Skocz do zawartości

Nowe opony


Timac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 449
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja z 2013 nie miala, wprowadzili wymog unijny niedlugo pozniej w listopadzie 2014, od tego momentu wszystkie powinny miec

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

cześć,


Z racji tego, że przez ostatnie dwa sezony zimowe śniegu w mojej okolicy było jak na lekarstwo dość poważnie zastanawiam się nad zakupem opon całorocznych. Pewnie zaraz będą komentarze stać Cię na BMW nie stać Cię na opony... otóż nie w tym problem. Mam nawet felgi 16 na które mógłbym założyć zimówki...Jeżdżę raczej trasy ale te trasy jeśli już "napruszy" śnieg są raczej dość szybko odśnieżane - drogi wojewódzkie/ krajowe.

Opony o których myślę to Pirelli P7 Cinturato All Season 225/45R18 91 V RUNFLAT [posiadają homologację BMW]

Proszę o poważne i rzeczowe komentarze. Z tego co sam wyczytałem opony mają dobrą opinię. Minusem będzie zapewne szybsze zużycie [latem pewnie szybciej będą się ścierały jak opony letnie] i większy hałas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e65lci mam wielosezon nokian weatherproof na zime zalozony.. jest ok

w X3 mialem wielosezon nokian weatherproof bylo bardzo dobrze

w CC ojciec ma michelin crossclimate jest ok ale bardziej latam niz zima natomiast spisuja sie.

nie beda nigdy tak dobrze kleic jak topowe opony ale bym powiedzial tak na 4/5. ja jestem na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, że w Twojej okolicy jak już spadnie śnieg jest zaraz rozjezdżany i go nie ma, możesz pokusić się o takie opony. Jeśli byś mieszkał na wiosce lub w terenach podgórskich gdzie śnieg utrzymuje się dłużej to nie polecam. Na przykładzie ojca i mazdy 6 gdzie były po kupnie w zestawie założone całoroczne continentale wiem, że te opony nie nadają się na warunki zimowe, tj śnieg i lód. Bliżej im raczej do opon letnich. Po przejechaniu jednej zimy ojciec kupił na następny sezon porządne zimówki. Nie wyobrażam sobie jazdy na całorocznych oponach w warunkach zimowych zwłaszcza przy tylnym napędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś we Frankfurcie dali mi w wypożyczalni Leona FR na oponach Goodyear Vector 4season. Masakra przy większych prędkościach na autostradzie, auto myszkuje, w długich łukach czuć że opona jest za elastyczna. Miałem w leciwych Subaru którymi jeździłem po nieutwardzonym opony całoroczne i nawet zimą dawały radę z tym napędem ale prędkości z jakimi jeździłem to maks 120. Generalnie uważam, że opona całoroczna może być dobrym rozwiązaniem do spokojnego poruszania się po w miarę dobrej jakości drogach w dosyć łagodnym klimacie.

Jeśli jednak ktoś szuka możliwości wykorzystania potencjału auta to nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jezdzenia wkolo komina na pewno wiecej nie trzeba, ale wystarczy zimowy wypad w gory, by przekonac sie jak przydatne moga byc dobre zimowki i xdrive.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest to moje pierwsze BMW. Kupiłem je z dość zużytymi oponami RF. Dla mnie komfort jazdy na RF był nie do przyjęcia. I to nie idzie o samą twardość, ale przede wszystkim o jazdę w koleinach. Koszmar! Ćwiczyłem mięśnie lepiej niż na siłowni. Wcześnie w kolejnych Audi zużyłem 3 komplety opon wielosezonowych i teraz na BMW założyłęm Vredestein Quatrac 5 225/45 R18 Y 95 XL na przód i Vredestein Quatrac 5 245/40 R18 Y 97 XL na tył. Ubyło sztywności na szybkich łukach, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam opony wielosezonowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

BMW 435d Xdrive

Przód 225/40 r19 89y

Tył 255/35 r19 92Y

Chciałem zmienić ROF na zwykłe.


Kupiłem opony Vredestein które się różniły indeksem nośności oraz XL

Przód 225/40 r19 93Y XL

Tył 255/35 r19 96Y XL


Po zmianie, przy przyspieszaniu wyczuwałem uślizg skrzyni rozdzielczej Xdrive, więc wróciłem do zestawu zgodnego z tabliczką przy drzwiach.

Na jakie opony muszę zmienić żeby nie było problemów z Xdrive ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tutaj fachowcy, którzy doskonale mają opanowany temat xdrive, ale nie odzywają się na razie :) Z tego co tutaj czytałem, to xdrive jest bardzo wrażliwy na różnice w obwodzie kół na obu osiach. Może to prowadzić nawet do poważnych awarii. Jeśli chcesz coś pozmieniać, to użyj kalkulatorów, które podają jaki obwód ma opona o podanym rozmiarze oraz podają również różnice w procentach i milimetrach liczone od wzorca. Doskonałe narzędzie jak chcesz zmienić rozmiar felgi. Nie jestem pewien czy pomogłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zapytać o opony zimowe do pakietu M (225 + 255 x 18). Czy ktoś ma doświadczenie z oponami Nokian WR D4 (nie RF)? Na papierku wyglądają praktycznie najlepiej z całej konkurencji; ekonomiczne, bdb odprowadzają wodę i co najważniejsze - ciche.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d4-225-45-r18-95-v-xl/206480682

Teraz jeżdżę na fabrycznych Bridgestone Potenza i są mega głośne. Przy 100km/h szum opon jest dla mnie za każdym razem słyszalny i dokuczliwy.


Celowo wybrałem nie RF, bo z doświadczenia wiem, że są wyraźnie cichsze od RF.


Czy macie swoje typy w tych rozmiarach warte polecenia i ciche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zapytać o opony zimowe do pakietu M (225 + 255 x 18). Czy ktoś ma doświadczenie z oponami Nokian WR D4 (nie RF)? Na papierku wyglądają praktycznie najlepiej z całej konkurencji; ekonomiczne, bdb odprowadzają wodę i co najważniejsze - ciche.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d4-225-45-r18-95-v-xl/206480682

Teraz jeżdżę na fabrycznych Bridgestone Potenza i są mega głośne. Przy 100km/h szum opon jest dla mnie za każdym razem słyszalny i dokuczliwy.


Celowo wybrałem nie RF, bo z doświadczenia wiem, że są wyraźnie cichsze od RF.


Czy macie swoje typy w tych rozmiarach warte polecenia i ciche?

 



HANKOOK Winter i*cept evo2 W320 - bardzo ciche, bardzo dobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam blizzaki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.