Skocz do zawartości

[F30] Kodowanie przez Bimmercode


xelibri

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Przede wszystkim po co chcesz esys? Zadajesz takie pytania ktore swiadcza o braku wiedzy a esys to ogromny kombajn i trzeba wiedziec co sie robi a znajomosc calego ediabas powinna byc juz w jenym palcu, zanim ktos siadzie do tego programu. Na takim etapie wiedzy, znacznie lepsze sa apki.

Edytowane przez kkx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko co chciałem zrobić do tej pory w bimmercode znalazłem w necie. Została tylko jedna z którą nie mogę sobie poradzić, a ekspert Mode też jest ciężko rozszyfrować po kilku literkach i znakach o co tu chodzi.

Te same "literki i znaki" będą w esysie tylko zanim się tam dostaniesz będziesz tydzień męczyć się z połączeniem :)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
kupiłem vgate icar pro BT3.0 (tylko Android, ale jest też wersja 4.0 pod iOS), nie ma go na liście, natomiast w demo aplikacji w opcjach jest do wyboru i łączył mi się z samochodem. To chyba jest najtańsza opcja, ale nie wiem czy nie lepiej wybrać coś z listy rekomendowanych. Nie używałem jeszcze do kodowania, bo dosłownie wczoraj przyszedł i nie maiłem na to czasu, w ciągu tygodnia pewnie kupię apkę i będę testował, natomiast na stronie wcześniej kilka osób pisało, że jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używam obecnie najtańszej wersji, czyli Vgate iCar2. Działa zarówno z btool i bimmercode. Kodowałem zarówno E84 jak i F25. Jedyna wada to bimmercode długo odczytuję dane.

Zastanawiam się nad drugim szybszym interfejsem Vgate i też mam zagwostkę, który wybrać?

Vgate vLinker MC BT3.0

Vgate vLinker MC+ BT4.0

a może:

Vgate vLinker BM, też występuję w wersji bluetooth 3.0 i 4.0.


w specyfikacji bluetooth jest informacja, że wersja 3.0 zapewnia wyższą prędkość transmisji niż wersja 4.0.

Wersja 4.0 zapewnia lepszy zasięg. Mi zasięg nie jest potrzebny wolę wyższą prędkość transmisji.


Bluetooth 3.0 + HS (High Speed) – maksymalny transfer zwiększył się do 24 Mb/s (3 MB/s)

Bluetooth 4.0 + LE (Low Energy) – maksymalny transfer został bardzo mocno obniżony – do 1 Mb/s. Zasięg zwiększył się do aż 100m, a pobór mocny został znacząco zmniejszony – proste urządzenia są w stanie pracować na jednej baterii nawet kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vgate icar pro ble 4.0

Dzialal i przestal dzialac, nie łaczy się z aplikacją. Cos sie popsuło, czy bimmercode juz nie akceptuje tego narzedzia diagnostycznego. Nie ma go na liscie

 

Ktoś to potwierdzi ?

chciałbym zakupić coś ma iOS

 

Posiadam najnowszą wersje bimmercode na iOS oraz Vgate icar pro ble 4.0 i wszystko działa jak należy. Adapter wciąż jest widoczny na liście supportowanych adapterów w apk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.