zamawiał w tym kolorze, i ma jakąś wiedzę o produkcji ?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staralem sie znalezc na forum, ale mi sie nie udalo o silnikach.

Wiecie cos wiecej o silniku w 120i (aktualnie 178KM)? Czy to stary N47 (184 KM) z obnizona moca? Jest na pasku czy lancuchu, z ktorej strony ma rozrzad (od strony skrzyni biegow)? Czy te silniki sa trwale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staralem sie znalezc na forum, ale mi sie nie udalo o silnikach.

Wiecie cos wiecej o silniku w 120i (aktualnie 178KM)? Czy to stary N47 (184 KM) z obnizona moca? Jest na pasku czy lancuchu, z ktorej strony ma rozrzad (od strony skrzyni biegow)? Czy te silniki sa trwale?

 

N47 to diesel. Nowe 120i to jednostka która jest również w M135 xdrive o oznaczeniu B48A20. https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_B48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojawiła się aktualizacja konfiguratora na stronie.


Bazując na mojej konfiguracji widzę że zdrożały adaptacyjne reflektory (+400zł) oraz pojawiła się już oficjalnie opcja limitowanych emblematów "Emblematy 50 lat BMW M" - co ciekawe, przy rezygnacji z nich cena spada o 400zł :roll:


Ktoś z Was miał już okazję zweryfikować cenę emblematów w swoim zamówieniu?

Przy konfiguracji w listopadzie były one za 0zł - ale z zastrzeżeniem produkcji od Q2 2022.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez dzis to zauwazylem (emblematy). Zamawiajac auto we wrzesniu nie bylo nawet takiej opcji

Już pod koniec listopada się pojawiła ta opcja w salonie :) Mój sprzedawca też się zdziwił, że już jest - bo była to ówczas świeża informacja.

Ale przy generowaniu zamówienia wypadało (opcja) automatycznie gdy produkcja miała być przed 2022Q2, i wpadała w zamówienie od kwietniowej produkcji - ale jako darmowa opcja, a dziś się okazuje, że BMW wyceniło ją na 400zł...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez dzis to zauwazylem (emblematy). Zamawiajac auto we wrzesniu nie bylo nawet takiej opcji

Już pod koniec listopada się pojawiła ta opcja w salonie :) Mój sprzedawca też się zdziwił, że już jest - bo była to ówczas świeża informacja.

Ale przy generowaniu zamówienia wypadało (opcja) automatycznie gdy produkcja miała być przed 2022Q2, i wpadała w zamówienie od kwietniowej produkcji - ale jako darmowa opcja, a dziś się okazuje, że BMW wyceniło ją na 400zł...

 

Z hak tez trzeba więcej zapłacić. Tez dobierałem. Takie czasy, nikt tych samochodów nie będzie składać za darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie konfiguracji poniższe zmiany niewidoczne gołym okiem:

- Pakiet ConnectedDrive Plus (+200zł)

- Pakiet Business Class (+200zł)

Przy wyborze "ZMQ Rezygnacja z emblematów 50 lat BMW M" (-400zł) jest to nie odczuwalne.


Dodatkowo pojawiła się pozycja "6UX Rezygnacja z dotykowego kontrolera iDrive " ktoś ma może informację czy to będzie dotyczyć już złożonych zamówień?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich forumowiczów. Jako że tydzień temu odebrałem swoje pierwsze BMW postanowiłem dołączyć do zacnej społeczności tego forum. Niestety mimo, że mój staż na forum jest niewielki, chce zwrócić się do Was z pewnym problemem. Chodzi mianowicie o ciągły stukot gaśnicy pod siedzeniem pasażera. Czy ktoś z was ma podobny problem? W góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jako że tydzień temu odebrałem swoje pierwsze BMW postanowiłem dołączyć do zacnej społeczności tego forum. Niestety mimo, że mój staż na forum jest niewielki, chce zwrócić się do Was z pewnym problemem. Chodzi mianowicie o ciągły stukot gaśnicy pod siedzeniem pasażera. Czy ktoś z was ma podobny problem? W góry dzięki za pomoc.

 

Ja jeszcze nie odebralem swojego ale polecalbym sprawdzic

1. Mocowanie

2. Czy jaka oslonka / wygluszac sie nie wysunely

3. W najgorszym przypadku wrzucic do bagaznika i tam upchnac zeby nie stukala;)


Ps mam przy okazji pytanie, poniewaz widze ze wiekszosc osob zamawia albo 118i albo 120d lub oczywiscie M135i

A ja zamowilem tez 120i. Jak pierwsze wrazenia z jazdy, moc, prowadzenie oraz realne spalanie w miescie?

Gdybys powiedzial dwa slowa bylbym zobowiazany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jako że tydzień temu odebrałem swoje pierwsze BMW postanowiłem dołączyć do zacnej społeczności tego forum. Niestety mimo, że mój staż na forum jest niewielki, chce zwrócić się do Was z pewnym problemem. Chodzi mianowicie o ciągły stukot gaśnicy pod siedzeniem pasażera. Czy ktoś z was ma podobny problem? W góry dzięki za pomoc.

Zawsze mnie zastanawia, czemu z tym na gwarancje ludzie nie chodzą?

A generalnie, to trzeba popatrzeć pod siedzenie, poruszać tym i zobaczyć co jest luźne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że to zgłoszę, przy okazji wizyty z innym małym defektem ale puki co straszenie mnie irytuje ten dźwięk. Jutro jak będzie jasno to tam zajrzę. Jakiś czas temu przeglądałem forum i kojarzę że ktoś coś o tym wspominał, ale dzisiaj próbowałem znaleźć post i nie mogę.


Jeśli chodzi o pierwsze wrażenia z jazdy to 10/10. Narazie nie przyciskam go zbyt mocno, ale czuć duży zapas mocy. Jazdę próbną odbyłem na 118i, różnica jest duża. Auto prowadzi się mega pewnie, po jeździe próbnej, zastanawiałem się czy auto na zawieszeniu m nie jest trochę za twarde ale jest idealne. BTW. Felgi 18 na oponach beż runflat. O spalaniu napisze coś za tydzień bo narazie jeżdżę tylko w mieście a w weekend szykuje się mała trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)przy okazji wizyty z innym małym defektem (...)

Powiedz co to za problem - zostanie dla potomnych na co zwracać uwagę.


Jakie macie podeście do docierania silnika - 1.5kkm, 2kkm, 2.5kkm ? itp itd

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudka lakieru wielkości około 2mm na rancie maski, gdyby mi nie pokazali prawdopodobnie sam bym długo nie zauważył. Czuć pod palcem jakby 3 ziarenka piasku.

Jakie rozwiązanie zaproponowali - polerka/malowanie? :roll:

Jaki kolor wybrałeś?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.