Skocz do zawartości

Rabaty na nową serię 3 g20


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie finansowanie jest najkorzystniejsze przy wkładzie własnym 30-35%? Oczywiście na osobę prywatną nie na firmę.

Najdłuższy możliwy kredyt i najszybsza całkowita spłata (nadpłata).

Czy BMW Financial Services pozwala na dowolne nadpłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli jest to kredyt to masz zagwarantowane w przepisach, że możesz nadpłacać.

Dzięki za odpowiedź. Czy tak samo jest w przypadku leasingu?

 

W przypadku mojego leasingu nie ma problemu, już w tym roku kilka razy nadpłacałem, prawdopodobnie to ogólnodostępna praktyka.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nadpłacić ale zazwyczaj wyglada to troszkę inaczej niż w przypadku zwykłego kredytu, tzn. nadpłacasz kapitał i w zasadzie możesz go spłacić prawie w całości ale odsetki liczą się od całej kwoty jaka była na początku i spłacasz je przez cały okres leasingu. I przykładowo wziąłeś leasing na 24 miesiące, miałeś do spłaty 100 000 kapitału i 24 000 odsetek, przez pierwsze 3 miesiące by wrzucić w koszty na koniec roku ustaliłeś sobie w harmonogramie ze spłacasz 95 000 kapitału i do tego miałeś 3x1000 zł odsetek, czyli przez pozostałe 21 miesięcy będziesz płacił niecałe 250 zł za kapitał a odsetek 1000 zł.

Ja mam doświadczenia z PKO, BMW FINANCIAL i mercedes Leasing. Może gdzieś jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nadpłacić ale zazwyczaj wyglada to troszkę inaczej niż w przypadku zwykłego kredytu, tzn. nadpłacasz kapitał i w zasadzie możesz go spłacić prawie w całości ale odsetki liczą się od całej kwoty jaka była na początku i spłacasz je przez cały okres leasingu. I przykładowo wziąłeś leasing na 24 miesiące, miałeś do spłaty 100 000 kapitału i 24 000 odsetek, przez pierwsze 3 miesiące by wrzucić w koszty na koniec roku ustaliłeś sobie w harmonogramie ze spłacasz 95 000 kapitału i do tego miałeś 3x1000 zł odsetek, czyli przez pozostałe 21 miesięcy będziesz płacił niecałe 250 zł za kapitał a odsetek 1000 zł.

Ja mam doświadczenia z PKO, BMW FINANCIAL i mercedes Leasing. Może gdzieś jest inaczej.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, jestem zskoczony tym jak działa leasing, zupełnie mi się to nie podoba, czyli praktycznie nadpłacając nie zmniejszy mi się wysokość raty. W takim razie tylko kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszy się bo kapitał spłacisz wcześniej, i praktycznie zostaną Ci do spłaty odsetki. Z kredytem nie jest taniej ponieważ on sam będzie na wyższym oprocentowaniu i dodatkowo możesz tylko odsetki wrzucić w koszty, a przy leasingu wrzucisz jeszcze kapitał. Plus kredytu jest chyba tylko taki że auto jest Twoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zmniejszy się bo kapitał spłacisz wcześniej, i praktycznie zostaną Ci do spłaty odsetki. Z kredytem nie jest taniej ponieważ on sam będzie na wyższym oprocentowaniu i dodatkowo możesz tylko odsetki wrzucić w koszty, a przy leasingu wrzucisz jeszcze kapitał. Plus kredytu jest chyba tylko taki że auto jest Twoje.

Przy kredycie od razu przedmiot jest twój i wrzucasz w koszty całość chociaż w przypadku auta mamy limit 150 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobówki chyba możemy tylko amortyzować a stawka przy nowym aucie wynosi 20% w skali roku. Przy leasingu po dwóch latach wrzucisz 81% a przy 3 latach całość więc jeśli ktoś nie zamierza trzymać auta długo korzystniej wychodzi leasing ten limit 150 000 jest zawsze czy to przy kredycie, leasingu czy aucie za gotówkę.

Ja wypowiadam się przy opodatkowaniu na zasadach ogólnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszy się bo kapitał spłacisz wcześniej, i praktycznie zostaną Ci do spłaty odsetki. Z kredytem nie jest taniej ponieważ on sam będzie na wyższym oprocentowaniu i dodatkowo możesz tylko odsetki wrzucić w koszty, a przy leasingu wrzucisz jeszcze kapitał. Plus kredytu jest chyba tylko taki że auto jest Twoje.

Rozliczam sie na ryczałcie, więc w koszty niestety nic nie wrzucę.

Jeżeli nadpłaty będą duże to odsetki z kredytu będą z każdą nadpłatą coraz mniejsze, w momencie spłaty całego kapitału nie ma już odsetek, w przypadku leasingu spłacam nadal odsetki od początkowego kapitału. Oczywiście trzeba przeliczyć gdzie suma odsetek jest niższa, bo może się okazać że pomimo wszystko jednak w leasingu tyle że spłacajàc kredyt szybciej szybciej pozbywam się długu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszy się bo kapitał spłacisz wcześniej, i praktycznie zostaną Ci do spłaty odsetki. Z kredytem nie jest taniej ponieważ on sam będzie na wyższym oprocentowaniu i dodatkowo możesz tylko odsetki wrzucić w koszty, a przy leasingu wrzucisz jeszcze kapitał. Plus kredytu jest chyba tylko taki że auto jest Twoje.

Rozliczam sie na ryczałcie, więc w koszty niestety nic nie wrzucę.

Jeżeli nadpłaty będą duże to odsetki z kredytu będą z każdą nadpłatą coraz mniejsze, w momencie spłaty całego kapitału nie ma już odsetek, w przypadku leasingu spłacam nadal odsetki od początkowego kapitału. Oczywiście trzeba przeliczyć gdzie suma odsetek jest niższa, bo może się okazać że pomimo wszystko jednak w leasingu tyle że spłacajàc kredyt szybciej szybciej pozbywam się długu.

Kiedyś były piękne czasy i można było dostać leasing w okolicach 101-102% przy dużej pierwszej wpłacie i to na stałym oprocentowaniu. Nie tak dawno, bo w połowie 2021 ;) No, ale było, minęło.

Nie jestem doradcą podatkowym, ale może ci się opłaca przejść w przyszłym roku na zasady ogólne, wrzucić auto w koszty (a przynajmniej część) a w kolejnym roku wrócić na ryczałt? Spotkałem się z takim przypadkiem wśród znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszy się bo kapitał spłacisz wcześniej, i praktycznie zostaną Ci do spłaty odsetki. Z kredytem nie jest taniej ponieważ on sam będzie na wyższym oprocentowaniu i dodatkowo możesz tylko odsetki wrzucić w koszty, a przy leasingu wrzucisz jeszcze kapitał. Plus kredytu jest chyba tylko taki że auto jest Twoje.

Rozliczam sie na ryczałcie, więc w koszty niestety nic nie wrzucę.

Jeżeli nadpłaty będą duże to odsetki z kredytu będą z każdą nadpłatą coraz mniejsze, w momencie spłaty całego kapitału nie ma już odsetek, w przypadku leasingu spłacam nadal odsetki od początkowego kapitału. Oczywiście trzeba przeliczyć gdzie suma odsetek jest niższa, bo może się okazać że pomimo wszystko jednak w leasingu tyle że spłacajàc kredyt szybciej szybciej pozbywam się długu.

Kiedyś były piękne czasy i można było dostać leasing w okolicach 101-102% przy dużej pierwszej wpłacie i to na stałym oprocentowaniu. Nie tak dawno, bo w połowie 2021 ;) No, ale było, minęło.

Nie jestem doradcą podatkowym, ale może ci się opłaca przejść w przyszłym roku na zasady ogólne, wrzucić auto w koszty (a przynajmniej część) a w kolejnym roku wrócić na ryczałt? Spotkałem się z takim przypadkiem wśród znajomych

 

Zgadza się, opłaca się przejść z ryczałtu na zasady ogólne, pod warunkiem, że masz większe koszta. Aktualnie płacę ratę 4500 brutto za auto + biore faktury za paliwo, to nadal ryczałt wychodzi lepiej (mimo wpłaty własnej 20%). W moim przypadku musiałbym mieć rate ~6500-7000 aby opłacała się skala podatkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam, temat o g20 był, ale tutaj chodzi mi stricte o m3 nowe.

Rabaty wracają do dawnych, wiadomo ceny idą do góry niemiłosiernie również....

Ktos zamawiał, zamawia??

Jaki aktualnie rabat można uzyskać na m3?

Może ktoś chętny do zamówienia marzec/kwiecień?

Podepniemy wtedy pod jedno.

W salonach z autoryzacja M tam gdzie mam znajomych na ten moment max co mówią ( i tyle samo w drugim zaznajomionym salonie) to 12% na auto do produkcji.

Jeżeli ktoś ma mniejszy zapraszam priv zamówimy razem.

Myślę tylko ze przy większym zamówieniu jeszcze coś ugramy, finansowanie przy zamówieniu nieistotne....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,

orientuje się ktoś z Was, jakie obecnie rabaty można wyrwać na m340i? Dostałem ofertę na 10%, ale miałem bardzo duże wrażenie, że jest jeszcze przestrzeń do dyskusji :D :D

 


Witam jakby ktoś szukał rabatu na serię 3 , m3 oraz inne modele zapraszam na priv od 2017 roku u tego samego handlowca zamawiam i póki co nikt go nie przebił , wiadomo negocjacje są czasami długie ale zawsze ten 1-5% można więcej ugrać niż w innych salonach

Także zapraszam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

orientuje się ktoś z Was, jakie obecnie rabaty można wyrwać na m340i? Dostałem ofertę na 10%, ale miałem bardzo duże wrażenie, że jest jeszcze przestrzeń do dyskusji :D :D

To jest bardzo dobra oferta. Ostatnio to było coś w okolicach 7-8% przy dobrych układach. Ale podpytaj, może coś się zaczęło zmieniać i rabaty znowu rosną. Chociaż ceny tak skoczyły, że ten 2-3% więcej rabatu nie rekompensuje podwyżek rzędu 5-7%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mocno myślę o zakupie nowej M340i ale z tego co słyszę od znajomych jest dziwne podejście różnych dealerów w kwestii umowy oraz terminów? Co polecacie w kwestii dealera - mi najbliżej do Inchcape (Wrocław) lub BMW TEAM (Długołęka). Jak ktoś ma dobre doświadczenia prosze info na prv w kwestii dobrego handlowca. Od jazdy próbnej trzeba zacząć - miałem okazję ostatnio M3 competition ale odczucia mieszane (nieprzewidywalny rozdział siły napędowej między osiami), 318i też ale bida edition z 2018 więc tragedia... U mnie musi być 1 auto do wszystkiego i tu idealnie się wpasowuje M340i które daje już trochę emocji i jest fajnym daily :) Z góry dzięki za info - chętnie dołączę do jakiegoś grupowego zakupu jak będzie 100% decyzja na TAK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć,

orientuje się ktoś z Was, jakie obecnie rabaty można wyrwać na m340i? Dostałem ofertę na 10%, ale miałem bardzo duże wrażenie, że jest jeszcze przestrzeń do dyskusji :D :D

 


Witam jakby ktoś szukał rabatu na serię 3 , m3 oraz inne modele zapraszam na priv od 2017 roku u tego samego handlowca zamawiam i póki co nikt go nie przebił , wiadomo negocjacje są czasami długie ale zawsze ten 1-5% można więcej ugrać niż w innych salonach

Także zapraszam

 

Wysłałem PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
też mocno myślę o zakupie nowej M340i ale z tego co słyszę od znajomych jest dziwne podejście różnych dealerów w kwestii umowy oraz terminów? Co polecacie w kwestii dealera - mi najbliżej do Inchcape (Wrocław) lub BMW TEAM (Długołęka). Jak ktoś ma dobre doświadczenia prosze info na prv w kwestii dobrego handlowca. Od jazdy próbnej trzeba zacząć - miałem okazję ostatnio M3 competition ale odczucia mieszane (nieprzewidywalny rozdział siły napędowej między osiami), 318i też ale bida edition z 2018 więc tragedia... U mnie musi być 1 auto do wszystkiego i tu idealnie się wpasowuje M340i które daje już trochę emocji i jest fajnym daily :) Z góry dzięki za info - chętnie dołączę do jakiegoś grupowego zakupu jak będzie 100% decyzja na TAK.

 

Odezwij się podeślę namiar.

Jak Mas gotówkę na zbyciu zapraszam po moja 340i

M3 dziwny rozklad siły??. Kuźwa pierwsze słyszę, jeździłem i mi mega pasuje... Ech każdy ma inne odczucia

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne rabaty ustala centrala BMW Polska. Musisz sie podpiąć pod zamówienie zbiorowe lub posiadać zarejestrowane minimum 5 pojazdów marki BMW inaczej rabat będzie symboliczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.