Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Panowie wyczytałem, że ubezpieczenie przez pierwszy rok musi być dealerskie

nie musi , ale trudno go przebić - masz 300zł netto dodatkowo do zapłaty w razie wyboru zew. ubezpieczyciela- zdzierstwo :shock: u mnie wyszło 3,4% , podobno to zależy też od Twojej historii AC w przypadku innych aut , im częściej korzystasz tym wyższy procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja dostałem ubezpieczenie 2.2%

mówimy o nowe auto z salonu ? , mówimy o całą sumę ubezpieczenia auta na rok brutto - pytam bo zaproponowali mi rozwiązanie w postaci opłacenie części składki rocznej a druga część przy szkodzie jeśli nastąpi , jakieś netto/brutto.. czy coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty masz firmę, prowadzisz działalność jakąś ? BO mam wrażenie, że coś nie zrozumiałeś.

Sadzę, że ubezpieczalnia zaproponowała ci ubezpieczenie z opłatą składki w kwocie netto, a więc bez VAT.

Wygląda to tak, że w momencie szkody idziesz auto naprawiać i koszt naprawy to przykładowo 10000+2300 VAT, a więc 12300zł.

Wtedy ubezpieczalnia płaci za naprawę serwisowi tą kwotę netto, a więc 10000zł, bo miałeś wykupione ubezpieczenie w kwocie netto.

Ale ty musisz zapłacić do serwisu ten VAT a więc 2300zł. Serwis wystawia dwie faktury, jedną tobie, jedną ubezpieczalnia, odpowiednio opisane.

Ten VAT co zapłacisz odliczasz u siebie w księgowości.

Powiem szczerze, że przerabiałem to kiedyś. Zamieszanie z kwitami, jeszcze jak odliczasz tylko 50% VATu. Ja wolę jednak ubezpieczenie brutto od razu to rozliczyć, a w razie szkody jest naprawa i odbieram auto bez dopłat, papierów dodatkowych i rozliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy zawyżonych kosztach napraw można się niemiło zaskoczyć dopłatą do kwoty brutto.

Mi w tamtym roku do g30 dali ubezpieczenie dealerskie w salonie z allianz na 2%. Mega oferta, ktora w kolejnym roku rowniez byla atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Yarwa tak , to ten skomplikowany mechanizm finansowy , dzięki za wyjaśnienie :cool2: :D rozumiem że to rodzaj ruletki , jak jest rok bez szkodowy to stawka ubezpieczeniowa będzie o 23% tańsza , a jak jest szkoda to może być i nawet drożej niż mogło by być , czy dobrze to rozumiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie wychodzi drożej. Ale musisz zamrozić kwotę VAT z naprawy i później ją rozliczyć.

Ponadto zamieszanie z papierami, bo jak rozliczasz tylko 50% VAT to już beletrystyka i serwis powinien odpowiednio opisać faktury, żeby się nie skończyło tak, że wyłożysz cały VAT na naprawę a zwrot będziesz miał tylko 50%.

Musi być faktura na ubezpieczalnie wypisana na netto +50%VAT a na Ciebie tylko 50% VAT. Bo jeśli będzie tylko netto na ubezpieczalnie a na Ciebei VAT 23% to rozliczysz sobie tylko 11,5% VAT, a pozostałe 11,5% VAT będziesz w plecy.

Generalnie ja raz rozliczałem szkodę przy ubezpieczeniu netto i od razu stwierdziłem, że nie chce już tego zamieszania.

Może ktoś z tego korzysta i widzi tutaj zysk, ja osobiście nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem ubezpieczenie 2.2%

mówimy o nowe auto z salonu ? , mówimy o całą sumę ubezpieczenia auta na rok brutto - pytam bo zaproponowali mi rozwiązanie w postaci opłacenie części składki rocznej a druga część przy szkodzie jeśli nastąpi , jakieś netto/brutto.. czy coś takiego ?

 

tak mówię o nowym aucie składka jest za cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest z wykupem na osobę prywatną przy DG lub spółce cywilnej funkcjonuje to jeszcze? Ostatni leasing auta miałem zakończony z 8 lat temu i wtedy nie było problemu a jest to duży plus podatkowy.

Funkcjonuje :mrgreen:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie a jak jest z wykupem na osobę prywatną przy DG lub spółce cywilnej funkcjonuje to jeszcze? Ostatni leasing auta miałem zakończony z 8 lat temu i wtedy nie było problemu a jest to duży plus podatkowy.

 

Działa, sprawdzone

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest z wykupem na osobę prywatną przy DG lub spółce cywilnej funkcjonuje to jeszcze? Ostatni leasing auta miałem zakończony z 8 lat temu i wtedy nie było problemu a jest to duży plus podatkowy.

 

A zależy też od leasingu, kolega w pko nie mogl wykupic na prywatna. Ale np w santanderze nie bylo problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak jest z wykupem na osobę prywatną przy DG lub spółce cywilnej funkcjonuje to jeszcze? Ostatni leasing auta miałem zakończony z 8 lat temu i wtedy nie było problemu a jest to duży plus podatkowy.

 

A zależy też od leasingu, kolega w pko nie mogl wykupic na prywatna. Ale np w santanderze nie bylo problemu.

Wykupujesz i nie wprowadzasz do ewidencji - na to samo wychodzi, ewentualnie wysyłasz notę korygującą, żeby zrobili fakturę bez NIP, opór leasingodawcy to nie problem :norty:

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej pisze

Nie ma znaczenia czy faktura wykupu jest na firmę czy na osobę prywatną.

Faktury wykupu nie wrzucasz w koszty i przez 6 miesięcy (licząc od miesiąca następującego po wykupie) nie wrzucasz żadnych kosztów do firmy związanych z tym autem.

Po upływie tych 6 miesięcy możesz sprzedać auto na umowę kupna-sprzedaży i nie płacisz podatku dochodowego ani VAT-u.


Problem może być tylko 1:

Jeśli auto po wykupie i po upływie tych 6 miesięcy nadal będzie drogie to powodzenia w sprzedaży takiego auta bez faktury :mad2:

Mój Szwagier sprzedawał 4 letnie GLE 250d po takim leasingu oraz wykupie i sprzedał się dopiero po 7 miesiącach, w dodatku za śmieszne pieniądze :cry2:

Znam też kilka przypadków sprzedaży X5 z podobnymi i nawet gorszymi efektami.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To jest właśnie temat przez który oferty typu CL nabierają popularności. Bujanie się z autem za 100-150k bez FV to walka z wiatrakami i obniżanie ceny w nieskończoność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to rozplanowane: nowe auto jest leasingowane, wykupione pozostaje do dyspozycji drugiej połówki i nie ma problemu ze sprzedażą, trzeba tylko uwzględnić preferencje przyszłej właścicielki na etapie konfiguracji :mrgreen:
***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Bujanie się z autem za 100-150k bez FV to walka z wiatrakami i obniżanie ceny w nieskończoność.

 

Niby racja.

Sprzedalem na fv 5 letnie E91 to oddałem 1/3 kwoty w podatkach. Niestety.

Z koeljnym sutem spróbuję na umowę k-s.

Teraz widzę jak znajomy buja się z 4 letnią 430d na fvat.

Zainteresowania brak.

Mam w rodzinie MB C63 2014r na fvat do sprzedania.

Jest za 149 tys brutto.

Gdyby był za 110-120 na umowę k-s dawno by poszedł.


Z tą fvat nie ma reguły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawy trzeba podejść inaczej, nie zapominaj że przez czas użytkowania auta odliczałeś vat od zakupu lub leasingu, napraw, paliwa, ogólnie od wszystkiego co jest z autem związane. Myślę że przez okres 5 lat użytkowania odliczyłeś vatu dużooo więcej niż teraz oddałeś przy zakupie.

Na przykład ja bardzo lubię sobie vat odliczyć ale z zapłaceniem już jest gorzej :) mimo że w ogólnym rozrachunku jestem do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu:


Negocjuje BMW M340i wraz z wynajmem BMW comfort lease.


Na ten moment rabat 14,8%

Wartość wykupu w wynajmie na 48 mies - 47% (im większa wartość wykupu tym niższe raty)


Zastanawiam się na ile mogę sobie jeszcze pozwolić w negocjacjach.


Ktoś jest na podobnym etapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu:


Negocjuje BMW M340i wraz z wynajmem BMW comfort lease.


Na ten moment rabat 14,8%

Wartość wykupu w wynajmie na 48 mies - 47% (im większa wartość wykupu tym niższe raty)


Zastanawiam się na ile mogę sobie jeszcze pozwolić w negocjacjach.


Ktoś jest na podobnym etapie?

A jaka konfiguracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Rozmawiałeś z moim handlowcem?

Dorzuć pakiet m technology, kosztuje grosze.

Fajnie by też wyglądała z czarnymi lusterkami, ale to rzecz gustu :mrgreen:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem z nim w kontakcie. Biorąc jego ofertę (swoja droga faktycznie dość dobrą) muszę zaakceptować jego ubezpieczenie, które jest jakieś 4k droższe niż to co mogę mieć z zewnątrz...Będę jeszcze negocjował.


Co do pakietu m technology, nie widzę tutaj zastosowania patrząc na sposób w jaki poruszam sie samochodem:) Bardziej myślałem czy nie nie dołożyć systemów asystujących professional i np zrezygnować z telefonii komórkowej - nigdy nie ładuje telefonu na ładowarce indukcyjnej, lecz to chyba nie tylko o ładowarkę tam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.