Skocz do zawartości

Koła na zimę


cher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 422
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozumiem, też miałem zagwostkę, ale zdecydowałem się na klasyczne srebrne a nie grafitowe, bo nie chciałem takiego bądź co bądź smutnego samochodu, a poza tym po dołożeniu grafitowej felgi do tego koloru samochodu Sophisto Gray była różnica w odcieniach grafitowej felgi a lakieru auta i trochę mi się to średnio podobało. A tak może szału nie ma, jest po prostu klasycznie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie czy do 518d sedan muszą być opony wzmacniane XL czy można zastosować zwykłe nie wzmacniane?

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hej,


jakie koła polecacie na zimę przy RWD? Waham się czy kupić 18stki, czy 17stki. Na 18" balon 245/45 trochę przestrasza jeżeli chodzi o przebijanie się przez śniegi :) Niestety 17" z wyglądu dla mnie leżą i jestem prawie zdecydowany na 18stki, jedynie Wasz głos rozsądku może mi tu dopomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja od siebie mogę Ci szczerze polecić 18. Ja mam starszy model bo F11 525d rwd. Kupiłem Goodyear UG Performance G1 245/45R18 100 V XL bez RunFlat, i tej zimy wybrałem się w dalszą podróż w śnieżycę, w pewnym momencie musiałem nawet wjechać w leśną dróżkę, razem z kumplem myśleliśmy że utkniemy a samochód szedł konkretnie, byłem mocno zaskoczony ale pozytywnie. Komfort duzo lepszy niż na letnich Pirelli P7 RFT w tym rozmiarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


jakie koła polecacie na zimę przy RWD? Waham się czy kupić 18stki, czy 17stki. Na 18" balon 245/45 trochę przestrasza jeżeli chodzi o przebijanie się przez śniegi :) Niestety 17" z wyglądu dla mnie leżą i jestem prawie zdecydowany na 18stki, jedynie Wasz głos rozsądku może mi tu dopomóc :)

 


ja poszedłem w calorczne NOKIAN WEATHERPROOF u żony w 518d


u siebie na zime zamowilem Micheliny PA4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przejezdzilem cala zime na 18 i nie spotkalem sie z zadnymi dolegliwosciami wiec 18 sa jak najbardziej OK. 17 bym wogole na Twoim miejscu nie rozpatrywal poniewaz jest duza szansa ze tak duze auto bedzie wygladac koszmarnie na tak malej feldze a nic tym praktycznie nie zyskasz. Oczywiscie pod krawezniki bokiem nie probowal bym podjezdzac nawet majac duzo wiecej gumy na feldze poniewaz bardzo latwo w ten sposob uszkodzic opone. To samo tyczy sie duzych dziur. Obojetnie jak duza ma sie felge i tak trzeba uwazac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W menu ciśnienia powietrza, gdzie ustawiamy założone ogumienie, na lato mogę wybrać tył 275 lub 245, natomiast na zimę tylko 245....

Fabrycznie M pak i ogumienie mieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega piszac o vtg mial na mysli skrzynke rozdzielcza xdrive a nie skrzynie biegow. Co do ogumienia mieszanego wszystko jest OK dopoki sa to opony homologowane przez bmw czyli z gwiazdka, jesli homologacji brak oznaczac to moze klopoty przy naprawie gwarancyjnej a nawet w razie kolizji ubezpieczyciel ma podstawy by sie wypiac. Oczywiscie tak nie musi byc ale skoro i tak juz kupujemy nowe to uwazam ze lepiej wziac z gwiazdka i spac spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.