Skocz do zawartości

F31 zmiana reflektorów na Angel Eyes


kusiek

Rekomendowane odpowiedzi

zmiana lamp to nie jest pikuś, muszą miec spryskiwacze , regulacje wysokości , przetwornice, kodowanie. popytaj w działach z innymi modelami bo będzie podobnie. F30 to za młody model aby ktoś ci odpowiedział na własnym przykładzie. Ja sam byłem świadkiem zakładania ksenonów do 120 i nie było tak łatwo to ogarnąć a F30 pewnie jeszcze bardziej skomplikowana.

po drugie włosy mi się jeżą jak słysze ,że ktoś pisze o BMW w 2.0 TDI :mad2: już masz taaaki minus :nienie: nie każdy diesel to TDi i nie każda terenówka to Jeep itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam

 

Jestem na kupnie bmw 3 f30, 2.0TDI z 2012r mam okazję zakupu takiego samochodu na zwykłych światła... Moje pytanie brzmi co trzeba wymienić oprócz lamp aby założyć bi-xenon z ledami

 

Doposażenia jest jak najbardziej możliwe i nie jest specjalnie skomplikowane.

 

Oprócz kompletnych lamp potrzebne będą:

 

- moduł FEM pod xenon

- panel obsługi świateł pod xenon

- czujniki poziomu

- nowa wiązka przewodów pod xenon (jest to raptem klika przewodów)

- kompletny zestaw spryskiwaczy reflektorów wraz z wiązką przewodów

- zderzak z otworami na spryski (niestety w F3x nie da się wyciąć otworów aby to estetycznie wyglądało)

 

Po poprawnym montażu, korekta VO pod xenon oraz programowanie/kodowanie auta pod SA502, SA522.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam

 

Jestem na kupnie bmw 3 f30, 2.0TDI z 2012r mam okazję zakupu takiego samochodu na zwykłych światła... Moje pytanie brzmi co trzeba wymienić oprócz lamp aby założyć bi-xenon z ledami

 

Doposażenia jest jak najbardziej możliwe i nie jest specjalnie skomplikowane.

 

Oprócz kompletnych lamp potrzebne będą:

 

- moduł FEM pod xenon

- panel obsługi świateł pod xenon

- czujniki poziomu

- nowa wiązka przewodów pod xenon (jest to raptem klika przewodów)

- kompletny zestaw spryskiwaczy reflektorów wraz z wiązką przewodów

- zderzak z otworami na spryski (niestety w F3x nie da się wyciąć otworów aby to estetycznie wyglądało)

 

Po poprawnym montażu, korekta VO pod xenon oraz programowanie/kodowanie auta pod SA502, SA522.

 

Pozdrawiam :cool2:

 

A jaki jest łączny koszt takiej przeróbki części + robocizna u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja zagaję o coś innego, mianowicie: jak wyszedłem ostatnio z samochodu na włączonych długich światłach to zauważyłem, że w obu reflektorach świecą tylko te zewnętrzne soczewki-tak samo jak przy światłach mijania tylko oczywiście mocniej. Na ścianie wyglada to tak jakby przy światłach mijania świeciły tylko dolne połowy soczewek a po włączeniu drogowych również górne. Do czego zatem służą te wewnętrzne soczewki? To moje pierwsze auto z ksenonami, nie wiem w jaki sposób działają - stąd moje pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie jest tak, że jeśli tylko chcesz "zamrugać" długimi, to właśnie wtedy świecą się wewnętrzne soczewki? A kiedy włączasz je na stałe, to wtedy zewnętrzne? Stań sobie na przeciwko jakiejś witryny i sprawdź :)

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja zagaję o coś innego, mianowicie: jak wyszedłem ostatnio z samochodu na włączonych długich światłach to zauważyłem, że w obu reflektorach świecą tylko te zewnętrzne soczewki-tak samo jak przy światłach mijania tylko oczywiście mocniej. Na ścianie wyglada to tak jakby przy światłach mijania świeciły tylko dolne połowy soczewek a po włączeniu drogowych również górne. Do czego zatem służą te wewnętrzne soczewki? To moje pierwsze auto z ksenonami, nie wiem w jaki sposób działają - stąd moje pytanie.

 

Pytanie zasadnicze: czy oprócz ksenonów masz asystenta świateł drogowych? Bo wtedy: http://ebsm.bmwgroup.com/videos/flvplayer/popupPlayer.html?SA/5AC_2_/5AC_2_pl.f4v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie jest tak, że jeśli tylko chcesz "zamrugać" długimi, to właśnie wtedy świecą się wewnętrzne soczewki? A kiedy włączasz je na stałe, to wtedy zewnętrzne? Stań sobie na przeciwko jakiejś witryny i sprawdź :)

 

Sprawdzałem i nie świecą w żadnej konfiguracji. Asystenta świateł nie posiadam, być może jak pisze swde w samochodach z tym systemem wewnętrzne soczewki nie są "ślepe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak chcesz mrugnąć długimi to rusza się przesłona w bi-xenonach? Bo kiedyś w E46 do tego służyły właśnie wewnętrzne lampy H4/H7

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje przesłona i wtedy zaczyna świecić jakby górna połowa bańki, oczywiście widać to tylko na jakiejś pionowej powierzchni przed samochodem, bo patrzàc bezpośrednio w reflektor można zaobserwować tylko że świeci mocniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.