Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Męczycie się z tym bluetootem, jak zwykły kabel śmiga jak szalony. Działa z innymi programami. Nie zrywa połączenia. Logi robi idealnie. Ja mam DDE7, jabel K DCAN i to jest super opcja.

 

Niby tak, ale chce skorzystać z btool na androidzie. Chyba, ze te kabelki mają szansę działać z apką. Może jakiś sprawdzony link do kabelka albo BT podrzucicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupujesz przejsciówkę z USB zwykłego na mikro i do tego podłączasz dowolny kabel do diagnozy. Właśnie btool działa najszybciej ze zwykłymi kablami, a nie bluetoothem.

Pierwszy z brzegu kabel kup do swoegi auta z popularnego serwisu aukcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz przejsciówkę z USB zwykłego na mikro i do tego podłączasz dowolny kabel do diagnozy. Właśnie btool działa najszybciej ze zwykłymi kablami, a nie bluetoothem.

Pierwszy z brzegu kabel kup do swoegi auta z popularnego serwisu aukcyjnego.

 

Nie każdy telefon to obsluguje musi byc obsluga otg samsung chodzi u mnie ale juz drugi huawei nie obsluguje chociaz to niby wyzszy model.. takze niektorzy sa skazani na bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czemu przybywanie sadzy w minusowych temperaturach jest zupełnie inna niż w temperaturach dodatnich. Teraz jest zimno a przejechałem już 350km a sadzy dopiero jest 16g gdzie przy temp dodatnich jest tyle już po 100km

 

Tez to zauwazylem jak i czesto zamkniety egr na 5%.Odlacz na moment przepustnice to wyzerujesz sadze i tez inaczej liczy,ogolnie smiem twierdzic ze auto z uszkodzona lub odlacząona przepustnica nie bedzie podejmowalo proby wypalanie dpf nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czemu przybywanie sadzy w minusowych temperaturach jest zupełnie inna niż w temperaturach dodatnich. Teraz jest zimno a przejechałem już 350km a sadzy dopiero jest 16g gdzie przy temp dodatnich jest tyle już po 100km

 

Tez to zauwazylem jak i czesto zamkniety egr na 5%.Odlacz na moment przepustnice to wyzerujesz sadze i tez inaczej liczy,ogolnie smiem twierdzic ze auto z uszkodzona lub odlacząona przepustnica nie bedzie podejmowalo proby wypalanie dpf nigdy

Oczywiście bo klapa przy wypalaniu jest przymykana by podnieść temperatur ę spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Telefon musi obsługiwać OTG, czyli jak wsadzisz przez przejsciówkę pendriva to telefon musi go wykryć.

 

Telefon mam Samsung s8, więc pewnie obsługuje OTG.

Jednak mam problem z wyborem kabelka, bo nie ma jednoznacznych opisów ze zadziała w F11

Pomóżcie proszę.

1. https://allegro.pl/bmw-k-d-can-interfejs-diagnostyczny-inpa-dis-tis-i7417304269.html?reco_id=8eb8a33b-f658-11e8-8d66-246e9680cca8

2. https://allegro.pl/interfejs-bmw-usb-k-dcan-inpa-dis-profesjonalny-i7164684382.html?reco_id=8eb8a33b-f658-11e8-8d66-246e9680cca8

3. https://allegro.pl/bmw-inpa-dis-kabel-k-dcan-seria-e-e46-e39-e60-e90-i7605732204.html


Wiem nie powinienem linkować, ale nic nie reklamuję. Jak ktoś pomoże to usunę bezzwłocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
F11 diagnozuje się po kablu ENET tak że nie jestem pewny czy zadziała kabel który polecają koledzy. Osobiście używam adaptera Carly do połączenia się z F10 i nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie.

Podoba mi się Btool, po proste w obsłudze, ale nie wiem jak z tym będzie w F11 i silniku N47S1. Czy to kabelek czy adapter BT, wszystko jedno. Kupiłbym cokolwiek sprawdzonego i pewnego.

Może autora programu poproszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten z linka poniżej na pewno będzie działał bo jest sprawdzony ale jest droższy od innych.


https://shop.mycarly.com/en/adapter/android-bmw/android-bluetooth-gen-2-adapter-fuer-bmw/a-1017/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na allegro jest ten adapter ale wychodzi jeszcze więcej: https://allegro.pl/interfejs-diagnostyczny-bmw-carly-bmwhat-android-i7410801736.html


Może ktoś kto ma serię Fxx napisze jeszcze jakiego adaptera używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to bardzo. Dzięki za pomoc. Dodam tylko że auto jest z listopada 2011.


03.12

Dziś uzyskałem informacje na priv od kolegów z forum i wygląda na to, że wracamy na 1 stronę postu i kupujemy jak jest napisane przez pawelgawel.

Za pomoc, dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy kasowanie inspekcji zawita do apki? Można mieć nadzieję że niedługo? Również do serii F ?

 

Inspekcje to kasujesz z pozycji zegarów.

Niestety u mnie nie mogę wykasować z pozycji zegarów. Pokazuje mi się napis : Reset niemożliwy. A nie mam dostępu do kompa żeby to wyprostować. A autor apki pisał wcześniej że taka funkcja w apce się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kto ma serię Fxx napisze jeszcze jakiego adaptera używa.

Witam.

Ja używam w swoim F11 silnik N47T adapter OBD SCAN z drugiego zdjęcia na pierwszej stronie i działa choć czasami zrywa połączenie ale dziś zamówiłem adapter na micro USB bo posiadam kabel K+DCan do IST-y więc sprawdzę jak będzie działać na takiej przejściówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też mam problem z aktualizacją od kilku dni ale nie Btool tylko Carly, nawet odinstalowałem aplikację aby zainstalować ponownie i teraz nie mogę jej zainstalować w ogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.