Skocz do zawartości

E60 VFL 2004 Dynamic Xenon nie działa


Kubafrank

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem e60 z lampami dynamic xenon przez co rozumiem ze jest to skrętny ksenon z doświetlaniem zakrętów (na ringu w lampie jest napis DYNAMIC XENON). Po ustawieniu świateł w trybie AUTO światła stoją w miejscu i na postoju i w czasie jazdy tez. Doswietlanie również nie działa. Po zapaleniu samochodu światła się nie poziomują a z tego co mi się wydaje to powinny. Wiecie w czym może być problem ?

Czy to wina jakiś modułów czy jak ? U swojego fachowca podpielismy komputer i nie wykazuje żadnego błędu ani nic. Kontrolka koło przełącznika swieci normalnie a nie mruga. Co odpowiada za skręt tych świateł i w czym szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na wyposażeniu bo rozkowodalem VIN i są oryginalne lampy. Możliwe ze ktoś je wypisał z komputera i teraz ich nie widzi komputer ? A jak by działało samo poziomowanie a skręcanie nie to co może być przyczyna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim roczniku za doswietlanie zakrętów odpowiada modul ahl,który jest za schowkiem.Czesto ulega uszkodzeniu,lecz wtedy nie mozna sie z nim połaczyć oraz mruga dioda.Sprawdź w inpie w tym module co sie dzieje i zrób testy lamp.W disie takze jest to ladnie rozpisane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie też nie działa dynamic. Nie skręcają jak również się nie poziomują. Dioda przy włączniku cały czas mruga, czy jest na auto czy też na manualu. Jest w ogóle sens sprawdzać błędy kompem czy od razu lepiej wymienić/zregenerować moduł?

Czy ktoś już regenerował ten moduł? Znalazłem aukcję na alledrogo, 180 złociszy sobie koleś za to woła. Wydaje mi się, że chyba warto oddać do regeneracji niż np kupić używkę, która może pochodzić jeden dzień. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogóle sens sprawdzać błędy kompem

 

Jeśli zielona dioda mruga warto sprawdzić. Może być załączony tryb transportowy (błąd taki lub podobny A58E Energy,saving mode on) i nie będzie poziomował ksenonów ani skręcał. Wystarczy wtedy w inpa wyłączyć tryb transportowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
U mnie dynamic nie działał, jak miałem słaby akumulator. Miał już 8 lat więc wymieniłem na nowy i dynamic działa. Wywalał też błąd RLS, który spowodowany był niskim napięciem akumulatora. Po wymianie aku skasowałem błąd, który już nie wrócił, a dynamic odżył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy słabym aku właśnie się załączył transport mode na ksenonach. Zaczęła mrugać kontrolka i nie poziomowały się, ani nie skręcały. Po wymianie aku błąd został. Po wyłączeniu trybu transportowego i inpie wszystko działa jak trzeba. Miałem dokładnie coś takiego ALC OKAY 1 Error stored A58E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się okazało, że miałem nie tan moduł co potrzeba (ten po stronie kierowcy), nie obsługiwał dynamic. Jednak po założeniu odpowiedniego modułu z dynamic i tak nic nie odżyło, dalej nie poziomuje jak i nie skręca. Pytanie moje czy trzeba taki moduł kodować na nowo? Czy raczej moduł który założyłem może być uszkodzony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie natomiast dioda nie mryga ale nie poziomują sie ksenony , ale w inpie na tescie poziomowanie jest i skrety tez dzialają co morze byc przyczyną bledów zadnych niema :( tryb transportowy właczalem i wyłaczalem i bez zmian jak sie nie poziomowaly tak sie nie poziomują :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spróbuj zakodować pustym plikiem man a następnie z czytaj błędy bo bez tego ani rusz

 

Witam u mnie natomiast dioda nie mryga ale nie poziomują sie ksenony , ale w inpie na tescie poziomowanie jest i skrety tez dzialają co morze byc przyczyną bledów zadnych niema :( tryb transportowy właczalem i wyłaczalem i bez zmian jak sie nie poziomowaly tak sie nie poziomują :mad2:

Może masz coś w fa nagrzebane??? Sprawdź czy opcje są dopisanie do fa i też zakoduj pusty plik man, kolejna opcja to odłączenie baterii

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
moduły skrętu w lampach sprawdzone? u mnie były zalane wodą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce odświeżyć temat. Czy któremuś , was udało się ogarnąć brak poziomowania świateł? Powiem tylko że mam ten sam problem. Migająca dioda i brak poziomowania. Ahl zregenerowany a nawet sprawdzony w innym aucie. Nadal nie działa nic. Pomocy

zregenerowałes AHL trzeba go zakodować

Wbijasz na NCS

Ładujesz profil Expert mode (chyba że masz Revtor's NCS Expert profile to wtedy ten) (u góry z menu bodaj file-> load profile)

2. Klikasz F1

3.Klikasz F3

4. Wybierasz model pojazdu (np.E60)

5. Wybierasz moduł przez jaki chcesz się połączyć ( NAJLEPIEJ PRZEZ CAS!)

6. Klikasz BACK

7. Klikasz Process ECU

8. Wybierasz moduł w Twoim wypadku LMA lub LM2 lub LMA2 ( w zależności jaki masz tam moduł)

9. Wciskasz Read ECU

10. Przechodzisz do C:\NCSEXPER\WORK i otwierasz notatnikiem plik FSW_PSW.TRC, usuwasz całą jego zawartość i zapisujesz jako FSW_PSW.MAN (w Twoim przypadku jeśli nic nie edytujesz, tylko chcesz nauczyć moduł swojego wyposażenia możesz po prostu utworzyć pusty plik w notatniku o nazwie FSW_PSW.MAN ważne aby w notatniku wybrać w okienku do zapisu typ pliku "Wszystkie pliki" a nie plik tekstowy bo inaczej zapisze Ci plik jako FSW_PSW.MAN.txt i wtedy nie zadziała)

11. Wciskasz Change Job

12. Wybierasz z listy SG_CODIREN

13.Naciskasz Execute Job

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.