Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ok

 

Gdyby zaczął ubywać płyn chłodniczy i powodem będzie chłodnica EGR to wymienią raczej darmo.
Edytowane przez Krzysiek BMW Jabłonna

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na akcji serwisowej już 3 razy w różnych autach. Teraz w N57 w X5 sprawdzałem po win i nie ma wezwania na wymianę. Mam jednak problem z EGR i chcę go wymienić. Pytanie brzmi z co z chłodnicą - jeszcze się trzyma, ale wiadomo jak z nimi jest. Zestaw chłodnica + egr BMW to koszt 3200 zł. Miałem początowo wsadzić WAHLERA EGR. Czy można do tego zneleźć jakiś zamiennik chłodnicy czy kupować i montować ten komplet za 3200 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.Czy jest akcja techniczna na egr i chłodnice spalin? VIN WBAUY11050F207234 Dzięki i pozdrawiam.

jest inna nieobowiązkowa akcja.


Status Nr czynności Opis Szczegóły Rezerwacja

Otwarty 10013830200

Przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania Euro 5 (grupa A2)

Lokalny nr kampanii:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sam nie wiem czy wymieniają płyn ale na pewno dolali czegoś od siebie i na pewno koncentratu bo temperatura zamarzania spadła a miałem wtedy prawie świeży płyn zalany.

 

płyn chłodniczy się co najwyżej dolewa :) chociaż teoretycznie gdzieś czytałem, że można wymieniać co 4-5 lat.

W normalnych warunkach bez wycieku to powinno się dolewać wody destylowanej bo to ona paruje a nie glikol ale od tego jest refraktometr.

Każdy płyn się starzeje, to jak z wymianą płynu hamulcowego - niektórzy nigdy tego nie robili bo przecież hamuje normalnie :D

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie całośći tj. chłodniczka z egr. Niestety nie było akcji na moje auto. Mój egr był PĘKNIETY, chłodnica przepuszczała - jedząca bomba. Serwis wymienił też cały płyn. Koszt 4200.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na grupie. Dopiero co kupiłem F11 3.0d

Dzisiaj sprawdziłem błędy i mam błąd od EGR 255C00.

Czytam wątek i zastanawiam się czy na mój egzemplarz jest akcja serwisowa. Jak to sprawdzić?

WBAMW91000DV01916

 

Twoje auto w styczniu 2020 r. mialo robioną diagnostyke ws szczelnosci ukladu recykulacji spalin, gdzie stwierdzono wade i ją wymienili.


Aktualnie auto nie posiada aktywnych akcji technicznych, ani bezplatnych napraw pogwarancyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na grupie. Dopiero co kupiłem F11 3.0d

Dzisiaj sprawdziłem błędy i mam błąd od EGR 255C00.

Czytam wątek i zastanawiam się czy na mój egzemplarz jest akcja serwisowa. Jak to sprawdzić?

WBAMW91000DV01916

 

Twoje auto w styczniu 2020 r. mialo robioną diagnostyke ws szczelnosci ukladu recykulacji spalin, gdzie stwierdzono wade i ją wymienili.


Aktualnie auto nie posiada aktywnych akcji technicznych, ani bezplatnych napraw pogwarancyjnych.

 

Wow, dziękuję za szybką odpowiedź.

Mam cały komplet błędów od EGR: 255C00, 272F00, 272E00. Skoro był wymieniany to może nie są skasowane. Skasować i sprawdzić za kilka dni czy się pojawiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,


czy są jakieś akcje serwisowe dla WBAUF11040PT49154 ?


Dzieki za info


M.

Numer Identyfikacj Pojazdu (VIN): WBAUF11040PT49154

Marka: BMW

Nie odnaleziono żadnych akcji przywoławczych lub technicznych związanych z podanym numerem VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.