Skocz do zawartości

Vaporr -->> e92 335is 437KM 603Nm


Vaporr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najbliżej był piotres wychodzi na to bo ostatecznie jest 437/603 :) było pare koni więcej 44x ale odeszło pare koni żeby skrzyni nie obciążać

RL 9,26s 100-200 mierzony przez Krystiana z TC ,kilka pomiarów było po 9,3 kazdy

 

Auto podaje mocno, miota tym muszę się przyzwyczaić :) szczerze to nie wyobrażam sobie takim autem na tylną oś jezdzić z większą mocą

 

http://i68.tinypic.com/29d9vn9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest bardzo dobrze :D , teraz pierwszy mod to hamulce bo takie ori 335i/d to ja mam założone w 118d :D

Teraz poważnie , Jacek musisz zainwestować w hamulce bo jazda będzie robić się niebezpieczna :)

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej był piotres wychodzi na to bo ostatecznie jest 437/603 :) było pare koni więcej 44x

 

Zawsze dobrze wypadam w takich zgadywankach :mrgreen: jakby została ta mapa na 444 to już wogóle :D .

 

Paliwo było 95 czy 98 ?

 

Do jakiej prędkości miga trakcja :mrgreen: ?

 

Do tych stożków dobrą robotę robiły by jeszcze łapacze powietrza zza nerek (np. Cyba scoops).

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mock dzięki, no faktycznie te 437km praktycznie bezproblemowo udało się zrobić, mam ten sam setup wgrany co truskawa :)

 

its77 zgadza się, rozpędza się to żwawo ,oj wariat się zrobił z tego auta :)

 

swiroman84 dzięki..a co do trakcji to teraz są letnie 265 Michelin :)

 

freakishear jest przepaść, przy dodaniu gazu do końca trzeba dobrze trzymać kierę prosto żeby nie zniosło z drogi

 

piotres zgadza się ,nie mam air scoopes które ma truskawa ,stąd te 15km różnicy może być :P paliwo 98, trakcja różnie chyba tak do 100miga zależy od drogi ale mam dobre opony ,na gorszych pewnie byłaby masakra

 

powiem jedno, frajda z jazdy jest nieporównywalna do serii czy pomodzonego 335d :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając okazję prowadzić e92 335i a manualu niby 385 KM byłem wrażeniami z jazdy usatysfakcjonowany, ale takie +430 KM to dla mnie już trochę abstrakcja :D .

Układ hamulcowy przód koniecznie do zmiany ........... jak to wszystko można tłumaczyć :mrgreen: BMW :arrow: Będziesz Mógł Wydawać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie no z geometria jest ok, była robiona

Czasem po prostu na niektórym asfalcie klei lepiej a na niektórym gorzej :)

Przykładowo tutaj nawet przy 80 nie mrygnęła trakcja ale dlatego że ruszyłem z 3biegu i 4000 obr a nie 5000-6000

RL 100-200 9,27 zmierzone przez TC po strojeniu, a licznikowo jakieś 8

Ciężko ogarnąć taki pomiar samemu. Na filmiku powinienem pewnie zmieniać łopatkami przy 6000 bo z wykresu widać że max moc jest wtedy a przy 7000 już tylko 410 koni

 

Turbiny seria. Truskawa czekam aż zmienisz je u siebie i przetrzesz szlaki, póki co uważam że nie warto tego robić bo ciężko będzie jeszcze większą moc przenieść na asfalt bez 4x4 a ryzyko potencjalnej awarii wzrośnie nie mówiąc już o $$$ :D

 

 

http://i68.tinypic.com/29d9vn9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe ile jest w stanie wytrzymać skrzynka rozdzielcza :) 335i nawet grubo zmodzona chyba nie ma aż tyle momentu żeby ja zmielić? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na filmiku jak wskazówka spada z poziomem paliwa :mrgreen: :mrgreen:

 

bystre oko masz :) owszem wir się zrobił, tzw. efekt korkociągu :D ale w mieszanym tragedii nie ma

 

zielony90 600niuta dla tej skrzyni to niewiele, nie zauważyłem najmniejszej różnicy w działaniu skrzyni

 

Jeśli ktoś chce mieć części z 335is u siebie to jest niepowtarzalna okazja, zalegają mi na półkach:

 

ICek ori

Opony lato 2szt ,nie runflaty 255/30/19 DOT 2016 Hankook stan żyleta

Stożki dolotowe 2 szt. FTP z UK

Katalizatory

Nerki srebrne

Części od przedniego zderzaka halogeny i inne plastiki

Oryginalny dolot z isa

 

Jak coś to pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony90 600niuta dla tej skrzyni to niewiele

 

cytat z oficjalnego biuletynu BMW:

 

Jetzt sind die Vorzüge des Doppelkupplungsgetriebes erstmals auch unter höheren Leistungsanforderungen sowie in Kombination mit Hinterradantrieb und Triebwerken mit erhöhtem Drehzahlniveau umsetzbar. Die Sport-Automatic mit Doppelkupplung ist auf Motordrehzahlen von bis zu 9.000 min–1 sowie Drehmomenten von bis zu 600 Nm ausgelegt und daher in idealer Weise auf den Charakter der drehfreudigen Reihensechszylinder-Motoren von BMW abgestimmt

 

czyli max 600 Nm dla tej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dokładnie. to 600nm to dla Januszy,żeby było 1000% bezpiecznie. spokojnie zniesie większe obciążenia,tym bardziej,że nikt nie jeździ cały czas na max momencie. pozazdrościć tej skrzyni! reszty również oczywiście ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe info ,tym bardziej jestem spokojny jak mam tylko 600

w 335d skrzynia była oficjalnie do 650Nm a 819 ładnie znosiła

 

Ta jednosprzęgłowa, która jest w 335d wytrzymuje więcej niż dkg w is.

 

 

to 600nm to dla Januszy,żeby było 1000% bezpiecznie

 

Dla Januszy to jest program BMW Performance, który w zwykłym 335i z 400Nm robi 430Nm. Wartość 600Nm to juz naprawdę duży przeskok.

 

Poczytajcie sobie niemieckie fora BMW, chłopacy pisali że robili ponad 600Nm i podczas regularnych sprintów na 1/4 mili zostawiali skrzynię na asfalcie.

 

Widziałeś w jakim zakresie Vaporr ma moment obrotowy zbliżający się do wartości max od 2800 do 5000, to nie popierdółka, która budzi się od 1750-2000. Skrzynia jest obciążana w szerszym zakresie.

Edytowane przez B-T-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, przestań

przecież mieszcze się w granicy 600Nm od inzynierow z BMW wiec no problem

A wogóle to is ma seryjnie 450Nm a po wlaczeniu overboost 500 (zwykle 335i ma 400) to te 100Nm więcej to pikuś

Truskawa ma 623 i jeździ jużna takim setupie dłuuugo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: przecież nie przejmuj się tym co piszę, najważniejsze jest to że jesteś świadomy i wiesz jak obchodzić się z autem. Dla mnie możesz zrobić nawet 700Nm :cool2:

 

Przytaczam tylko info jakie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam oleju zakupionego i polecanego przez gorika z Mautoczesci Legionowo Motul 5w40

uważam że gość zna się na rzeczy i nie kombinuję z innymi olejami, skoro mówi że taki jest ok do tego auta to mi wystarczy

https://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-clean-5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.