Skocz do zawartości

x5 g05 - warto wiedzieć przed zakupem


Sergio88

Rekomendowane odpowiedzi

Kierunkowskazy adaptiv led w G05 wyglądają gorzej niż adapitiv led w F15?

Jestem ciekawy czy ktoś się pokusi do zrobienia łatki w oprogramowaniu zamieniającej miejscami prędkościomierz z obrotomierzem. Obrotomierz po lewej stronie ze wskazówką poruszającą się zgodnie ze wskazówkami zegara ...

Wg mnie kierunek z przodu (pasek) w F15 wygląda fajniej niż w G05. Oczywiście porównuję światła adaptive LED w obu modelach bez laserów. Z laserami w G05 jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Marnie ze bedzie 2.0d , to zawsze negatywnie odbija sie na prestizu modelu i niestety na cenach bogatszych wersji silnikowych przy pozniejszej odsprzedazy , widac to mocno po F15.

Co do lamp to nie zwrocilem wczesniej uwagi na roznice z tymi kierunkami ale jak widze to dobrze ze wzialem Lasery :cool2: :norty:

Daja w nocy w terenie nie oswietlonym naprawde konkretnie :cool2:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, też sądziłem że w G05 będzie tak jak być powinno same 3 litrówki, bez kaszany a jednak pomyłka. Wyżej czytałem, że roleta elektryczna i antypoślizgi w bagażniku mają być w Pakiecie First Class i w akcesoriach bagażnika - no to nieźle polecieli z klientami którzy zamawiali wcześniej auto. Mam First Class i akcesoria bagażnika, już nawet nie wspominam o rolecie elektrycznej której to niema, ale antypoślizgów też nie, żadnej siateczki, żadnego mocowania - po prostu golas :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, też sądziłem że w G05 będzie tak jak być powinno same 3 litrówki, bez kaszany a jednak pomyłka. Wyżej czytałem, że roleta elektryczna i antypoślizgi w bagażniku mają być w Pakiecie First Class i w akcesoriach bagażnika - no to nieźle polecieli z klientami którzy zamawiali wcześniej auto. Mam First Class i akcesoria bagażnika, już nawet nie wspominam o rolecie elektrycznej której to niema, ale antypoślizgów też nie, żadnej siateczki, żadnego mocowania - po prostu golas :duh:

W zamówieniu masz napisany pakiet First Class ?!

Ja tak miałem (jak składałem zamówienie w październiku) ale ze względu na niedostępność rolety elektrycznej musiałem aneksować zamówienie - rozbili cały pakiet na elementy składowe, no ale oczywiście już bez rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem ponownie i mam wpisany pakiet First Class, może da się coś wyszarpać za to? Masz jakieś inne dodatki w bagażniku, jak antypoślizgi, jakieś siatki, cokolwiek do mocowania bagażu, poza zwykłymi haczykami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenniku w First class masz pozycję 418 - zestaw akcesoriów do bagażnika, czyli:


"Pakiet akcesoriów do bagażnika:


Obszerny pakiet akcesoriów do bagażnika zawiera nie tylko siatki mocujące i prowadnice ułatwiające załadunek, ale też roletę elektryczną zasłaniającą wnętrze. Siatki i roletę można łatwo schować w specjalnych schowkach w dolnej części podwójnej podłogi bagażnika. Siatka elastyczna, którą można przymocować do różnych zaczepów, może również służyć jako torba na zakupy. W połączeniu z trzecim rzędem siedzeń pakiet akcesoriów do bagażnika obejmuje tylko kieszeń siatkową i elastyczną siatkę."


Jak dla mnie zdecydowanie podstawa do roszczenia wobec BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez niestety bieda w bagazniku , ani rolety ani antyposlizgow ani nic innego poza haczykami :roll:

Roleta elektryczna to fajna sprawa , mialem w SQ7 i byla bardzo wygodna , antyposlizgi dla mnie nie do konca sa przydatne , zawsze i tak kupuje gumowy dywan do bagaznika najlepiej z wyzsza burta . W Audi zapomnialem sie i jadac z Casto dalem sie podpuscic jakiemus golfowi gti i przewrocilo mi sie wiaderko farby 10l. i tak z jedna trzecia sie wylala , gdyby nie guma to bylaby kicha mega :D A tak tylko delikatnie boki sie pochlapaly.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam opcji bagażnika i podobnie jak wyżej kupiłem matę w BMW. Ma ten plus, że dzięki niej nic się nie przesuwa - "łapie" przedmioty swoją fakturą (przez to też się brudzi, ale w końcu po to jest).


Czy elektryczna roleta nie zmniejsza bagażnika pod podłogą? Jadąc teraz w góry zmieściłem tam 3 naprawdę duże torby :cool2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze schowek pod podloga jest mega pojemny :cool2:

Swoja droga przegieli z cena tej maty do bagaznika ...

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi zapomnialem sie i jadac z Casto dalem sie podpuscic jakiemus golfowi gti i przewrocilo mi sie wiaderko farby 10l. i tak z jedna trzecia sie wylala , gdyby nie guma to bylaby kicha mega :D A tak tylko delikatnie boki sie pochlapaly.

 

Jak porównasz wydech M50d i SQ7?

SQ7 jest niedostępne ze względu na normy WLTP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamówiłem x5 14 grudnia 2018 Z wybranego wyposażenia lasery ,360 kamery, wentyle,

Do dziś nie mam informacji z salonu kiedy dostanę auto , podobno restrykcje na wyżej wymienione wyposażenie

Ktoś coś z kolegów wie powie podpowie,..?

Na zamowieniu masz podana date odbioru auta i warunki dostawy ...

Sprzedawca powinien Ci podac tydzien w ktorym auto sie wyprodukuje ,

dodajesz do 6 tygodni na transport morski , 2 - 3 tygodnie na dostawe na statek w US , dostawe z Bremmenhaven na plac BMW w PL ,

logistyke , clo , dostawe do Twojego salonu , rejestracje .

Ja swoja G05 zamowilem ok.10 pazdziernika a odebralem 7 stycznia .

Reasumujac ponizej 3 miesiecy raczej bedzie ciezko.

Co do restrykcji to sprzedawca przy skladaniu zamowienia jasno podaje info na co sa nalozone ( czyli z jakimi dodatkami w danym cyklu produkcyjnym nie zloza auta )

 

Roznie to bywa z tymi dostawami. Zamowiłem 10 grudnia, termin odbioru do 30 marca. W piatek telefon od dealera ze samochod juz w Polsce i w nadchodzacym tygodniu bedzie na placu w salonie. Okazało sie ze wyprodukował sie 13 Stycznia a 7 lutego juz przypłynał. Jak dla mnie ekspresowo to poszło.

 

Zamowiles z laserami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Roznie to bywa z tymi dostawami. Zamowiłem 10 grudnia, termin odbioru do 30 marca. W piatek telefon od dealera ze samochod juz w Polsce i w nadchodzacym tygodniu bedzie na placu w salonie. Okazało sie ze wyprodukował sie 13 Stycznia a 7 lutego juz przypłynał. Jak dla mnie ekspresowo to poszło.



Zamowiles z laserami???


Tak. Z laserami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi zapomnialem sie i jadac z Casto dalem sie podpuscic jakiemus golfowi gti i przewrocilo mi sie wiaderko farby 10l. i tak z jedna trzecia sie wylala , gdyby nie guma to bylaby kicha mega :D A tak tylko delikatnie boki sie pochlapaly.

 

Jak porównasz wydech M50d i SQ7?

SQ7 jest niedostępne ze względu na normy WLTP?

W SQ7 byl bardziej basowy , taki bulgoczacy , zona mowila ze juz z daleka bylo slychac takie dudnienie , na komforcie za to bylo idealnie cicho.

W M50d nie bardzo mialem okazje tak dokladniej z zewnatrz posluchac ale napewno jest mniej bulgoczacy a na komforcie jest jak dla mnie troche za glosno. Ogolnie SQ7 to mega woz , gdyby to bylo BMW to bylby ideal :mrgreen: Wkurzal mnie tylko troche wyglad nie potrzebnie zakamuflowany , i taki zachowawczy.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.


W czerwcu 2019 roku w cenniku ma być dostępne X5 G05 z silnikiem 2.0 d.



.

Szkoda ... :duh:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić, czy zamykając samochód i mając uchylony dach (uchylony, nie rozsunięty) po zamknięciu samochodu dach się zamknie?


Wczoraj kropił deszcz i dach pomimo włączonej funkcji w opcjach nie zamknął mi się ani po zamknięciu samochodu ani po rozpoczęciu opadu (może był za mały opad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.


W czerwcu 2019 roku w cenniku ma być dostępne X5 G05 z silnikiem 2.0 d.



.

dramat :duh: :duh: :duh: a już ich chwaliłem za brak 2 litrówek w G05 jak widać za wcześnie. Mercedes ma w nowym GLE więc oni też muszą mieć :mad2: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pośpiechu nie dodałem, że silnik 40d na dzień dzisiejszy jest w planach na początku nowego roku.



.

To będzie bardzo dobra alternatywa, ponieważ cena ta sama co 40i (tak jest w innych modelach) do 100km/h jest tak samo jak 40i , ale spalanie z 3l mniejsze. Jak by był taki silnik jak zamawiałem swoje, bym miał poważny dylemat. Bardzo ciekawy jestem jak porównanie bezyny z dieslem wyjdzie jeżeli chodzi o fun z jazdy. Ten 40i super silnik, ale momentu by się przydało ciut więcej, tak z 600Nm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam pytanie o zastosowanie praktyczne :


1. Systemy asystujące kierowcę;


2. System asystujący kierowcy Professional;


Co te systemy zawierają to wiem.


Który z nich tak naprawdę jest wg. Was jest niezbędny?


Może ktoś podzieli się uwagami jak spisują się w praktyce.


Dziękuję i pozdrawiam.



.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam w którym co jest, ale ja mam Profesional chyba dlatego że w tym tańszym za wiele nie było tych asystentów. Z mojego doświadczenia, co prawda 2 miesięcznego ale jednak, to tak: asysten parkowania zbedny, żadko kiedy mu pasuje miejsce, po za tym są kamery i czujniki, także każdy powinien zaparkować, tak samo lane assist bardzo denerwuje, chociaż jak jest ustawione nie na korektę toru jazdy tylko na wibracje jest ok i chyba musi być żeby auto samo mogło kierować pojazdem. Niezbędne są awaryjne hamowanie-omijanie przeszkód, martwe pole to podstawa i aktywny tempomat w aucie tej klasy to mus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie wyniki jak podałes licze w zamowionym przeze mnie M50D. Zobaczymy na wiosne kto sie minie z oczekiwaniami. :roll: Myslisz ze moj diesel bedzie palil tyle co Twoja benzyna?Ja licze ze jednak troche chociaz mniej. Jesli spalanie mojego diesla bedzie mniejsze od oczekiwanego przez Ciebie dla benzyny to dla mnie bedzie to rewelacja.


Mój X5 M50D na dotarciu pali w mieście 14,5L a w trasie jadąc do 120 km/godz około 10,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie palił tyle co benzyna, m50d bedzie palił około 2-3l mniej i podobnie jak 40d. Moje porównanie do 40d, który ma być dostepny dopiero w 2020r, wynikało z ceny zakupu, ja na począdku też chciałem m50d, ale jak skonfigurowałem pawie na fulu (bez webasto, night vision i pakietu offroad) to sie okazało że m50d jest o 64tyś droższy. Po przeliczeniu że spali 3l więcej, się okazało, że musiał bym zrobic z 500tys kilometrów tym m50d żeby to miało sens, a że w 3 lata zrobie z 60tyś km to sensu nie widziałem i dalej nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie będzie palił tyle co benzyna, m50d bedzie palił około 2-3l mniej i podobnie jak 40d. Moje porównanie do 40d, który ma być dostepny dopiero w 2020r, wynikało z ceny zakupu, ja na począdku też chciałem m50d, ale jak skonfigurowałem pawie na fulu (bez webasto, night vision i pakietu offroad) to sie okazało że m50d jest o 64tyś droższy. Po przeliczeniu że spali 3l więcej, się okazało, że musiał bym zrobic z 500tys kilometrów tym m50d żeby to miało sens, a że w 3 lata zrobie z 60tyś km to sensu nie widziałem i dalej nie widzę.

 

Policze ta Twoja kalkulacje dalej. 64k roznicy minus powiedzmy 15% rabat i zostaje ok.54 roznicy. Potem przy odsprzedazy M50D bedzie kilkadziesiat tysiecy drozsze od 40i i okaze sie ze wraz z oszczednoscia na paliwie wyjdzie jednak taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.