Skocz do zawartości

opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (G30, G31)


grzybekm

Rekomendowane odpowiedzi

....

W BMW byłem 3 razy i za każdym mówią ze czujniki są tak mega unowocześnione, ze wychwytują spaliny itp.......

 

no to chłopie sobie kupiłeś zabawkę. W lekką mgiełkę albo mżawkę lepiej nawet nie wyjeżdżaj z domu. Sądzę, że musisz uważać również aby jakiś snop światła z innego auta nie wchodził w pole czujników, bo może być problem.

O tych kosmicznych teoriach, które nieraz się słyszy w ASO to książkę można byłoby napisać. :roll:

A jeśli to prawda co powiedzieli to nic tylko :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam takie pytanie głupie :)

Wariują u mnie czujniki parkowania. Cofam, pika i pokazuje ze mam przeszkodę a na kamerze widzę, ze nic nie mam :)


Na początku wariowały wszystkie czujniki, po zmianie oprogramowania tylko z tylu, najczęściej środkowe.


Przy włączonym systemie zatrzymywania samochód staje dęba pomimo braku przeszkody :)


W BMW byłem 3 razy i za każdym mówią ze czujniki są tak mega unowocześnione, ze wychwytują spaliny itp.


Pogoda przy takich sytuacjach była idealna np. W piątek, sobotę :) ciepło, brak deszczu czy śniegu itp. Samochód wyczyszczony w salonie


Czy ktoś ma takie sytuacje?

 

Mam to samo, nie mogę spokojnie wjechać tyłem pod dom bo auto staje dęba - wjeżdżam tyłem przy wyłączonych systemach za które zapłaciłem :mad2: , ale do ASO wybiorę się na wiosnę żeby nie było ze auto brudne , śnieg albo coś .... daj znać jeśli naprawią to u Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać czy macie problemy z zamykaniem auta przez dotyk klamki jak jest brudna lub jak jest mokro?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie głupie :)

Wariują u mnie czujniki parkowania. Cofam, pika i pokazuje ze mam przeszkodę a na kamerze widzę, ze nic nie mam :)


Na początku wariowały wszystkie czujniki, po zmianie oprogramowania tylko z tylu, najczęściej środkowe.


Przy włączonym systemie zatrzymywania samochód staje dęba pomimo braku przeszkody :)


W BMW byłem 3 razy i za każdym mówią ze czujniki są tak mega unowocześnione, ze wychwytują spaliny itp.


Pogoda przy takich sytuacjach była idealna np. W piątek, sobotę :) ciepło, brak deszczu czy śniegu itp. Samochód wyczyszczony w salonie


Czy ktoś ma takie sytuacje?

 

z tą historią że czujniki wychwytują spaliny to popłyneli w ASO

masakra :duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie u mnie już pierwsze awarie :


- Niemiłosiernie skrzypiący dach

- Nawigacja się restartuje po ok 30m



Ps. czy ktoś wymieniał klocki poza ASO, i kasował inspekcje? U mnie już 50kkm i już 3 klocki poszły do samochodu, tym razem poza ASO ( czujnik ori ) i inspekcji nie da sie skasować z poziomu deski rozdzielczej, ani też programem Boshowskim.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klockach w F10 robiłem +- 30kkm, tutaj 26, styl jazdy raczej w miarę normalny, z tym, że mało w trasie i z tego właśnie wynika taka ilość km a nie inna. Druga sprawa, że na klockach które zdejmowałem, spokojnie jeszcze te 5kkm bym zrobił.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niestety u mnie pierwsze usterki. Po założeniu kół letnich padł czujnik ciśnienia.

Druga rzecz, bardzo denerwująca - po otwarciu drzwi nie wyłącza się radio i nie odblokowują się zamki w pozostałych drzwiach. Usterka nie występuje za każdym razem. W serwisie na razie nie znaleźli przyczyny. Muszę zostawić auto na dłużej :(

Ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak zbyt szybko otworzysz drzwi, w zasadzie w momencie gaszenia silnika to może mieć miejsce taka sytuacja, że nie wyłączy się radio.

Przynajmniej ja takie coś zaobserwowałem.


Możesz wyłączyć zamykanie drzwi po ruszeniu i nie będzie problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja M550i dziś jeździ tak :(

Najpierw informacja o zmniejszeniu mocy i konieczności odwiedzenia serwisu (z pomarańczowym kluczykiem w tle), później jakies wibracje od silnika a na koniec automatyczne zaciąganie hamulca przy próbie jazdy do tyłu. Na szczęście wdrapała się na lawete. Czekam na jakieś info ale ze względu na długi weekend pewnie poczekam do poniedziałku. Zastępczak już w drodze (ponoć też nowa 5-ka), laweta dotarła 30 min.od zgłoszenia do BMW assistance łączone z samochodu.


Hugl6w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja M550i dziś jeździ tak :(

Najpierw informacja o zmniejszeniu mocy i konieczności odwiedzenia serwisu (z pomarańczowym kluczykiem w tle), później jakies wibracje od silnika a na koniec automatyczne zaciąganie hamulca przy próbie jazdy do tyłu. Na szczęście wdrapała się na lawete. Czekam na jakieś info ale ze względu na długi weekend pewnie poczekam do poniedziałku. Zastępczak już w drodze (ponoć też nowa 5-ka), laweta dotarła 30 min.od zgłoszenia do BMW assistance łączone z samochodu.


Hugl6w.jpg

 


Jaki przebieg?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie wyłącza się radio przy otwieraniu drzwi, trzeba gdzies wybrać taka opcje w menu?

 

Tak, jest taka opcja w menu w ustawieniach samochodu, ustawieniach drzwi


tVgEkYM.jpg

 

Maciek u mnie to nie działa. Ta funkcja jest według opisu odpowiedzialna za wyłączanie samochodu a nie radia...

Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy już pisali po wyłączniu silnika trzeba poczekać 1-2 sekundy przed otwarciem drzwi.

Wtedy po ich otwarciu radio się wyłączy. W innym przypadku trzeba zamknąć auto lub wyłączyć ręcznie naciskając pokrętło regulacji głośnością. Tak to działa u nas w 2xG30 i G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tomek tkwiat pisał o wyłączeniu radia i odebrałem to jako właśnie wyłączenie całego idrive, zegarów itp.

Czyli defacto wyłączenie samochodu z trybu "czuwania" w którym masz włączone radio :)

Może używasz start stop wtedy może inaczej to działa, chociaż zalecam wyłączenie tej pro ekologicznej opcji...

Można w naszych G3x zaprogramować kompa aby pamiętał ostatnio wybrany tryb start stop, ustawiasz wtedy raz na wyłączony i już nie będzie Wam przeszkadzała ta piękna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.