Skocz do zawartości

G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki


Nermak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 779
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Dzisiaj czytałem, że Niemcy zaczynają masowo wyprzedawać diesle - ciekawy jestem, czy w Polsce cenniki aut z tym napędem pójdą w dół ...

 

Spadną.

F30 330d są tańsze od 330i z tych samych roczników.

Podobnie 335d i 340i.

W zakupie diesle były droższe.

 

A starsze diesle EUR4 i EUR5, będą za czapkę guszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj czytałem, że Niemcy zaczynają masowo wyprzedawać diesle - ciekawy jestem, czy w Polsce cenniki aut z tym napędem pójdą w dół ...
Zaczynają? Czy raczej pismaki tak napisali żeby podgrzać atmosferę...

Odejście od diesli jest widoczne na rynku niemieckim od pewnego czasu, więc to nic nowego... ceny oczywiście na chwilę spadną ale zaraz się unormują.

Przypomnę że ewentualny (bo wciąż nie określony gdzie i kiedy) zakaz wjazdu do centrów miast będzie obejmował silniki z euro 5 lub mniej... ktoś kto kupił auto ostatnio nie musi się bać...

Inna sprawa że ten zakaz to totalna bzdura i bezsens... bo przede wszystkim należałoby wymienić taksówki, ciężarówki, autobusy itd...

Tak naprawdę to tylko po to by firmom niemieckim nagonić nowych klientów. Tak samo jak z obecnymi umwelt zone...

 

Send with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham??

Cena, którą podpisałem na zamówieniu ma się nijak do ceny jaką zapłacę przy odbiorze auta?

Coś mi się tutaj nie zgadza.

Chodzi o to, ze już przy zamówieniu w styczniu liczą ci cenę według cen, które maja zaplanowane np. na maj jeżeli produkcje masz w maju. Możesz nawet nie wiedzieć, ze policzyli ci więcej. Chyba, ze w trakcie produkcji poinformują cie o wzroście, ale wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje w bmw procedura o nazwie "ochrona cenowa" ... ja zamówiłem auto w kwietniu , odbiór miał być max czerwiec, na koniec wyszedł mega poślizg i auto odebrałem koniec września, w lipcu zaś wskoczyła podwyżka moja cena bazowa 540 była 299 a od lipca wskoczyła 305....po drodze dokładałem kilka razy dodatkowe opcje aneksem i przy aneksie wsadzili nową cenę twierdząc ze odbieram już po nowych cenach....oczywiście po krótkiej rozmowie zastosowali w/w procedurę i wpisali na aneksie starą cenę :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia gwarancji przy zakupie samochodu od brokera? Czy ta gwarancja 5 lat lub 100kkm obowiązuje? Pytam bo ceny u brokerów są naprawdę bezkonkurencyjne i takich rabatów nie uzyska się w żadnym salonie. Tylko pytanie czy nie ma tam żadnego haczyka i czy to nie jest coś kosztem czegoś np niższa cena w zamian np za brak jakiejś usługi/gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem parę samochodów u brokerów np. bmw 4 ,które było z Gb ściągane cena przykładowo 194 tyś ale zaliczka walucie na przewalutowaniu traciło się potem przy przerzuceniu samochodu na leasing znowu różnica na kursie waluty i samochód wyszedł chyba 203 tyś w tym trzeba było płacić za transport itd - a salon chciał mi sprzedać za 201 a o tym ,że nie miałem pakietu do 100 tyś chodzi o wymiany olejów itd to już nie wspomnę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie nie ma już pakietów po 100tys , wszystkie są 200tys / określone lata , z tego co kojarzę tymi pakietami objęta jest tylko Polska dystrybucja ...

 

jest podobno możliwość wykupienia np u sprzedawcy innych pakietów w UK ale to się wiąże ze zwrotem kosztów napraw , dokładnie procedury nie znam, podpytaj "maciekszz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że nowe pojazdy sprzedawane przez brokerów nie pochodzą z polskiej dystrybucji? Szkoda bo dzwoniłem do jednego z brokerów i powiedział że rocznik 2017 (nowy samochód bez przebiegu) w wersji Luxury Line 520xd w komfortach, z kamerami, komfortowym dostępem, aktywnym tempomatem i wszystkimi systemami asystującymi kierowcę a nie ukrywam że na tym mi zależy najbardziej ponieważ żadnych M pakietów, sportowego zawieszenia etc nie potrzebuję, jest w stanie mi załatwić za ok 230k. Tak skonfigurowany samochód w ASO na wyprzedaży rocznika jest nie do znalezienie bo rabat od ceny katalogowej u brokera wynosi ok 80k. Żaden dealer tyle nie da, bez szans. U dealera auto w takiej wersji, nawet po demonstracyjne jest sporo droższe bo za podobno egzemplarz, w Inchcape życzli sobie 259k i była to cena nie negocjowalna co dla mnie jest lekko absurdalne ale o tym już pisałem wcześniej. Dokładając kilka tysięcy i negocjując sobie rabat na poziomie 15% (co jest do ugrania) można mieć taki samochód zupełnie nowy, bez przebiegu z aktualnego rocznika. Więc trzeba być mocno zdesperowanym albo nie umieć liczyć żeby kupić sobie roczny samochód z przebiegiem 10kkm i zapłacić za niego tylko kilka tysięcy mniej niż za nowy rocznikowo i z zerowym przebiegiem egzemplarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie chodzi o desperacje tylko o to ze auto potrzebne jest na wczoraj i musi zarabiać .....auta od brokerów nie mają pakietu serwisowego - darmowa wymiana oleju przez 5 lat lub 100 tys , ale za to możesz zapłacić, czymś innym jest pakiet naprawczy 5 lat / 200 tys i tego nie aktywują jeśli auto nie pochodzi z polskiej sieci ( chodzi o zwrot kosztów napraw przez bmw Polska dla danego serwisu ) ale tak jak pisałem podobno można kupić zbliżone pakiety w salonie gdzie zamawia broker, tyle ze wtedy płacisz sam w swoim serwisie bmw i egzekwujesz zwrot tych kosztów tam gdzie zamówił broker...dokładnej procedury nie znam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje przedluzona mozna wykupic do 3 mscy od rejsestracji auta nowego i nie trzeba robic tego podczas zamawiania auta - trzeba soe dopytac czy auto nowe z zagranicy tez bedzie moglo byc objete tym pakietem bo calosc i tak dostaje bmw polska aby obemowalo to cala Polske a nie jednego dilera woec teoretycznie gwarancje przedluzona dalby sie wykupic - w koncu to dalej to samo bmw. Ale teoria teoria praktyka do zapytania najlepiej Bmw Polska. Moze Ci sie przyda do czegos ta i formacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety przeglądów można bez problemu dokupić w ASI również dla samochodów kupionych poza Polską. Ja mam takie auto i mam z ASO ofertę.

 

Tak, pytanie tylko czy to się kalkuluje. Ja na obecny samochód też mogłem dokupić sobie po 2 latach dodatkową gwarancję na rok. Tylko żeby ją dostać musiałbym wykonać kosztowne ekspertyzy a dopiero później mógłbym wykupić tą gwarancję. Jak to podsumowałem to musiał bym wywalić ładnych kilka tysięcy na to a i tak w tej gwarancji są pewne wyłącznie. W najgorszym wypadku jakby coś padło typu dwumasa, turbo, pompa CR, wymiana poza ASO i tak wyszła by mnie o wiele taniej niż ta gwarancja więc odpuściłem. I to podobnie. Jeżeli ASO krzyknie za takie pakiet więcej niż te przeglądy są warte to jest to skórka za wyprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło, że się nie kalkuluje :) Wychodzi mniej więcej ta sama kwota za pakiet, jak i oddzielnie za każdy przegląd. A można przecież jechać na przegląd z własnym olejem, to wyjdzie znacznie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło, że się nie kalkuluje :) Wychodzi mniej więcej ta sama kwota za pakiet, jak i oddzielnie za każdy przegląd. A można przecież jechać na przegląd z własnym olejem, to wyjdzie znacznie taniej.

 

No i wszystko jasne. Tak też właśnie myślałem. Tu nie ma nic za darmo. To samo z przeglądami które daje ASO niby za free. One są dobrze w kalkulowane w cenę samochodu. Klient tego nie widzi bo widzi finalną wartość pojazdu ale pewnie dobre 10k tej wartości to są właśnie te przeglądy. Plus taki że nie płaci się tych 2 - 3k podczas wizyty w serwisie tylko jest to rozbite w ratach (jeżeli nie bierzemy za gotówkę) i tego tak nie widać. Ale swoją drogą to zastanawiam się w sumie co lepsze, czy rabat ok 50k dla samochodu z poprzedniego rocznika w ASO i pakiet przeglądów przez 5 lat, czy rabat 80k od brokera i brak tego pakietu. Przecież 30k na przeglądy przez 5 lat nigdy w życiu nie wydam a jakby trzeba było coś naprawić to i tak płacę z własnej kieszeni. A dwuletnie gwarancja fabryczne wydaje mi się że musi być bez względu na to czy auto od brokera czy z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdy model, wersję silnikową, napęd są inne rabaty, zarówno u dealera jak i w salonie. U mnie lepszą ofertę cenową miał salon. Przeglądy w pakiecie czy bez to jest pikuś, ale 5 lat gwarancji (czyli dodatkowe 3) to okazja za tak niedużą opłatę. Każdy ma swoje preferencje, ale ja sobie nie wyobrażam nowej bmki bez gwarancji na cały okres użytkowania. To pewnie przez to, że przy obecnej f10 nie mając wydłużonej gwarancji musiałbym zapłacić +/- 30 kpln za naprawy w aso.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety przeglądów można bez problemu dokupić w ASI również dla samochodów kupionych poza Polską. Ja mam takie auto i mam z ASO ofertę.

Pakiety przeglądów tak ale nie pakiet naprawczy ! Rozszerzona gwarancja nie ma żadnych wyłączeń poza trzeszczeniem , wymieniają wahacze , turbiny, przekładnię kierownicy - sprawdziłem na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - ja mówiłem tylko o pakiecie przeglądów. Co do pakietów naprawczych - opłaca się tylko temu, kto z nich skorzysta :) BMW nie jest instytucją charytatywną. Na pewno mają to tak wycenione, żeby statystycznie to im się opłacało. Oczywiście trudno jest dyskutować z osobami, którym coś się rozwaliło kosztownego i wykorzystali wykupioną rozszerzoną gwarancję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzoną gwarancję też można bez problemu dokupić dla aut kupionych poza Polską - 3 miesiące od zakupu auta

 

Jesteś tego pewien? procedura pakietów naprawczych zmieniła się, kiedyś można było wykupić taki pakiet nawet miesiąc przed upływem standardowej gwarancji ....teraz trzeba ją wybrać przy konfigurowaniu auta lub 3 miesiące od zakupu....ale czy aktywują pakiet na aucie z poza sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.