Skocz do zawartości

Nagłośnienie w BMW G30


WASI

Rekomendowane odpowiedzi

A czy w końcu można ustawiać EQ osobno dla radia i osobno dla mediów/muzyki z innych źródeł? Bo wiadomo, że jednak inaczej trzeba podbić basy/wysokie tony przy słabym radiu FM, niż przy dobrej jakości pliku lub płyty CD...


No i z tym przełączaniem z kierownicy w trybie losowym/shuffle to trochę lipnie, bo ja prawie zawsze robię 'shuffle'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety nie da się ustawić EQ oddzielnie.

Jedno ustawienie na każde źródło.


Też byłem rozczarowany tym przełączanie, w poprzedniej serii 3 był przycisk i było wygodniej. Tu jest rolka i przewijasz a następnie musisz wcisnąć aby wybrać dany utwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie sterowanie gestami, to utwór najłatwiej zmienić na kolejny, losowy właśnie za pomocą gestów (V). :)

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, gesty działają bardo sprawnie. Do przerzucania utworów, odbierania rozmów i ich odrzucania, w moim przypadku jest to najlepsze rozwiązanie.

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze wypróbowałem wszystkie ustawienia jakie wrzuciliście, ale przy żadnym ten zestaw H&K nie gra tak jak w moim poprzednim F10. Tam dźwięk był strasznie „czysty” i głęboki zarazem. Tutaj gra tylko poprawnie jak dla mnie.

W dodatku nie wiem czy to wina mojego telefonu czy idrive, ale ciagle są jakieś zawiechy (opóźnienie w przełączaniu, brak pokazywnia tytułów lub zdjęć okładek albumów). Słucham ciagle spotify i raz muszę przełączać na aplikacje a raz na urządzenie bluetooth żeby działało poprawnie. Nie ma znaczenia czy utwór jest ściągnięty na telefon czy leci on-line.

Tez tak macie? Jak temu zaradzić? Ma ktoś jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traćcie nadzieii.

Jest ustawienie które zmienia bardzo ten sprzęt .Wydaje się że te ustawienia przestrajają ale na spokojnie dajcie rozegrać się tym głośnikom.

Podaje i dajcie znać-

Basy i wysokie na 0

100 minus 6

200 minus 7

500 minus 7

1 minus 7

2 minus 6

5 minus 3

10 plus 5


Pro wyłączony

Pozdrawiam aris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

U mnie z Androidem 8 samochód nie widzi biblioteki na telefonie. Jak wybiorę utwór z telefonu to gra ale nic więcej na ekranie nawigacji nie widać.

Przy podłączonym ajfonie widzę cała bibliotekę na wyświetlaczu nawigacji i mogę po niej szperać jak w tej na twardym dysku.

Jakieś sugestie może co robię źle ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze wypróbowałem wszystkie ustawienia jakie wrzuciliście, ale przy żadnym ten zestaw H&K nie gra tak jak w moim poprzednim F10. Tam dźwięk był strasznie „czysty” i głęboki zarazem. Tutaj gra tylko poprawnie jak dla mnie.

W dodatku nie wiem czy to wina mojego telefonu czy idrive, ale ciagle są jakieś zawiechy (opóźnienie w przełączaniu, brak pokazywnia tytułów lub zdjęć okładek albumów). Słucham ciagle spotify i raz muszę przełączać na aplikacje a raz na urządzenie bluetooth żeby działało poprawnie. Nie ma znaczenia czy utwór jest ściągnięty na telefon czy leci on-line.

Tez tak macie? Jak temu zaradzić? Ma ktoś jakiś patent?

 


Mam dokładnie to samo... po jakimś czasie trochę się wygrzeją te głośniki ale wciąż im daleko do HK z f10... Nie wiem jak to możliwe, co za idiota się pod tym podpisał :mad2:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a porównajcie sobie na HK muze w 320 bps a nie 128bps. Różnica jest znaczna szczególnie jak się zaczniecie bawić ustawieniami. 192 bps jak dla mnie to "złoty środek".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a porównajcie sobie na HK muze w 320 bps a nie 128bps. Różnica jest znaczna szczególnie jak się zaczniecie bawić ustawieniami. 192 bps jak dla mnie to "złoty środek".

 

Chodzi o jakość muzyki? Używam spotify na "wysoka jakość". Można jeszcze coś zmienić ?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielam pytanie. chodzi o prędkość odtwarzania? W spotify możesz ściagnąć utwór w najlepszej jakość na tel.

Pytanie tylko czym różni się odtwarzanie za pomocą aplikacji Spotify w iDrive a czym różni się odtwarzanie przez telefon? Przecież i tu i tu muzyka idzie przez bluetooth prawda? Różnica tylko polega na korzystaniu z biblioteki itd?

Polecam również w samej aplikacji (spotify) wejść i ustawieniach-> odtwarzanie-> korektor dźwięku wybrać sobie najlepiej pasujące ustawienie, nieco poprawia jakość niezależnie od ustawień na EQ w iDrive. Ja np ustawiłem sobie podbicie sopranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie w czym głównie jest problem z tym dźwiękiem ? Mało basu - tutaj receptą jest wymiana głośników pod fotelami

 


Bas jest słabszy niz w F10, a główny problem moim zdaniem to to, że dźwięk jest "płytki". W F10 grało zewsząd tak głęboko, a tutaj gra ewidentnie z przodu i dodatkowo płytko... :mad2:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielam pytanie. chodzi o prędkość odtwarzania? W spotify możesz ściagnąć utwór w najlepszej jakość na tel.

Pytanie tylko czym różni się odtwarzanie za pomocą aplikacji Spotify w iDrive a czym różni się odtwarzanie przez telefon? Przecież i tu i tu muzyka idzie przez bluetooth prawda? Różnica tylko polega na korzystaniu z biblioteki itd?

Polecam również w samej aplikacji (spotify) wejść i ustawieniach-> odtwarzanie-> korektor dźwięku wybrać sobie najlepiej pasujące ustawienie, nieco poprawia jakość niezależnie od ustawień na EQ w iDrive. Ja np ustawiłem sobie podbicie sopranów.

 

Wychodząc z założenia, że zawsze idzie przez bt, to w ogóle szkoda fatygi. Bt będzie wąskim gardłem i zawsze przez swoje ograniczone możliwości wpłynie na spadek jakości. Być może stąd też są problemy z jakością systemu h/k - może źródło jest o zbyt niskiej jakości.

Nie wiem jak to jest ze spotify, ale jeśli idzie przez bt to też w mojej ocenie lipa. W aplitunerze w domu mam funkcje spotify connect i wówczas telefonem tylko steruję, a sam streaming odbywa się bezpośrednio prze ampli po lan/wifi.

Pamiętajcie też o głośności w telefonie i korekcji dźwięku ustawionej w samym telefonie niezależnie od aplikacji spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artic basów jest sporo, chodzi o czystość/jakość/głębie. Po prostu zdecydowanie gorsze niż w F10.

Ryb55 no właśnie o to pytam bo w iDrive masz wgraną aplikacje Spotify i możesz wybrać pomiędzy odtwarazaniem przez nia i przez urządzenie bluetooth (telefon). Tylko nie wiem na jakiej zasadzie ta aplikacja działa...

spróbuje jeszcze puścić muzę przez kabel, może to coś da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Spotifya to powiem szczerze... jakość muzyki puszczanej nawet przy najwyższych ustawieniach na telefonie jest... delikatnie mówiąc średnia. Dźwięk jest mocno spłaszczony i cichy. Ale to jest po prostu ogólny problem jakości Spotifya. Jak się podepnie pod bluetooth pod jakikolwiek porządne nagłośnienie, to jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeszcze wracając do samej aplikacji w iDrivie, no to cóż rzec, nie jest to 21 wiek i nie tego się spodziewałem - ma się listę utworów z aktualnej playlisty i tyle. W związku z tym ostatnio odkurzyłem moje stare płyty i zgrałem je na ten fabryczny dysk w aucie - I TO JEST JAKOŚĆ! Wtedy w aucie ma się małą salę koncertową i czuje się za co się zapłaciło. Proponuję, każdemu kto jeszcze nie testował klasycznych płyt CD zrobić sobie mały test, choćby na próbę. Ale wracając do Spotifya, ja za to mam jeszcze z nim taki problem, że nie chce się automatycznie włączyć po podłączeniu. Mam Samsunga S9, wcześniej miałem S7 i było podobnie, choć czasem potrafił załapać. Myślałem, że coś jest nie tak z programem/autem, ale ostatnio moja dziewczyna podpięła Sony ZX1 i o dziwo z nim nie ma żadnych problemów. Łączy się od razu i Spotify gra bez robienia czegokolwiek na telefonie. Żeby było śmiesznie Yanosik wykrywa samochód i włącza się od razu i wyłącza po zerwaniu połączenia a dedykowana aplikacja Spotify tego nie potrafi :( Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale wracając do Spotifya, ja za to mam jeszcze z nim taki problem, że nie chce się automatycznie włączyć po podłączeniu. Mam Samsunga S9, wcześniej miałem S7 i było podobnie, choć czasem potrafił załapać. Myślałem, że coś jest nie tak z programem/autem, ale ostatnio moja dziewczyna podpięła Sony ZX1 i o dziwo z nim nie ma żadnych problemów. Łączy się od razu i Spotify gra bez robienia czegokolwiek na telefonie. Żeby było śmiesznie Yanosik wykrywa samochód i włącza się od razu i wyłącza po zerwaniu połączenia a dedykowana aplikacja Spotify tego nie potrafi :( Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

 

Powelt zajrzyj tutaj, po zmianie ustawień na starszego Bluetootha apke włącza odrazu.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=339676

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby bolączką na całe zło było Spotify? Dziś zgram muzę w najwyższej jakości na USB i dam znać czy jest różnica.

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.