Skocz do zawartości

E90 335xi n55 2011r. Alpinweiss 3


kkamo84

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil na 100% pomoże :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pomoże jak będą się nadawały do toczenia jeszcze :wink: chodzi o ich stan. Wydaje mi się, że będzie można przetoczyc, ale to muszą ocenić specjaliści swoim okiem :wink:

Czy po toczeniu nie trzeba przypadkiem nowych klocków zakładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże jak będą się nadawały do toczenia jeszcze :wink: chodzi o ich stan. Wydaje mi się, że będzie można przetoczyc, ale to muszą ocenić specjaliści swoim okiem :wink:

Czy po toczeniu nie trzeba przypadkiem nowych klocków zakładać?

Kamil to zależy od rantu tarczy hamulcowej, jak będzie niewielki to bym zostawił a jak będzie rant i klocki cienkie to lepiej wymienić na nowe :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz za podpowiedzi. Trochę fotek i film z dzisiejszej wizyty u sympatycznego Pana :cool2:

 

Zdjęcie podczas toczenia

ayq4XOL.jpg

 

I krótki film

 

Zdjęcie z przed

jtogtFd.jpg

 

Zdjęcie po

OPKk7Ra.jpg

 

Powiem tak, jak ktoś się zastanawia czy to robić, to niech się dłużej nie zastanawia.

Moje tarcze były krzywe i pordzewiałe, po przetoczeniu efekt hamowania jest idealny, nie biją :cool2: :cool2:

Koła wyważone i hamulce poprawione. W końcu jest tak jak powinno być :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się dopatrzeć nigdzie info o tym jakiej są firmy. Jeśli oem to powinno być ok po przetoczeniu na długo.

Raczej chińczykowów, podróbek wydaje mi sie, że amerykaniec by nie zakładał. :wink: chociaż to tylko wróżenie z fusów w obecnej chwili :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie toczenie pomogło na chwilkę ale zapłaciłem 100 zł więc było warto spróbować.

Na dłuższą metę już się nauczyłem że tylko ORI.

Zimermanny w e63 po 10 tys km poszły do wymiany bo biły a zapłaciłem za nie 700 zł mniej niż ORI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakąś wiedzę o co może chodzić z tą kontrolką?

 

10BXcnK.jpg

 

Restartowalem i niestety nie zgasła. Pojawiły się też jakieś stuki przy skrętach kierownicą? Jakby coś przeskakiwało? Nie jeżdżę tym autem na codzień, tyLko Żona i tak myślę, że może wjechała w jakąś dziurę czy coś.?

Ciśnienie sprawdzone. W każdym kole tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie powinno pomóc włączenie procedury pomiaru ciśnienia w kołach, jak wszystko jest ok kontrolka powinna zgasnąć.

 

Jeżeli mówisz, że to nie pomogło, to ciśnienie w kołach mierzone jest z czujnika ABS, także sprawdź czy coś się przypadkiem nie urwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W piątek za tydzień zabieram się za przygotowanie auta do zimy. Takie mam kosmetyki, Plus maszyna do polerki. Maszyna do polerki będę robił pierwszy raz, mam nadzieję, że pójdzie sprawnie.

Xt3Dbxr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Macie może jakąś wiedzę o co może chodzić z tą kontrolką?

 

10BXcnK.jpg

 

Restartowalem i niestety nie zgasła. Pojawiły się też jakieś stuki przy skrętach kierownicą? Jakby coś przeskakiwało? Nie jeżdżę tym autem na codzień, tyLko Żona i tak myślę, że może wjechała w jakąś dziurę czy coś.?

Ciśnienie sprawdzone. W każdym kole tak samo.

 

Amerykańce mają czujniki RDC w kołach podłącz kompa sprawdź który szwankuje. Pojawił ci się błąd tegoż czujnika.

edit

Zresztą widzę że koła zmieniałeś czujniki dołożyłeś ?

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hehe kkamo84 dobre

no tak czego oczy żony nie widzą tego sercu nie żal :)

oli222 to auto potrafi palić w mieście 8 do 18 litrów, zależy gdzie, jak się jeździ i jakie miasto

jeden śmiga obwodnicą w ciągu dnia a inny w korkach do pracy krótkie odcinki .Różnica w spalaniu będzie ogromna a w obu przypadkach jazda miejska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 8l jest możliwe w warunkach obwodnicy wawy choćby o 11 w ciągu dnia jadąc 80-90km/h a że rzadko się tak jeździ to inna sprawa :norty:

tak samo jak w 335d muskając pedał gazu w takiej sytuacji udawało się nawet poniżej 5l zejść a w mieszanym było 8,5-9

Realnie jak robię 80-90% tras a pozostałe to miasto ale praktycznie bez korków to wątpie zebym w mieszanym przekroczył 12l ale jak już sie w końcu doczekam to sprawdzimy :P

KNKTR5000 u mnie 7biegów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakorkowanej Warszawy pokazuje coś ponad 14. Krzyczy na mnie i nawet frajda z jazdy nie pomaga :mrgreen: dlatego pomyślałem o tym, żeby jej wyłączyć :wink: nie widzi, to nie szuka dziury w całym :mrgreen:

Powiem Wam, że odcinek z Woli z Jana Kazimierza do Arkadii w godzinach szczytu, to jakaś masakra. Niech już się skończy ta bydowa metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich zegarkach podświetlonych na biało?

 

vhxZhlE.jpg

 

Zastanawiam się nad zakupem

 

 

30 min temu oglądałem tego posta i też się zastanawiałem jakby to fajnie wyglądało, ale pytanie czy da się "przenieść" przebieg tak by dalej było OK

 

ps. czy wskaźnik temp pokazywałby temp, czy zachowywałby się jak ekonomizer ?

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.