Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

no trzeba mieć dużo samozaparcia i cierpliwości , żeby przejechać 99% dystansu na ecopro , z takimi prędkościami  w dieslu zapewne byłoby spalanie na poziomie 3,x l na 100 km 😁, czysto teoretycznie sam osiągnąłem 4,1 ale cierpliwości już nie miałem mimo cały czas spadającego zużycia aby taką jazdę kontynuować 😆

Edytowane przez Woytas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy jeździłem na eco pro i gdy droga jest w miarę pusta, to jazda jest dokładnie taka sama jak na innych trybach.

Tempomat, utrzymanie pasa ruchu z DAP i nie czuję żadnej różnicy, auto jedzie.

Chociaż sam przyznam, że jazda typu 120 na A jest super ekonomiczna, ale nudna jak flaki z olejem. Nawet żona narzeka, że wolno jedziemy 😛

Edytowane przez durin90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wynik 👍 . Ja teraz w weekend byłem w Ostrawie M440i  i w dwie strony razem ok. 600km i też jechałem w Eco (było dość ślisko ), to mój wynik to 7,6 czy 7,7 jakoś tak. Średnia prędkość coś około 80km/h. Byłem też ciekaw czy zrobię  tą trasę na jednym zbiorniku, ale na luzie , zostało jeszcze paliwa na ok. 160km. 

Tak , że 6,2 to dużo samozaparcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

540i xdrive Touring w trybie sport 11-13l w trasie, w mieście do 15l... Trzeba strasznie delikatnie jeździć żeby palił mniej. Najmniejsze spalanie około 9,5l w trasie ale jazda strasznie męcząca i baaaardzo delikatnie. Wystarczy troszkę mocniej używać gaz i spalanie rośnie bardzo szybko... Mild hybrid i wyłączanie co chwilę silnika jakoś mnie nie przekonuje i cały czas jeżdżę w sport individual.

 

Edytowane przez maciekszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.