Skocz do zawartości

opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (G30, G31)


grzybekm

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie do wymiany wtryskiwacz paliwa. Przy okazji zgłosiłem problem z panelem wyboru trybów jazdy, te guziki działały jak chciały, po wciśnięcie trybu Sport włączał się Eco itp. W zastępczaku działa to wszystko idealnie więc mają zrobić jakąś aktualizację oprogramowania w moim egzemplarzu i zobaczymy czy pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Spokojnie, to musiała być jakaś wada danej sztuki wtryskiwacza, jeśli stałoby się to przy np. 50-70 tyś km to już gorzej ale przy takim małym przebiegu to jednak nie problem. Edytowane przez maciekszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do wymiany wtryskiwacz paliwa. Przy okazji zgłosiłem problem z panelem wyboru trybów jazdy, te guziki działały jak chciały, po wciśnięcie trybu Sport włączał się Eco itp. W zastępczaku działa to wszystko idealnie więc mają zrobić jakąś aktualizację oprogramowania w moim egzemplarzu i zobaczymy czy pomoże.

 

skumulowalo się trochę tych awarii u Ciebie :duh:

dodatkowo przeraża fakt, że przy tak niskim przebiegu.. :duh:


moze to tylko złe DOBREGO początki


daj znac czy w ASO ogarneli auto

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to musiała być jakaś wada danej sztuki wtryskiwacza, jeśli stałoby się to przy np. 50-70 tyś km to już gorzej ale przy takim małym przebiegu to jednak nie problem.

 

Tez mi tak powiedzieli, nawet tego nie rozbieraja tylko odsylaja do fabryki. Wiem tylko, ze wyskoczyla im informacja do wymiany wtryskiwacz cylindra nr 8, nowy ma byc w poniedzialek a montaz ma zajac 2-3 godziny. Pytalem czy moglo to wyniknac z niewlasciwego uzytkowania ale serwis stwierdzil, ze to nirmozliwe i jak narazie jedyny przypadek.

Z ciekawostek, dzisiaj uslyszalem ze klient wzial im M5 na jazde probna i rozwalil zderzak. Maja konfiguracje za 750 tys. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas mycia na myjni bezdotykowej zauważyłem dwie dziwne rzeczy:

1. Woda przecieka przez górne uszczelki drzwi nad oknami i dostaje się na taki „zamsz” za uszczelką. To nie są jakieś duże ilości, ale są. Czy ktoś zauważył coś podobnego?

2. Auto podczas mycia karcherem co chwile mi się otwierało i zamykało. Oczywiście sprawdziłem czy to nie przez kluczyk. Woda pod ciśnieniem tak działa na dostęp komfortowy? Ktoś miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas mycia na myjni bezdotykowej zauważyłem dwie dziwne rzeczy:

1. Woda przecieka przez górne uszczelki drzwi nad oknami i dostaje się na taki „zamsz” za uszczelką. To nie są jakieś duże ilości, ale są. Czy ktoś zauważył coś podobnego?

2. Auto podczas mycia karcherem co chwile mi się otwierało i zamykało. Oczywiście sprawdziłem czy to nie przez kluczyk. Woda pod ciśnieniem tak działa na dostęp komfortowy? Ktoś miał coś podobnego?

 

mam punkt 2. podczas każdego mycia. Powiem więcej, dwa razy otworzył mi się sam bagażnik podczas mycia... Czekający za mną mieli niezły ubaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zgłaszał już to w ASO? Jak byłem na myjni ręcznej i nie stałem obok auta (auto było otwarte i mył je pracownik myjni) nic takiego się nie działo. Tak wiec przypuszczam, ze musi to być reakcja na strumień wody pod ciśnieniem i bliskości kluczyka...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszcZelek - tak byc nie powinno... ta niby zamszowa sluzy do wygluszenia auta i jak ci sparcieje zamoknie czy co ona ma robic to bedzie tedy przechodzil halas do wnetrza auta... ona maja byc zawsze suche i nawet najmniejsza ilosc wody im szkodi. Nawet jak je czyscisz to uzywa sie szczoteczki do siersci albo kompresora. Jesli w aso powiedz ze jest ok to pilecam minimum sonaxa w sztyficie do uszczelek ale smaruj palcem bo inacze wszystko sie upierdzieli.

A najlepiej kupic to i do konca zycia Ci starczy;Dhttp://sklep.swissvax-detailing.pl/index.php/interior/guma/seal-feed-250ml.html ale raczej przy tych temperaturach cos zle spasowali bo np w x6 zawsze mam suche i nic nie przechodzi dalej


Co do otwierania to typowo jest szczegolnie jak woda jest super zimna lub ciepla ze szaleje caly czas. Najlepiej klamki oplukac na szybko i potem jest spokoj albo kluczyk w srodku ale mi sie raz probowal zamknac dziad nawet tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Komfortowy dostęp" po co to komu -nigdy tego nie zamawiałem i na pewno w przyszłości nie zamówię. Powód:


1.Jak piszecie problemy podczas mycia auta-komedia

2.Bezpieczeństwo,co bardziej rozgarnięty złodziej,może włamać sie do samochodu

3.Kolejny duperel który kosztuje a tak naprawdę tylko przysparza ból głowy i niepewność.....auto zamknięte czy nie :duh:


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak auto nie ma dostępu komfortowego to już złodziej go nie ukradnie? :mad2: :duh:

Widocznie kolego nie miałeś dostępu komfortowego z prawdziwego zdarzenia stąd twoje negatywne wnioski na ten temat.

Jeśli chodzi o mycie wystarczy włożyć kluczyk do środka auta.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oczywiscie serwis rozkłada rece..

:duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak auto nie ma dostępu komfortowego to już złodziej go nie ukradnie? :mad2: :duh:

Widocznie kolego nie miałeś dostępu komfortowego z prawdziwego zdarzenia stąd twoje negatywne wnioski na ten temat.

Jeśli chodzi o mycie wystarczy włożyć kluczyk do środka auta.


Pzdr

 

Miałem to zrobić, ale obawiałem się czy auto nie zamknie się samo.


Nie zamyka się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze to troche adrenaliny podczas mycia auta :wink:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze to troche adrenaliny podczas mycia auta :wink:

 

Z kluczykem w srodku sie nie zamknie, nie raz juz probowalem bezskutecznie zamknac auto i okazywalo sie, ze kluczyk mam w srodku :) Moj cudowny klucz to ten z wyswietlaczem wiec prawie zawsze go wyciagam z kieszeni, niestety tylko on pozwala parkowac zdalnie auto a bez tego u mnie ani rusz wiec jest to moj krzyz, ktory bede musial dzierzyc przez kolejne 3 lata w kieszeni. BMW, jako jedyne chyba, nie dodalo opcji parkowania do aplikacji w smartfonie bo nikt by tego obciachowego badziewia z ekranikiem nie bral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może ci się zamknąć z kluczem w środku, skoro masz dostęp komfortowy. Chyba, że w tym czasie trafi się jakaś awaria, ale to raczej jednostkowe przypadki.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.