Skocz do zawartości

Car audio, zmiana głośników, subwoofer


osa-ozo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlatego sądzę że w turasie tak samo jak w e39 Touring a nie w kole. Czy ktoś może widział jak to w oryginale wygląda? Bo ta aukcja mnie zainspirowała żeby powalczyć z basem...
Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No faktycznie, że chyba przy doposażaniu auta to montouje się suba w bagażniku. To w takim razie co to za subwoofer który montowany jest z boku z tyłu? Może to jest sub z harmann/kardon? Może ktoś wie???
Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak kiedys włąsnie byłem zaineteresowny wooferem orginalnym od harman kardon do bmw i z tego co ja sie orientuje sa to dwa głośniki ze sobą połączone takie w kształcie jajka i montowne centralnie pod pułką tylna od strony bagaznika ale mowa tutaj o sedanie i coupe nie wiem jak w innych. Konkretnie o ten mi chodzi http://allegro.pl/bmw-e46-harman-kardon-glosniki-subwofer-wzmacniac-i2382422210.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

pozwólcie, że sie podłacze do tematu... także od niedawna jestem posiadaczem e46 w sedanie noi jak narazie audio mam oryginalne noi w dodatku na kaseciaka ;)

w niedlugiej przyszłosci chce zmienic całe audio...

byłem nawet w dwóch warsztatach w Olsztynie http://www.strefaciszy.net/ i w http://www.budwil.pl/. W budwilu pokitowałem troche, nawet gosciu mi zaprezentował sprzecik...w ich reprezentacyjnym aucie (skodzianka superB). grało fajnie :) ale do rzeczy...

w e46 jest problem z "tuba" w baganizku bo "oparcie" jest zabudowane. chce wstawaic radio 2din ( pioneer, alpine, sony)-mam bol glowy, chce zrobic zabudowke lewej strony baganzika i tam dac glosnik basowy, a dzwiek basowy puscic przez glosnik z tylu. mocne dwa glosniki w przednie drzwi i syczki.do tego jakis wzmacniacz na tylnie oparcie... tak mi doradzil typek, mowil ze w tylnie drzwi nie ma sensu przy dobrych glosnikach z przodu... calosc nie wiem ile wyjdzie ale na bank wiecej niz 1,5tys.bez radia...

co wy myslicie nad takim rozwiazaniem??

 

ma to sens wg Was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam też standardowe radio - radionawigacja BMW monochrom. Znajomy, który siedzi w elektryce, elektronice, audio, mówił że trzeba zdrutować wyjście pod wzmacniacz bo oto radio nie posiada takowego wyjścia. Oczywiście jak on by mi to zrobił to w pełni profesjonalnie nie mówię tu o jakiejś plątaninie kabli iskrzącej się co jakiś czas :P Póki co zaniechałem temat, bo wole zainwestować hajs w zmieniarkę cyfrową, bo słuchanie radia już mnie dobija.

 

A co do polepszenia audio to pomyśl może nad wygłuszeniem drzwi i wymianą starych głośników na nowe, lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i da się to podłączyć do oryginalnego radia BMW Business? I co dalej, suba ? Bo chciałbym wszystko mieć w oryginale...

 

Też chcialem mieć "w oryginale" i specjalista od car audio ....się wzruszył. Cenzura nie pozwala na napisanie co sądzi o seryjnym audio BMW. Ja odpuściłem i slucham silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super tylko silnik słychać chyba przy opuszczonych szybach bo to auto jest tak wyciszone że ze słuchania motoru dla mnie mała frajda. Ale rzeczywiście odpuszczę audio bo i tak problem z trzęsieniem kół nie rozwiązany... niestety.
Bierz Mnie Wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Harman/Kardon w Touringu po lifcie, więc może pomogę. Dzięki temu, że wymieniałem amorki z tyłu i musiałem rozebrać praktycznie całą tapicerkę bagażnika, to mogłem dokładnie przyjżeć się nagłośnieniu. Ja u siebie nie widziałem, żadnego subwoofera. Jest jedynie wzmacniacz i dwa głośniki po bokach, które to spełniają funkcję "subwoofera", w sedanie są też dwa głośniki, ale w półce. Natomiast u mojego kolegi w coupe z H/K był subwoofer :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam. Jak wiemy system nagłośnienia w e46 jest słaby, kiepsko w standardzie gra, wcześniej miałem golfa IV dużo lepiej grało. Tak się zastanawiam co zrobić by dać więcej niskich tonów, a za bardzo nie chce do bagażnika wkładac subwoofera. Posiadam touringa, jak każdy wie bagażnik posiada podwójne dno:-) ja tak to nazywam. Zastanawiam sie czy cos ciekawego da sie tam zrobić. Myslałem nad aktywnym subwooferem pod siedzenie też, ale nie wiem jak to gra i czy jest sens wydawac na to kase. Może któs cos praktykował i podrzuci mi fajne rozwiązanie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak:

http://imageshack.us/a/img39/9693/p1030543u.jpg

 

Rockford Fosgate P1S410 zabudowany w skrzynce, na zdechłym Blaupunkcie GTA 270 SF. Grill wycięty ręcznie w logo RF, równo z podłogą (priorytet, żeby nic nie wystawało ponad płaszczyznę; dodatkowo zaślepione otwory na gumy antypoślizgowe). Całość podświetlona na bursztynowo.

 

Głośnik nie jest przymocowany do podłogi, żeby można ją było bez wysiłku podnosić/wyjmować etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielo jakbyś zrobił fotkę tego oporządzenia, ale na podniesionej pokrywie, interesuje mnie sama zabudowa od dołu, sam również rozmyślam na lato jakieś zmiany niskich tonów, niby mam H/K ale niskie tony to nic specjalnego nawet dla przeciętnego słuchacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo, żadna tajemnica.

Najpierw miałem skrzynkę mocowaną do robionej samodzielnie podłogi. Cięzko ją było podnieść i ostatecznie wywaliłem całość.

Potem umocowałem głośnik do ori podłogi, bez skrzynki. Podłoga latała na spowalniaczach, poza tym zero problemów i łatwy montaż. Ale to też nie było to.

Teraz mam skrzynkę opierającą się na dojazdówce (płyta dolna na filcowych podkładkach). I dopiero na skrzynce kładę luzem podłogę (trzeba dobrze mierzyć, żeby skrzynka nie była za wysoka lub za niska, jeśli podłoga ma się na niej dokładnie opierać). Dzięki temu jest porządna zabudowa, znalazło się też miejsce na gaśnicę, kamizelkę i gumy bagażowe.

 

Kable tunelem środkowym od radia i potem jedną stroną bagażnika, zasilanie wiadomo drugą, całość ładnie pochowana.

Sub na banany. Oświetlenie ciągnięte od światełka bagażnika, też na banany (górny prawy róg fotki), żeby można było wyjmować podłogę dowolnie. Gril to nierdzewka 1,5mm toczona żeby złapać okrąg, wzór wewnętrzny to robota ręczna. Podłoga z zaślepionymi otworami na ori gumy bagażowe, żeby była równa płaszczyzna.

 

http://imageshack.us/a/img823/313/p1030545vz.jpg

 

http://imageshack.us/a/img40/1664/p1030547w.jpg

 

http://imageshack.us/a/img198/3350/p1030546z.jpg

 

Na wygląd głośnika nie patrzcie, wymieniałem membranę (też własnoręcznie) po tym, jak mechanik wrzucił mi do bagażnika stare sprzęgło po wymianie :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.