Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przepraszam, nie doprecyzowałem pytania. Przeczytałem temat ale chodziło i o to czy ten konkrety z tej aukcji ktoś testował i działa. Dlatego zapytałem z tym konkretnym linkiem. Chce go zamówić dzisiaj, a jeśli nie odpowiedzi nie uzyskam zadzwonię tam jutro i zapytam czy posiada te parametry które powinien mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

cU1bq44.png


Problem z adaptacją przepływki... Funkcja nie jest obsługiwana przez btool dla mojego auta, ale czy jest w planach? Diagnostyka i parametry live bezproblemowo ( poza wskazaniem ilości paliwa w baku. Cały czas jest parametr : - 1) :?:

N5H7V4Y.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten adapter https://ccy.pl/pl/sklep/interfejs-obd2-elm327-bluetooth-vgate-detail sprzedający zapewnił że jest PIC18, problem jest taki że btool łączy się jeśli wybiore samochód i silnik ale w live data nie pokazuje nic. Jeśli wybiore silnik automatycznie to nie rozpoznaje ECU. E90 2010 2.0 diesel 184km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ponownie uruchomić telefon, w aplikacji w zaawansowanych ustawieniach połączenia wybierz protokół D-Can. Jeśli nie połączy to adapter do zwrotu.

Ja posiadam taki adapter i działa bez problemu, ale wiele osób ma z nimi pecha.

Aktualnie najtańszym pewnym adapterem będzie Vgate iCar Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupilem ten adapter https://ccy.pl/pl/sklep/interfejs-obd2-elm327-bluetooth-vgate-detail sprzedający zapewnił że jest PIC18, problem jest taki że btool łączy się jeśli wybiore samochód i silnik ale w live data nie pokazuje nic. Jeśli wybiore silnik automatycznie to nie rozpoznaje ECU. E90 2010 2.0 diesel 184km

miałem go i zwróciłem bo połączenie to loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem iCar 2 i działa bardzo dobrze jedyny minus to taki że bez połączenia z telefonem wyłączy się po 30 min. (tak jak jest w opisie) i nie mogę go już włączyć tym przyciskiem tylko muszę go wyciągnąć i jeszcze raz włożyć w OBD. Pojechałem do sklepu na wymianę żeby działał ten włącznik i ku mojemu zdziwieniu i nie tylko sprawdzałem kilka iCar2 ,iCar3,iCar Pro i żaden nie chciał się połączyć z telefonem, tylko ten się łączył bez problemu który kupiłem pierwszy. Dlaczego tamte się nie chciały połączyć nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem iCar 2 i działa bardzo dobrze jedyny minus to taki że bez połączenia z telefonem wyłączy się po 30 min. (tak jak jest w opisie) i nie mogę go już włączyć tym przyciskiem tylko muszę go wyciągnąć i jeszcze raz włożyć w OBD. Pojechałem do sklepu na wymianę żeby działał ten włącznik i ku mojemu zdziwieniu i nie tylko sprawdzałem kilka iCar2 ,iCar3,iCar Pro i żaden nie chciał się połączyć z telefonem, tylko ten się łączył bez problemu który kupiłem pierwszy. Dlaczego tamte się nie chciały połączyć nie wiem

Z jakiej aukcji kupiłeś tego iCar a?

Już sam nie wiem z której aukcji kupić, czy lepiej zaufać szczęści i z dowolnej a ewentualnie zwracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej aukcji kupiłeś tego iCar a?

Już sam nie wiem z której aukcji kupić, czy lepiej zaufać szczęści i z dowolnej a ewentualnie zwracać.

Kup sobie od tego sprzedawcy i nie będziesz musiał odsyłać.

https://allegro.pl/uzytkownik/elektrosektor_pl?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-1-1218

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tam kupowałem , bo wydawały się pewne ale było tak jak pisałem . Obsługa super żadnych problemów z wymianą oddaniem czy udostępnieniem kilku sztuk i sprawdzeniu, bo byłem na miejscu. Także ani ja ani Oni nie wiedzieli co mogło być przyczyną że reszta nie chciała się łączyć :(

A mieli na telefonie program SDPROG PL i łączyły się bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

o kur, ale cena :D 130zł

Ja akurat kupiłem u majfriendów dokładnie z aukcji poniżej - prawie 2 lata temu (wtedy był po 25zł albo wziąłem jako zapychacz koszyka do kuponu, nie pamiętam) działa do dzisiaj z E9x i F31

Pomarańczowy pasek z BT https://pl.aliexpress.com/item/32383340743.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fH9eUpB

Potem znajomym poleciłem

https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-8194134208

Zamówili dwie sztuki, śmigają bez problemów.

Wszystkie wybudzają się przyciskiem.

Edytowane przez Kuj0n

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś bluetooth czy wifi ?

Mój kolega kupił wifi i ja z tego samego linku kupiłem swój i oba działają, wybudzają się przyciskiem.

https://allegro.pl/oferta/oryginalny-interfejs-skaner-obd2-wifi-icar-2-vgate-5589351965

Ja kupiłem bluetooth, działa po wpięciu w OBD tylko tak jak mówię nie chce się wzbudzić przyciskiem po tych 30 min. być może z moim samochodem coś nie tak :(

Edytowane przez poldziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bluetooth, działa po wpięciu w OBD tylko tak jak mówię nie chce się wzbudzić przyciskiem po tych 30 min. być może coś z moim samochodem coś nie tak :(

No tak może to być wina po stronie auta a nie interfejsu, zweryfikuj na innym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie zacząłem korzystać z apki.

Korzystam z tego niebieskiego obd scan c897989230eead1c.jpg i jak na razie hula wszystko cacy - allegro 40 zł?

Wrzucam pierwsze parametry jakie zapisałem po 30 minutowej jeździe w mieście.


77bdf351ae1924dem.jpg

bcbe76507e3ae7f0m.jpg


Motor n52b30 - czy powinienem uaktywnić jeszcze jakieś parametry w aplikacji?

Zaciekawiła mnie zakładka z akumulatorem, naładowanie 58%. Czy to się zwiększa podczas dłuższej jazdy? Bo chyba co chwile podskakiwało o 1 %. Czy po prostu akumulator już jest w połowie życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, chciałbym w tym miejscu podzielić się moją radością z aplikaxji btool. Działa świetnie i ułatwia wiele rzeczy. Dołączam się do licznych podziękowań AUTOROWI apki. Dodatkowo warto nadmienić, że jest On bardzo uprzejmy i cierpliwy w udzielaniu porad. Pozdrawam wszystkich!
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.