Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mój pierwszy wpis na forum :) Także witam wszystkich serdecznie.


Auto ma aktualnie 13tys kilometrów zrobionych w 3 miesiące.


Po 10 tys zaczął pojawiać się komunikat, żebym powtórnie wpisał hasło do swojego konta - musiałem resetować je bo kto by pamiętał… ostatnio znowu się pojawiło, ale tylko na chwile.


Bardziej denerwowało kiedy pokazał się błąd kamery (na monitorze pojawił się obszar ciemny, jakby kamera ogarniała tylko cześć terenu). Restart systemu pomógł. Aczkolwiek błąd pojawił się ponownie.


I trochę trzeszczy z tylu, przy klapie.


Reszta działa jak ta lala. Auto jest mega i daje dużo frajdy, nawet przy jeździe emeryckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 tys zaczął pojawiać się komunikat, żebym powtórnie wpisał hasło do swojego konta - musiałem resetować je bo kto by pamiętał… ostatnio znowu się pojawiło, ale tylko na chwile.

U mnie pojawił się ten komunikat jak bateria w kluczyku była słaba - wymieniłem i problem minął.

 

I trochę trzeszczy z tylu, przy klapie.


Reszta działa jak ta lala. Auto jest mega i daje dużo frajdy, nawet przy jeździe emeryckiej.

 

Odnośnie trzeszczenia bagażnika w poprzedniej G05 pomogło oklejenie taśma metalowych zatrzasków w dolnej klapie (ewentualnie pomiędzy tablica rejestracyjna a klapa) - patent jeszcze z X5 F15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigCactus, w którym miejscu dokładnie oklejałeś taśmą? Kupiłem właśnie X5 f15 i coś trzeszczy z tyłu na dołkach. Chodzi o rygle od zamka w dolnej klapie?
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obklejone taśmą izolacyjną rygle i.. cisza. Drut jak cholera ale działa. Nie mogli jakoś w fabryce tego zabezpieczyć :duh:

Jeszcze raz podziękowania dla BigCactus!

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
obklejone taśmą izolacyjną rygle i.. cisza. Drut jak cholera ale działa. Nie mogli jakoś w fabryce tego zabezpieczyć :duh:

Jeszcze raz podziękowania dla BigCactus!

Możesz pokazać o których ryglach mówisz? Ja znalazłem tylko jedne ale są pokryte fabrycznie jakimś plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obklejone taśmą izolacyjną rygle i.. cisza. Drut jak cholera ale działa. Nie mogli jakoś w fabryce tego zabezpieczyć :duh:

Jeszcze raz podziękowania dla BigCactus!

 

Najgorsze jest to, ze serwis nie jest w stanie w tak prosty sposób tego naprawić - wymieniają elementy klapy, etc. a od lat wiadomo o co chodzi :duh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Serwis nawet jak wie to nie bardzo może to naprawić "druciarstwem" nieopisanym w procedurach naprawy. Przerabiałem to w E83. Brak części zamiennej za pewnie około 1EUR, którą każdy mechanik by dorobił/zastosował używkę skończył się wymianą silnika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e70/f15 numer części to 51247149629. Obkleiłem może 2-ma warstwami izolacyjnej taśmy w miejscu styku z zamkiem

w G05 numer tej części 51247430153. Obstawiam, że jeżeli stuka to analogicznie wystarczy taśmą potraktować

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 tys zaczął pojawiać się komunikat, żebym powtórnie wpisał hasło do swojego konta - musiałem resetować je bo kto by pamiętał… ostatnio znowu się pojawiło, ale tylko na chwile.

U mnie pojawił się ten komunikat jak bateria w kluczyku była słaba - wymieniłem i problem minął.

 

I trochę trzeszczy z tylu, przy klapie.


Reszta działa jak ta lala. Auto jest mega i daje dużo frajdy, nawet przy jeździe emeryckiej.

 

Odnośnie trzeszczenia bagażnika w poprzedniej G05 pomogło oklejenie taśma metalowych zatrzasków w dolnej klapie (ewentualnie pomiędzy tablica rejestracyjna a klapa) - patent jeszcze z X5 F15.

 

Dzięki za rady!


To raczej nie jest bateria w moim przypadku, ponieważ takiej nie wymieniałem, a błąd logowania zniknął dla mnie. Coś innego dziwnego się do tego przyczyniło i na drugim kluczyku dalej występuje (znowu zapomniałem co to za hasło i muszę chyba jeszcze raz zrestartować)...


Bylem w ASO zrobić wymianę oleju i przy okazji zrobili klapę (nic nie płaciłem za te robotę). Ładnie autko umyli i coś musieli jeszcze poprawić, bo prowadzi się jeszcze lepiej o te małe ciut, co robi różnice.


Niestety ale kamery jeszcze nie zgarnęli (pomoc błąd się nie zapisał na komputerze...). Wysłałem do nich nagranie jak wyskakuje błąd kamery i już się umawiamy na kolejna wizytę. Trzymam kciuki, żeby dali radę zrobić bo boje się ze kota nie zauważę i przejadę nawigując ciasny wjazd (gnojek lubi biegać nie patrząc na auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co może oznaczać błąd-ograniczenie wsparcia przez wspomagania kierowcy? ..Żonie pojawił się już drugi raz ten komunikat,nic złego się nie dzieje.

 

U mnie się pojawia i jak wejdę w ten komunikat to jest informacja ze w tym kraju nie odczytuje sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyła mi kontrolka "przejściowe ograniczenie komfortu jazdy". Ktoś już się spotkał z takim komunikatem??

 

Pewnie zawalony śniegiem radar w zderzaku, też tak raz miałem.

 

Ja mam tak ciagle przy lekkim sniegu w G31, niższe jest to moze dlatego czesciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, jak wyglądają wasze przednie szyby ? U mnie po 15 tys jest sporo widocznych odprysków(4 tys auto zrobiło na autostradzie), uważam ze słaba jakoś szyby jest. Boje się myśleć jak będzie wyglądać po 100tys.

 

Uspokoję Cię - na pewno nie dotrwa do 100 tys. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jak wyglądają wasze przednie szyby ? U mnie po 15 tys jest sporo widocznych odprysków(4 tys auto zrobiło na autostradzie), uważam ze słaba jakoś szyby jest. Boje się myśleć jak będzie wyglądać po 100tys.

 

Uspokoję Cię - na pewno nie dotrwa do 100 tys. :mrgreen:

 

Chyba masz rację :lol: Chociaż moja F15 przez niecałe 100kkm eksploatacji miała 3 szyby przednie a G05 ma już 140kkm i zaledwie drugą :cool2: Więc i tak jest postęp... albo mnóstwo szczęścia :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obklejone taśmą izolacyjną rygle i.. cisza. Drut jak cholera ale działa. Nie mogli jakoś w fabryce tego zabezpieczyć :duh:

Jeszcze raz podziękowania dla BigCactus!

 

:cool2: . Czasami stuka także kanapa tylna a wydaje się, ze to klapa - tez ma bolce, które można okleić. Polecam kleić po jednym elemencie i obserwować czy jest poprawa aby znaleźć winowajcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wyglądają wasze przednie szyby ? U mnie po 15 tys jest sporo widocznych odprysków(4 tys auto zrobiło na autostradzie), uważam ze słaba jakoś szyby jest. Boje się myśleć jak będzie wyglądać po 100tys.

 

Uspokoję Cię - na pewno nie dotrwa do 100 tys. :mrgreen:

 

Chyba masz rację :lol: Chociaż moja F15 przez niecałe 100kkm eksploatacji miała 3 szyby przednie a G05 ma już 140kkm i zaledwie drugą :cool2: Więc i tak jest postęp... albo mnóstwo szczęścia :idea:

 


Czyli co tak bedzie obita z kamieni czy w końcu walnie szyba na pół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.