Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszej stronie jest: Btool Expert beta Btool Lite beta

Trzeba kliknąć link > 'Zostań testerem' a następnie zaktualizować apkę. Żeby powrócić do wersji publicznej ponownie link > 'Opuść program', odinstalować i zainstalować ponownie apkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna propozycja ode mnie:


Przydałaby mi się możliwość ciągłego logowania mimo przełączania widoków aplikacji. W tym momencie jak loguję na "Live data" i przełączam na DPF żeby aktywować wypalanie, log się zatrzymuje.


W tym momencie żeby zalogować wszystkie parametry i równocześnie móc po drodzę aktywować wypalanie, muszę dodać wszystkie metryki na widok DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacja skrzyni - super. Za ile mniej więcej można się spodziewać?


Co do szybkiego przyrostu sadzy, mam tak samo. Dpf ostatnio wyciągnięty i czyszczony przez firmę o bardzo dobrej opinii. Zarejestrowana wymiana dpf. brak jakiejkolwiek zmiany. Przed wyjęciem dpf aplikacje (ista, btool) podawały że mam ok 50g popiołu, po wyjęciu i wyczyszczeniu okazało się że było go jakieś 30g.


Ciśnienie wsteczne po długim postoju (nocy) mam minusowe, czyli też jak już tu kilku użytkowników. Coś tu nie halo, ale wierzyć mi się nie chce, że aż tylu użytkowników ma akurat usterkę czujnika ciśnienia lub inną. Za to po dłuższej jeździe i wyłączeniu silnika ciśnienie wsteczne wskazuje 12 -14 hPa (na wyłączonym silniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora .. odnośnie temperatury oleju .. ale rozbieżności w temperaturze występują np zimą olej temperatura 30 stopni a woda 70 stopni po przejechaniu powiecmy 15 km to już tak umownie te km potem olej wiadomo rośnie .. więc to nie tak że to jest temperatura wody ... Ale wpisując na internecieczujnik temperatury oleju do BMW E90 itd nie znajduje takiego do auta jest tylko od wody . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to zainteresowało bo miałem ostatnio wysokie temperatury wody dochodziło do 120 c rolety otwarte i wentylator chodził po pół godziny od zgaszenia auta .. po 3 godzinach powiedzmy temperatura odczyt btool 100 c.. sobie myślę ... Fuck czujnik padł .. chciałem odpiąć wtyczkę ale mi się nie udało nie umiem jeszcze z nimi się obsługiwać a wcześniej już jedna rozwaliłem .. ale poruszałem nią i temperatura pokazała się prawidłowa ...dodam że temperatura oleju też była wysoka 100 c . I też spadła potym jak wtyczka przestała stwarzać rezystancję dodatkową bo na tym się opiera czujnik .. może komuś się przyda taka informacja .. więc czujnik wody jest powiązany ze wskazaniami oleju ale coś musi to jeszcze obliczać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś zauważyłem dziwne wskazanie lambda otóż, jazda ze stałą prędkością odczyt 2,6 , bieg jałowy 1,6, jazda z odpuszczonym gazem w 32,5 po dodaniu wraca do okolo 3,2 wszystko zależy od obrotów czy wszystko jest dobrze z tymi liczbami ?

Czy też tak macie, że podczas procedury wypalania sadza szybko spada powiedzmy od 30g do 10 g a od 10g trwa 3X dłużej ....powiedzmy od 30g do 10g jazda 10km a od 10g 30km , nie wspominam już o tym, że auto wypala się 3 razy a po czwartym czy piątym razie wyzeruje się dystans od ostatniej regeneracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje skrzyni 6HP19 i rejestrację nowego akumulatora mam w zasadzie zrobioną tylko nie mam czasu przetestować - bo brak w okolicy mało uczęszczanej drogi. Postaram się zrobić to w weekend i wypuszczę bete. No chyba że są śmiałkowie cą chcą przetestować na własnym aucie ;)


Co do wskazań sondy mam podobnie jak crazyduck. W benzynie sprawa jest prosta, natomiast w dieslu może własnie dochodzić do kilkudziesięciu przy hamowaniu silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.