Skocz do zawartości

x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem


Sergio88

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem chyba jedyny na razie na forum z 40i w X5. Jak na razie zrobiłem 965 km, więc wyniki nie są jeszcze miarodajne:


- całkowite średnie zużycie do tej chwili: 11,8

- trasa z boxem 600km w góry: 11,9-12,5 - w większości 140km/h na autostradzie + kilkadziesiąt km dojazdowych

- miasto: mega zakorkowane bardzo duże polskie miasto przy jeździe w godzinach szczytu: 13-15,5. Ta druga wartość do 5km w 25min.

- 80-100km/h poza miastem: 7-9l. Jechałem tak raz i szybko nie powtórzę testu :mrgreen: .

- dojazd do pracy: 20km autostradą + 2-3km dojazdu w mieście: 11-12.


Nie zrobiłem jeszcze typowej trasy wakacyjnej autostradą bez boxu. Ale stawiam na około 1,5l mniej niż z boxem.


Co ważne, bardzo szybko spada spalanie po przejechaniu pierwszych 10-15km.


Jestem pod ogromnym wrażeniem silnika i jego pracy, brzmienia - różnica pomiędzy comfort a sport jest ogromna i dokładnie na to miałem nadzieję. Silnik zbiera się niesamowicie jak na masę samochodu. Wyprzedzanie, etc. - bomba. Na pewno duża zasługa także świetnej skrzyni. Silnik ma dwie turbiny i nie widzę żadnej różnicy w stosunku do diesla (50d to inna bajka pewnie i piszę o zwykłych silnikach). W Sport/sport plus muśnięcie gazu daje reakcję - szacunek dla BMW :cool2: .


Do prywatnego użytku w zakupie do domu pewnie wziąłbym standardowo/bezpiecznie 30d, a tak mogę być beta testerem :mrgreen: .


Poczytaj opinie użytkowników tego slnika w serii 5, 6 i 7 - im więcej opinii tym bezpieczniejszy wybór. Każdy jeździ inaczej. Silnik zachęca to wkręcania go co chwilę wysoko - brzmi rewelacyjnie :cool2: . Ale na pewno nie zobaczysz 7l na 100km w mieście :mrgreen: . Ja liczę na rozsądne spalanie i inne korzyści (np. trochę funu :) ) wynikające z rzędowej benzyny z dwoma turbinami - liczyłem na 12-14 w mieście i 9-10 na autostradzie. Jak na razie jest około 1l więcej i jest poziom wciąż bardzo ok.

 

Dziękuje bardzo za obszerna i wyczerpująca odpowiedz. Chodź im więcej informacji tym mam większy mętlik w głowie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszcze jedno pytanie . Czy ktoś jeździł w Warszawie z silnikiem benzynowym 40i czy można gdzieś w Warszawie bądź okolicach odbyć jazdę próbna ? Bo wszędzie są 50d i 30d . Z góry dziękuje za pomoc .

Jeżeli jesteś wiarygodnym, rokującym zakup klientem to dealer znajdzie sposób na odbycie jady próbnej odpowiednim samochodem.

Wpłać np. zaliczkę na samochód ale z opcją zmiany silnika - pod warunkiem zorganizowania jazdy próbnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma TwinScrolla, czyli niejako jak rozumiem układ dwóch małych turbosprezarek (ślimaków) zamiast jednej dużej. Zamotać sie można ;). 50d chyba na tej samej zasadzie 4 turbo - czyli 2x2 bo po 2 ślimaki? Edytowane przez BigCactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30d ma jedno turbo nie wiem czy twonscroll, 40d ma dwoe turbo, 50d ma 4 turbo, m5 ma dwoe turbo obie twinscroll;) slimaki w 40i sa dwa ale keden jest duzy drugi jest maly z tego co czytalem i widzialem obrazek, ale w szczegoly sie nie pchalem;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie . Czy ktoś jeździł w Warszawie z silnikiem benzynowym 40i czy można gdzieś w Warszawie bądź okolicach odbyć jazdę próbna ? Bo wszędzie są 50d i 30d . Z góry dziękuje za pomoc .

Jeżeli jesteś wiarygodnym, rokującym zakup klientem to dealer znajdzie sposób na odbycie jady próbnej odpowiednim samochodem.

Wpłać np. zaliczkę na samochód ale z opcją zmiany silnika - pod warunkiem zorganizowania jazdy próbnej.

Już zamówiłem 30 d u Zdunka w Gdyni bo dobry rabat dali . Czyli nikt z forum nie wie gdzie można odbyć jazdę Probna 40 i Warszawa i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już zamówiłem 30 d u Zdunka w Gdyni bo dobry rabat dali . Czyli nikt z forum nie wie gdzie można odbyć jazdę Probna 40 i Warszawa i okolice

No to nie licz na pomoc dealera z Warszawy :?


Pozostaje poprosić Zdunka o pomoc i zrobić sobie wycieczkę do Trójmiasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CAR - dane jazdy (albo cos podobnego - pierwsza ikonka na dole). Tam masz opcje - dany dzien, od tankowania, od poczatku, etc. Ta opcje ktora tu wybierzesz bedziesz mial wtedy na zegarach. Osobno mozesz tez wlaczyc przebieg dzienny w widgetcie i wybrac jakie dane chcesz tam miec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CAR - dane jazdy (albo cos podobnego - pierwsza ikonka na dole). Tam masz opcje - dany dzien, od tankowania, od poczatku, etc. Ta opcje ktora tu wybierzesz bedziesz mial wtedy na zegarach. Osobno mozesz tez wlaczyc przebieg dzienny w widgetcie i wybrac jakie dane chcesz tam miec.

 

Dzięki,

A nie ma po prostu zwykłego, najzwyklejszego licznika przebiegu jak np w F10 czy jakimkolwiek innym samochodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie jak jest z ta przestronnoscia nowego modelu X5? Na amerykanskim forum upieraja sie ludzie, ze pomimo zwiekszonych wymiarow zewnetrznych ilosc miejsca w stosunku do F15 zmniejszyła sie zarowno w srodku jak i w bagazniku. Porownywał ktos? W polskich testach mozna przeczytac ze z przestronnoscia nie jest rewelacyjnie na tle konkurentow ale podobno zauwazalnie lepiej porownujac z poprzednia generacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno było pewnie o takie auto demo u dilera, ja byłem u kilku i wszystkie X5-ki miały aktywny układ kierowniczy. Sam sobie to dopuściłem po jeździe testowej i po obejrzeniu testu na YT, choć teraz nie ukrywam że sam nie wiem czy dobrze zrobiłem :?: , bo jeśli zostanie to dopracowane (pewnie tak będzie choć z drugiej strony nie wiadomo kiedy) i będzie działo jak np. w Q8 to będzie super. A że praca tylnej osi w X5 jest to poprawy to jest pewne. Niestety moje auto już zamówione z dostawą na kwiecień 2019, a ze względu na głupie przepisy leasingowe już nie mogę aktywnego układu domówić :( choć pewnie miałbym o czym rozmyślać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno było pewnie o takie auto demo u dilera, ja byłem u kilku i wszystkie X5-ki miały aktywny układ kierowniczy. Sam sobie to dopuściłem po jeździe testowej i po obejrzeniu testu na YT, choć teraz nie ukrywam że sam nie wiem czy dobrze zrobiłem :?: , bo jeśli zostanie to dopracowane (pewnie tak będzie choć z drugiej strony nie wiadomo kiedy) i będzie działo jak np. w Q8 to będzie super. A że praca tylnej osi w X5 jest to poprawy to jest pewne. Niestety moje auto już zamówione z dostawą na kwiecień 2019, a ze względu na głupie przepisy leasingowe już nie mogę aktywnego układu domówić :( choć pewnie miałbym o czym rozmyślać

Mam dokładnie ten sam problem . Leasing podpisany ale jeszxze mogę zmienić kilka opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącznikiem do umowy jest specyfikacja wyposażenia auta. Mnie też kusiło dodanie jeszcze kilku gadżetów, ale po namyśle i zważywszy na mój krótki okres leasingu stwierdziłem że nie warto zmieniać specyfikacji ze względu na ewentualną potyczkę z US :twisted:

Ale oczywiście są i pewnie tacy którzy wyznają zasadę- co się nie da jak się da :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.