Skocz do zawartości

Koło zapasowe / dojazdówka w bagażniku e9x


paweltop1984

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam 318d i 16" pasuje idealnie, tez sie zastanawiałem kiedys, bo mam koła 17". Koszt podnosnik + koło w granicach 130-150 zł :)

 

Nie jest ważne jakie masz felgi (możesz mieć nawet 20"), ważne jest jakiej wielkości masz tarcze hamulcowe. Drugi problem jest taki, że nie wszystkie dojazdówki są jednakowe (mam na myśli offset felgi). Niektórzy koledzy pisali w innych wątkach, że 16' nie zawsze pasują na przód, ale nie słyszałem by nie pasowały na tył. Zatem są dwa wyjścia kupić dojazdówkę 17' (znacznie droższe i trudniej znaleźć), lub w razie potrzeby gdy kapeć jest z przodu najpierw zamienić tył na dojazdówkę, a potem zdjęte tylne koło założyć na przód. Trochę kombinacji, ale statystycznie robi się to raz na kilka lat, a zatem nie ma bólu. Przy zakupie radzę dokładnie dopytać o rok produkcji opony. Bardzo dużo oferowanych np na allegro dawno przekroczyło wiek 10 lat. W razie potrzeby może się okazać, że strzeli na pierwszym wyboju. Nie powinno się kupować starszych niż 5 lat, bo przecież ma służyć nam jeszcze kilka kolejnych lat. Dokupienie samej opony jest prawie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • Członkowie klubu

Witam

 

Już ze 2 godziny przeglądam forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie:

 

W E91 które właśnie kupiłem, poprzedni właściciel zmienił run flaty na zwykłe opony i dokupił dojazdówkę.

Moje pytanie jest takie, czy da się to dodatkowe koło wrzucić pod podłogę w bagażniku? Albo inaczej: czy da się wymienić ten szary schowek (wnękę) na taką jak np w E46, żeby była normalna dziura na koło zapasowe? Przerabiał to już ktoś z Was może? :roll:

 

Bagażnik w E91 nie jest jakoś przesadnie dużych rozmiarów, a jak się jeździ z dzieckiem to często przydaje się w całości... :wink:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazdówka 17' która kosztuje nie mało. 16 nie wejdzie bo zacisk jest za duży. Z podłogą raczej się nic bez cięcia/spawania nie wykombinujesz.

można by pomyśleć o jakimś pokrowcu i za tylne siedzenie przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dojazdówkę razem z dystansami mam od poprzedniego właściciela.

 

Jak tylko tutaj napisałem to znalazłem informację, że da się (lub dało się) kupić w ASO zestaw dojazdówka + wkładka styropianowa + lewarek do BMW E60 za jakieś 700 zł.

viewtopic.php?f=73&t=209001#p1882775

 

W takim razie zadzwonię na Narbutta albo gdzieś i zapytam czy jest takie coś do E91.

 

Znalazłem też na Realoem że do E91 przed liftem była wanna bagażnika o takich dosyć regularnych kształtach, nr katalogowy 51470402411. Niestety nie podają tam wymiarów, więc nie wiem czy wejdzie do niej dojazdówka.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten numer co podałeś to nie jest wanna pod podłogę, a wypełnienie bagażnika. Wkładasz to do bagażnika i nie brudzisz wykładziny. Mam E90 i niestety już od pierwszych modeli BMW zrezygnowało z zapasu, na koszt zestawu naprawczego.

https://www.parts.com/index.cfm?fuseaction=store.morePartInfo&PartID=821943&catalogid=4894&keyword=&Title=BMW%20Accessories-Luggage-Compartment-Tray-%28Sports-Wagon%29-PartNumber-51470402411

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ten numer co podałeś to nie jest wanna pod podłogę, a wypełnienie bagażnika. Wkładasz to do bagażnika i nie brudzisz wykładziny.

No to fatalnie... :(

Miałem nadzieję że to coś takiego jak można kupić do E60 (element nr 12):

https://www.parts.com/index.cfm?fuseaction=store.PartInfo&PartNumber=51477137462&VehicleID=208855&diagram=1912955&Title%3D-WAGON-W%2FO-STORAGE-AREA-PACKAGE-w%2Fo-spare-wheel-INSERT-PANEL

 

 

[EDIT]

Znalazłem na forum że była opcja do E90 włożenia koła zapasowego. Ale wygląda na to że już tego nie można kupić.

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=VB31-EUR---E90-BMW-330i&diagId=51_7040

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

W e9x ciężko coś wykombinować, bo pod podłogą bagażnika umieszczony jest tłumik. Nie da się więc po prostu wymienić wnęki na inną, większą. Ludzie rzeźbią auta żeby upchnąć butlę LPG pod podłogą. Wymagana jest wtedy zmiana tłumika na jakiś mniejszy tuningowy. O ile przy LPG gra jest warta świeczki o tyle przy wnęce na zapas chyba nie bardzo.

Zobacz tu: http://www.e90-forum.de/alternative-kraftstoffe/44585-ausf%C3%BChrliche-umbaudoku-n52-325i-e92-auf-lpg-brc-sequent-p-d-mit-unterflurtank.html

Sam śmigam na zwykłych oponach - mam nadzieję że zestaw naprawczy + assistance wystarczy :)

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Widzę że nie ma wyjścia - będę woził dojazdówkę tylko jakiś sensowny pokrowiec muszę na nią kupić.

Zestaw naprawczy może byłby lepszy, ale nie bardzo mam zaufanie do takich specyfików, a z 1,5-rocznym dzieckiem wolałbym nie stać gdzieś w nocy i czekać na assistance... :roll: Żona by mnie zabiła. :mrgreen:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

w bmw od serii ex nie ma miejsca na koło zapasowe. Fabrycznie auta wyposażane są w opony typu run flat.

Jeśli nie chcesz tego typu opon i koniecznie chcesz mieć zapas w aucie nie pozostaje nic innego jak kupić pokrowiec na koło i wozić je "luzem" w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, wie ktoś może czy koło od E39 podejdzie do E90 jako zapas? Zalega mi w piwnicy a potrzebuje zapasówki.

Wiem że otwór centrujący jest większy ale może nie ma to dużego wpływu na jazdę na krótkich dystansach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.