Skocz do zawartości

F36 420d 2017, Jelcz-Laskowice WBA4K51070BH19418


Rekomendowane odpowiedzi

Takie auta kupuje się korzystając z kapitału zewnętrznego. Za gotówkę są sprzedawane sporadycznie i dlatego twierdzenie , że ktoś podjechał i kupił jest delikatnie mówiąc "ściemą" . Formalności trwają 1-2 tygodnie, a w tym czasie auto stoi i czeka. Olewający stosunek do transakcji jest także zabiegiem socjotechnicznym, który sprawia że to klientowi zależy na kupnie, a nie odwrotnie.


Pisząc o oszustach chociaż trochę utrudnimy im "pracę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Doczekał się już ktoś samochodu u niego?


Miałem zaklepany samochód, po tygodniu miał być w Polsce, lecz niestety tak nie było...


Co tydzień inna historia, a to stoją w korku, a to laweta uszkodzona, a to brak briefu, itd. itp. - i tak przez kilka tygodni, aż w końcu zrezygnowałem.


Pieniądze co prawda zwrócone, ale korekty już się nie doczekałem.


Nie wiem o co tam chodzi, być może jakieś przekręty na VAT - nie wnikam, lecz zdecydowanie odradzam zakup samochodu w SM-TRADE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam czy jest ktoś kto został dosłownie oszukany przez ta firmę bo nie ukrywam również oczekuje na auto,i narazie wszystko jest okej i nie mam tu na myśli osób które opowiadają tutaj historię zyciowych przemyslen tylko pytam osoby które DOKONYWAŁY fizycznie jakichkolwiek transakcji zakupowych z tą firmą.

Ponieważ czytając wasze wypowiedzi wnioskuje że najwięcej maja do powiedzenia osoby postronne.


PROSZĘ O JAKIS KONKRETNY PRZYKLAD DO KTÓREGO MOGĘ SIE ODNIEŚĆ I ZAWCZASU ZAREAGOWAĆ KONFABULANTOM Z GÓRY DZIĘKUJĘ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jeśli czytasz dokładnie, to wiesz, że praktycznie wszyscy się za wczasu wycofali z tematu, jak ja na przykład. Rozmawiałem z kilkoma znajomymi trudniącymi się tym fachem i nikt, poza sprowadzaniem aut z USA etc, nie bierze zaliczek na auto, którego nie ma w kraju. Chyba, że jadą pod konkretne ogłoszenie dla konkretnego Klienta. Ale to inna bajka.

Nie sądze abyś znalazł wielu innych, którzy poszli Twoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam czy jest ktoś kto został dosłownie oszukany przez ta firmę bo nie ukrywam również oczekuje na auto,i narazie wszystko jest okej i nie mam tu na myśli osób które opowiadają tutaj historię zyciowych przemyslen tylko pytam osoby które DOKONYWAŁY fizycznie jakichkolwiek transakcji zakupowych z tą firmą.

Ponieważ czytając wasze wypowiedzi wnioskuje że najwięcej maja do powiedzenia osoby postronne.


PROSZĘ O JAKIS KONKRETNY PRZYKLAD DO KTÓREGO MOGĘ SIE ODNIEŚĆ I ZAWCZASU ZAREAGOWAĆ KONFABULANTOM Z GÓRY DZIĘKUJĘ...

 


Jak kupisz i wszystko będzie ok, czego oczywiście życzę lub nie, czego nie życzę, napisz to proszę na forum, bo taka informacja na pewno dużo tutaj wniesie w temacie.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opinii...nie każda firma działająca 3 miesiące na rynku to "krzak".

Ja również wpłaciłem zaliczkę na auto i czekam :) Nie ukrywam, że trochę to trwa (ponad 3 tygodnie), ale jak to mówią ponoć cierpliwość popłaca.

Tutaj opinie klientów

https://www.pkt.pl/firma/sm-trade-group-marcin-koszelowski-7322257

Oczywiście po zakupie poinformuję co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Wam aby ceny o 50k okazały się realnymi i namacalnymi. Dla mnie ryzyko było za duże.

A co do opinii, wybacz, ale 4 opinie w internecie to żaden dowód.

Oczywiście, każdy kiedyś zaczyna i to normalne, że nie musi mieć 10 lat stażu. Po prostu praktyki tego Pana nie mają nic wspólnego z utartymi schematami.

Na prawdę życze Wam aby nie była to wpadka. Jeden komentarz już był, że auto nie doszło i kasa wróciła. Ale nie trafił tu nikt, kto kupił tam auto, a tylko osoby które chciały ale warunki wydały się im zbyt ryzykowne.

Ja z zasady obcym kasy nie wpłacam. Tym bardziej w takiej wysokości. 1000pln na rezerwację ok, ale więcej to dla mnie niepotrzebne ryzyko.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ktoś wierzy w prawdziwość tych 4-ech komentarzy napisanych w ciągu ostatnich kilku dni?

Prowadzę firmę 20 lat i "pod moja firmą" na PKT nie ma żadnego komentarza! Dlaczego? Bo zadowolony klient sam z siebie nie napisze a najwyraźniej, odpukać nie mam wrogów.


Te komentarze wyglądają na "upokajacz" dla tych co już powinni otrzymać samochód ale "z przyczyn obiektywnych jest małe opóźnienie".

Dziwne jest też zniknięcie "profilu" z otomoto.


Czekam na dalszy rozwój wypadków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wierzy w prawdziwość tych 4-ech komentarzy napisanych w ciągu ostatnich kilku dni?

Prowadzę firmę 20 lat i "pod moja firmą" na PKT nie ma żadnego komentarza! Dlaczego? Bo zadowolony klient sam z siebie nie napisze a najwyraźniej, odpukać nie mam wrogów.


Te komentarze wyglądają na "upokajacz" dla tych co już powinni otrzymać samochód ale "z przyczyn obiektywnych jest małe opóźnienie".

Dziwne jest też zniknięcie "profilu" z otomoto.


Czekam na dalszy rozwój wypadków!

 

do tego wysyp 1-postowców w tym temacie w ciągu praktycznie 1-dnia, mówiących generalnie to samo :mad2: Dla mnie za dużo tych zbiegów okoliczności. ale wiadomo każdy ocenia sam - co człowiek to opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze świeżo założonego konta nie pisałbym opinii, bo wygląda to przynajmniej podejrzanie. Jako sprzedawca również nie bardzo bym chciał takich ocen. A przykłady tu na forum można mnożyć, że jest wysyp jednodniowych kont, ktore pytają, piszą opinie i w ogóle podbijają wątki w tematach sprzedaży nawigacji, felg itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze jedna podpowiedź dla Admina/Moderatora


Jeżeli to IP firmy typu Orange, Play itp to wiadomo, że nie dojdziemy lokalizacji, natomiast jeśli to lokalny dostawca internetu to po wpisaniu IP na stronie https://www.ripe.net poznamy jego dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.